ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Õnnelikud sertifikaadi omanikud ühest eelmisest lennust

Kaks-kolm eestlast uude FIBA treeneri koolitusprogrammi

23.04.2015

FIBA Euroopa kuulutas välja uued FIBA Euroopa Treeneri Sertifikaadi (FECC – FIBA Europe Coaching Certificate) koolitusel osalejad. Eestis valiti osalema Valdo Lips (KK Viimsi) ja Marko Parkonen (Kalev/Viasatsport Baltic). Lisakoha võib saada Gert Prants (Salva/Rock).

Tegemist on toimiva projektiga, mille kaheaastase tsükli on juba lõpetanud Indrek Ruut, Alar Varrak, Rait Käbin, Janne Rits, Märt Raam, Tanel Einaste ja Indrek Reinbok.

 

Rauno Pehka ja Toomas Kandimaa on juba osalenud kolmanda tsükli kahel koolitusel ja lõpetavad programmi eksamiga sel suvel Itaalias toimuva U20 noormeeste EM A divisjoni ajal. Seega, heal juhul on meil mõne aasta möödudes 12 FECC sertifikaadiga treenerit.

 

Mentoriks Svetislav Pesic

Treenerid üle Euroopa, kolmel aastal, seitsme päeva jooksul, lisaks loengute kuulamisele, vaatavad ja võtavad osa  ka näidistreeningutest ning sooritavad iseseisvaid töid Euroopa ja maailma juhtivate treenerite ning spetsialistide juhendamisel.

 

Kogu FECC projekti mentoriks on maailmakuulus treener Svetsislav Pesic, kelle auhinnakapis on nii Euroopa- kui ka Maailmameistritiitlid ning ka Euroliiga karikas ning lektorite hulgas on näiteks ka Real Madridiga Euroliiga võitu jahtiv Pablo Lazo.

 

Selle aasta koolitus toimub Kaunases

Tagasiside programmile on olnud äärmiselt positiivne kõigi juba osalenud ja seal osalevate treenerite poolt. Programmi eesmärk on keskenduda noortega tegelevatele treeneritele ja tõsta noortetreenerite üldist taset Euroopas. Kolmel suvel toimuv kaheaastane koolitus leiab aset alati ühenduses noorte EM-idega.

Esimesel aastal toimub koolitus Leedus Kaunases U16 poeglaste A-divisjoni turniiri toimumiskohas (2015, planeeritud aeg 06.-16.08.2015). Teisel aastal – 2016, U18 noormeeste A-divisjoni turniiri toimumiskohas ning viimane koolitus U20 noorte meeste A-divisjoni turniiri toimumiskohas 2017. aasta suvel. Koolitus toimub iga kord turniiri viimasel seitsmel päeval, lisaks kaks reisipäeva.
 

Sõna Lipsul ja Einastel

Eesmärk ühendada koolitus tiitlivõistlustega on jälgida noorte arengut kahe aasta jooksul kolmel suurel tiitlivõistlusel. Koolitust viivad läbi parimad teadaolevad noortekorvpalli spetsialistid. Programmi mentor on Svetislav Pesic, kes on laialt hinnatud kui üks Euroopa ja maailma parimaid treenereid. Programmis saab osaleda igast riigist vähemalt üks treener, kuid võimalusel kuni kolm.

 

Valdo Lips KK Viimsi kodulehel: „Treeneri ameti oluline osa on pidev enesetäiendamine – osaleda koolitustel, lugeda uut erialast kirjandust jne. Olen väga rahul, et mul õnnestub kolme aasta jooksul osaleda täiendkoolitusel tipptreenerite käe all rahvusvahelises seltskonnas. Tänan selle eest klubi ja Eesti Korvpalliliitu, kes toetasid minu kandidatuuri FECC koolitusel osalemiseks. Olen kindel, et koolitusel osalemine aitab mul saada paremaks treeneriks. Soovin kasutada koolitusel antavad teadmisi ja oskusi selleks, et KK Viimsi ja sellega kogu Eesti noored korvpallurid jõuaksid korvpallis võimalikult kõrgele tasemele.“

 

Programmi teises lennus oma teadmisi täiendanud KK Viimsi treener ning tegevjuht Tanel Einaste sõnas: “Mul on Valdo ja klubi üle siiralt hea meel! Eriti uhke olen, et Valdo kui endine tippmängija on treenerina nö self-made-man, tulles treeneritöö juurde advokatuuri kõrvalt lapsevanema ja fännina, jätkates abitreenerina ja olles täna klubi treeningtöö nurgakivi, kolme rühma peatreener.“

 

Koolitusest saadav kasu:


• osalevad treenerid saavutavad adekvaatse ülevaate Euroopa noortekorvpallist
• saavad kõrgekvaliteetse ja põhjaliku koolituse
• sertifitseeritud treenerid toovad teadmistepagasi tagasi koju ja tõstavad sellega korvpalli taset oma riigis
• omandatakse aktsepteeritud kvalifikatsioon ja head soovituskirjad
• sellega luuakse alus kõrgetasemelise hariduse andmiseks nende treenerite õpilastele
• treenerid loovad vajalikke kontakte teiste riikide noortetreeneritega

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 01.06.2022 13:00 Poiste treenerite toimkond
N 02.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
R 03.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
K 15.06.2022 15:00 EKL juhatus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 20. mai
Anne Altermann (45)
Maarja Grünmann (19)
Edvard Marius Herter (17)
Erik Kaasik (22)
Kim-Erik Küttis (51)
Eva Möldre (45)
Roland Prii (31)
Reimo Pähn (35)
Homme, 21. mai
Riho Kaldma (75)
Daniel Lõõbas (36)
Mart Raamat (34)
Aare Sepp (36)
Margo Tali (38)
Sulge

Ülekanded