ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Nordic Cup
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Jüri Ratas ja peaministri tool, millle riigivanemad istusid juba pea sada aastat tagasi. "Üsna ebamugav." tähendas Ratas.

Tänan, härra peaminister!

12.01.2017

Olgu etteruttavalt öeldud, et tegelikult olid tänusõnad eilsel kohtumisel Stenbocki majas vastastikused. Pealkiri parafraseerub lihtsalt briti kultussarjast „Jah, härra peaminister“.Tõsi, me ütlesime vanast harjumusest peaministreile ikkagi Jüri. Peab vist ümber õppima...

Niisiis, Jüri Ratase kutsel külastas EKLi töökas kollektiiv eile õhtul Stenbocki maja. See oli neli aastat presidendina Korvpalliliidu vankrit vedanud ja tänaseks peaministri ametisse tõusnud Jüri Ratase tänu- ja viisakuseavaldus oma endistele kolleegidele. Täiesti mitteametlikus võtmes, vabas õhkkonnas.

 

Olgu öeldud, et kui Jüri lõpuks Stenbocki majas jõudis riigivanemate saali, oli kell pea 18.30. Ning kui me lahkusime 19.45 paiku, seisis peaministril ees veel vähemalt kaks nõupidamist.

 

Jüri päev peaministrina kestab tavapäraselt ca 7.30st kella 22.30-23ni. Mis on küllalt üliinimlik või mis? Õnneks on Jüri spordimees ja peab vast vastu. Kuid murelikuks võttis küll. Me kippusime talle jõuliselt soovitama pärastlõunast „power nap’i“, väikest 20-minutilist uinakut. Päris tõsiselt kohe!

 

Jüri tutvustas vaadet Stenbocki maja rõdult. Ta imestas veidi Kalamaja õhtuse pimeduse üle – kus peale tänavavalgustuse tõesti miskit erilist vastu ei sära. Rääkis sellest, kuidas vahest tööle jookseb, või töölt koju – ca 55 minutit, lõpuspurdiga Patkuli treppidel... Ratase ihukaitsjad on treenitud mehed, nemad peavad selle ju kaasa tegema.

 

Õhtu teiseks pooleks istusime sellesse saali, kus peaministri meeskond hommikuti oma nõupidamisi peab. Peaminister kostitas soolase ja magusa, kohvi, tee ja mahlaga. Populaarne kook nimega „Stenbock“ kadus laualt kõige kiiremini. Ants oleks väga tahtnud ühte kooki koju kaasa võtta, aga tundus mõtlevat, et vist ei sobi...

 

Tunni jooksul kuulas Jüri meid, mis on korvpalli rindel uudist ja pärast rääkis ta oma muutunud elust peaminstrina. Kui sa ei ole enam pelgalt Jüri Ratas, isegi lihtsalt erakonna esimees vaid peaminister, siis paratamatult pead leppima teadmisega, et sa pole niisama kodanik vaid institutsioon. Seega on sinu ümber turvameeskond, valve, kõikjal nähtavad ja nähtamatud kaaslased. Ka selle lased ühel hetkel peast välja, sõnas Ratas, kes ju peab heaperemehena vahest ka poes käima jms.

 

„Ei möödu päevagi nii, et ma ei avaks Basketi kodulehte,“ ütles Jüri. Üllatavalt hästi oli ta kursis kõigi viimaste korvpallisündmustega. Ega kossusõpra amet riku...:)) 

 

Jüri tänas selle nelja aasta eest, et sai sedavõrd pühendunud ja kallist alaliitu juhtida. Ta meenutas ka näiteks seda, millise pühendumisega tehti selle aja alguses, eeskätt koos Keio Kuhiga ja tema juhtimisel – 2013 a suve U20 EMi Tallinnas ja viitas, et tänavugi seisab suvel ees U18 ootuste-lootustega EM Tallinnas.

 

Et Jüri ainult töösse ei upu, kuulsime rõõmustuseks, et enne aastavahetust sai ta käia perega suusapuhkusel. Niisamuti püüab ta aega leida väikestviisi sportimiseks ja loomulikult pere ja laste jaoks. Niipalju kui saab. Ning, mis samuti pole päris tähtsusetu, nõuniku silme all pandi kalendrisse „Eriti Kõrgetasemelise Korvpalliturniiri“ toimimsaeg märtsikuus, kus Jüri (kui Riigikogu võistkonda välja ei pane) lubas leegionärina osaleda EKLi särgis...!

 

*       *       *

Täname võõrustamast, Jüri. Sulle soovime jaksu, võimet eraldada olulist ebaolulisest, oskust hinge tõmmata ja häid kapteniomadusi meie riigi juhtimisel rahutul ajal ja libedal jääl. Kindlat kätt, nagu meie mänguski!

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
K 15.12.2021 15:00 Juhatuse koosolek
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu
Sünnipäevad
Täna, 8. detsember
Janari Jõesaar (28)
Rivo Nõmmistu (37)
Homme, 9. detsember
Kristo Eisenberg (37)
Marko Savi (44)
Tanel Uudeberg (38)
Sulge

Ülekanded