ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

30 tüdrukut, Andra Viirpalu ja Marek Koitla

Kokkuvõte tüdrukute U13 talendilaagrist

05.12.2016

Laupäeval toimus Audenteses U13 tüdrukute talendilaager, milles osales 30 noort ja mis koosnes kahest pikemast treeningsessioonist. Läbiviija, treeneri Marek Koitla sõnul oli see oluline verstapost kaardistamaks 2003 a sündinud tüdrukute vanuseklassi.

U13 talendilaagri korraldas Audentese Spordihoones Eesti Korvpalliliit, juhendajaiks olid treenerid Marek Koitla ja Andra Viirpalu. Lisaks pealinna tüdrukutele olid kohale tulnud neiud Raplast, Pärnust, Tartust ja isegi Parksepast. Tulemata jäid mängijad vaid kahest suuremast klubist.

 

Marek Koitla sõnul tehti vanuseklassist ülevaate saamiseks suuresti põhi-, baasharjutusi: põrgatus- söödu-, asendi- ja layup'ide harjutusi, mõõdeti ja hoiti positiivset emotsiooni.

 

„Tahtsin näha kus me oleme, kuidas tüdrukud on treenitud ja kuhu peame edasi liikuma. Ütlesin ka lastele, et pole oluline niivõrd see, kus me täna oleme, vaid see, kus me tahame olla kuue-seitsme aasta pärast,“ selgitas Koitla.


Kus me siis ikkagi täna oleme? – „Püüan lühidalt öelda siis nii, et põrgatamine on enam-vähem, hindele neli. Aga kui me vaatame rinnalt söötmisest edasi, siis ühe käega jms söödutehnika, nagu ka layup-tehnika ja viimistlus vajab tugevasti parandamist. Mida keerulisem mänguolukord, seda rohkem tulevad vead neis asjus esile,“ tähendas Koitla.

 

Koitla lisas, e toluline on hoida vanuseklassi tüdrukute ring hästi avara, laiana. „Tahan, et ses ringis oleks võimalikult palju lapsi. Lihtne oleks võtta 16 tüdrukut ja töötada neidega, kuid seal tagumistel võibolla ei olegi erilist motivatsiooni...? Niikuinii kukub 16st ka lapsi välja, eriti tüdrukute seas, seda enam pean oluliseks, et vanuseklassi kandidaatide ring püsiks suurem. Võibolla on 26. tüdruk hoopis rohkem motiveeritud ja töökam, areneb-avaneb järsku ning jõuab tänu sellele ka kaugemale.“

 

Veebruaris-märtsis toimub Tallinnas talendilaager ka U13 poistele.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 17. august
Joonas Järveläinen (32)
Valdur Kalme (56)
Anneli Peterson (36)
Märt Vaik (86)
Homme, 18. august
Peep Aaviksoo (66)
Gerli Odrusk (39)
Mart Sõmer (29)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Soome | FIBA World Cup 2023 Qualifiers