Karl-Joosep Lüüs - üks finaliste

G4S Noortrliiga "Viskekahur“ U16 ja 18 poiste finalistid on selgunud

04.05.2016

Alexela KMLi poolfinaalide vaheaegadel on kätt saanud proovida pisut nooremad mängumehed, et selgitada "G4S Viskekahur 2016". Neli paremat kahes vanuseklassis ehk finalistid on tänaseks selgunud.

„G4S Viskekahuri“ finaalidesse said nende võistkondade mängijaid, kelle võistkonnad pääsesid G4S Noorteliiga Eesti meistrivõistlustel põhiturniirist otse veerandfinaali. „G4S Viskekahuri“ võistlused toimuvad sel kevadel ainult U16 ja U18 vanuseklassis.

Reeglid sellised: visatakse kolmest positsioonist mõlema korvi all ehk on kokku kuus pallialust. (nn “null” ja kaks “45” kraadi pealt), kokku 15 viset. “Moneyball” annab kaks punkti. Maksimaalne võimalik skoor on 18. Üheks vooruks on aega 40 sekundit.

Viigi korral visatakse ühe kaupa “nullist”. Kes eksib, on kaotanud.

Esmaspäeval 2.05 toimus poiste U16 vanuseklassi „G4S Viskekahuri“ võistlus BC Kalev/Cramo ja Avis Rapla meistriliiga poolajal.

Esimene poolfinaal peeti  Oliver Suurorg (KK Viimsi/Kesklinna KK) ning Norman Rüütsalu Keila KK vahel. Võistlus jäi viiki 4:4 ning tänu sellele hakati korda-mööda viskama ning võit jäi Norman Rüütsalule.

Teises poolfinaalis kohtusid omavahel Mark Andreas Jaakson (BC Kalev/Cramo) ning Marcus Merimaa (KA Tallinna Kalevi) võistkonnast. Võistlus jäi viiki 3:3, mistõttu hakati taas korda-mööda viskama ning võitis Mark Andreas Jaakson.

Teisipäeval 03.05 toimus noormeeste U18 vanuseklassi „G4S Viskekahuri“ võistlus TLÜ/Kalevi ning Tartu Ülikool Rocki meistriliiga poolajal.

Esimeses poolfinaalis läksid vastamisi Vladislav Poljak (KA Tallinna Kalev) ning Randel Rainer Lille (Virumaa Pallimängude Kool). Võistluse võitis Randel Rainer Lille 5:4

Teises poolfinaalis kohtusid omavahel Karl Joosep Lüüs (KK Viimsi/Kesklinna KK) ning Jarmo Heitur (Salva/Rock I). Sellest mõõduvõtmisest väljus võitjana Karl Joosep Lüüs 7:6

Finaalid toimuvad niisiis Tallinna Kalevi ja Kaunase Žalgrise mängu poolajal – 2. juunil.

K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu