Täna Delfi TV-s: naiste kulla kolmas mäng 1182 Tallinn-TLÜ (2-0)

29.04.2016

Naiste Korvpalli Meistriliigas jagati eile välja proksmedalid - Tartu Ülikool/Kalevile. Täna on esimene võimalus finaalseeria võidukalt lõpetada 1182 Tallinnal, kuna seis on juba 2-0.

Kas tiitlikaitsjale tõesti piisabki seerias kolmest mängust, selgub kohtumises, mis algab kell 18 Audentese Spordihoones.

Esimese mängu AUD-s võitis 1182 skooriga 88:75 - seejuures viimane veerand 20:7. Teise mängu võiduks tuli samamoodi pingutada vähemalt 35 minutit ja võit vormus numbritega 89:81. Viimane veerand seekord 1182-le 23:19.

Mõlema mängu järgsetes intervjuudes on võitjate pool kiitnud paremat füüsist, edu toonud agressiivsust ning eriti viimases mängus ka kontrolli lauas - 50 vs 34 1182-le.

Seni on lõpuni avanemata TLÜ leegionäri Samantha MacKay roll. Kui esimeses mängus tegi ta väga sümpaatse partii ning kogus enne viie veaga väljalangemist (neljas ja viies viga paarikümne sekundi sees neljanda veerandi keskel) 34 ja poole minutiga 19p+3lp+4rs (visked 18/8), siis teises mängus ei töötanud ta nii kasulikult võistkonnale. Kirja sai ta viimati küll pea 40 minutiga 28+7+5 (visked 25/11), kuid sekka sattus ka väga tõtakaid ja mitte kõige terasemaid lahendusi.

1182-l on kolm suurt punktiliidrit (lisaks Birgit Piibur vägesid juhtimas): Pirgit Püü on toonud kahes mängus keskmiselt 23p+7,5rs, Mailis Pokk 18p+8lp, Laina Mesila-Kaarmann 17,5p+10lp. TLÜ poolel siis MacKay 23,5p+5lp+4,5rs ja Trine Kasemägi 17p+7,5lp.

Mõlemad on üldiselt siiski oma jõududega finaali hästi mänginud. Grammi võrra on 1182 olnud parem. Üks number veel selle tunnistuseks: korvisöödud kahe mängu peale 1182 kasuks 42-22.

Lähiajalugu meenutades, lisagem siis, et 1182 võitis mullu tiitli paremusega 3-1, üle-eelmisel aastal aga TLÜ 3-2. Eesti-Läti Ühisliigas oli TLÜ mullu kolmas, 1182 neljas, tänavu 1182 neljas, TLÜ seitsmes.

K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu