Mele Laurimaa saab karika Keio Kuhilt

Naiste pronks kuulub Tartu Ülikool/Kalevile võitudega 2-1

28.04.2016

Naiste Korvpalli Meistriliiga (NKML) kolmandas pronksimängus alistas Tartu Ülikool/Kalev teist aastat järjest oma suure konkurendi Audentese SG/Noortekoondise. Kolmandas ja otsustavas mängus jäi lõppskoor 55:47 (33:25) ning kogu seeria Tartule 2-1.

Lühireportaaži mõttes: kohtumine tundus suhteliselt tasavägine (poolaeg +8 Tartule). Audentes võis maha jääda, aga ikka roniti järgi ja niimoodi korduvalt. Samas päris järgi AUD ka ei õudnud. Oli vahe pealinna tüdrukute poolt vaadates -13 ja siis oli -5. Aga lõpus oli TÜ ikkagi kindlam ja viis kohale toodud medalid enda koju.

15-punktisest kaotusseisust tuli AUD veel Victoria-Ida Vähi viskest lähemale - 46:51. Mängida jäi kolm minutit, ent mängust AUD enam punkte juurde ei saanud. Rida eksimusi mõlemalt poolt ning lõpus Kadri Uiga ja Eleriin Vaino vormistasid lõplikku seisu Tartu kasuks - 55:47.

Laud AUD kasuks seekord vaid 41-40 (tavapäraselt on vahe AUD kasuks suurem), korvisöödud 13-10 Tartule, pallikaotusi tegi Tartu vaid 8, AUD aga 22. Kahepunktivisked AUD kasuks 34 vs 26 %, kolmesed Tartule 28 vs 20 %, vabavisked AUD-le 65 vs 57 %.

Nele Laurimaa tõi võitjate kasuks 16p+6lp, Kadi Kals 10+5lp, Kadri Uiga 8+13lp, Eleriin Vaino 9+3rs+5vl. AUD poolel: Victoria-Ida Vähi 12+11lp, Siiri Kliimson 11+14+4 (kõik punktid avapoolajal), Sandra Tael 7p (visked täna 12/2), Annabel Aer 7p.

Kaire Asi, Tartu võistkonna treener, võttis kokku: "Lõpp hea, kõik hea. Eks see pronks ongi see, mida me enne hooaega oma miinimumeesmärgiks seadsime. Ütleme nii, et naiste ühisliigas oleks lootnud veidi kõrgemale sihtida.

Aga selleks ajaks kui lootsime TLÜ-d hammustada (NKML poolfinaalis), polnud toonus ja vorm enam see, mis pidanuks playoffis olema. Aga kokkuvõttes - polnud üldse halb hooaeg, noored said mängida ja hea karastuse."

Medalitseremoonia viisid läbi EKLi peasekretär Keio Kuhi ja EKLi naiste liigade juht Kristiina Tukk.

*       *       *

Finaalseeria saab jätku homme kell 18 Audentese SH-s, kus seisul 2-0 on vastamisi 1182 Tallinn ja TLÜ.