ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Korvpalliliit ja Alexela viisid koostöö uuele tasemele (+kilde ürituselt)

28.04.2016

Tänasel Alexela Korvpalli Meistriliiga meediaüritusel Mustamäe Keskuse Apollo kinos sündis ülioluline leping Eesti korvpalli jaoks. EKL ja Alexela sõlmisid pikema koostöölepingu, mis näitab ühelt poolt suurt rahulolu senise koostööga ning teiseks on tegemist ühe professionaalseima koostööleppega Eesti spordi ajaloos.

Oluline uudis nii kodust liigat kui korvpalli arengut silmas pidades on, et Alexela jätkab koostööd Eesti Korvpalliliiduga: uus leping on sõlmitud 3+2 aastaks.

 

EKLi peasekretäri Keio Kuhi avaldas raulolu sõlmitud leppe üle: „Järjepidev, pikaajaline, stabiilne ja mõlemat poolt rahuldav partnerlus – need on märksõnad, mida me peame sel ühisel teekonnal ääretult oluliseks. Oleme suutnud üheskoos Alexelaga luua sedavõrd vaatemängulise liiga nagu seda on Alexela KML.“

 

Alexela Oil juhatuse esimees Ain Kuusik lausus: „Ausalt öeldes - kolm aastat tagasi, kui koostööd alustasime EKLiga - ei osanud arvata, milliseks see kujuneb. Nüüd aga näeme väga positiivselt, et läbi selle on arenenud Alexela ja ka Korvpalliliidu meeskond. Ning mis seal salata, seoses kauakestva koostööga  tunneme meie aina enam, et korvpall – see on meie mäng!“

 

Jüri Ratas EKLi presidendina ei varjanud täna rahulolu: „Ma nii suuri sõnu kasutan harva, aga olen täna tõeliselt uhke! Mul ausalt öeldes ei ole olnud au iial teha nii mahukat lepingut. Kui seda lepingut täna hommikul käes hoidsin, tõttöelda mul käed värisesid. Lubame, et teenime selle suurenenud usalduse Alexela poolt oma pühendumisega välja. Ega ma selles ei kahtle.“

Alexela Oil juhatuse esimees Ain Kuusik ja EKLi president Jüri Ratas suure leppe allkirjastamisel.

 

*       *       *

Ühtaegu toimus Mustamäe Keskuse Apollo kinos nelja Alexela KMLis poolfinaali jõudnud meeskonna pressiüritus, mis aastatega hakkab juba kevadiseks traditsiooniks muutuma - mullu oli see Tartu Kaubamajas. Kõik peatreenerid olid kohal - pall poolfinaalides pannakse mängu laupäeval (TÜ/Rock-TLÜ/Kalev) ja esmaspäeval (Kalev/Cramo-AVIS Rapla).

 

Muu eelvaate hulgas poolfinaalidele palusime liiga poolt treeneritel öelda - kui oleks selline võimalus, kelle nad "laenaks" oma poolfinaalvastase koosseisust enda rivistusse - kellest oleks enda võistkonnas abi?

 

Aivar Kuusmaa: "Kuna meil on üks pikk puudu, siis Freimanise võtaks."

Kalle Klandorf: "Taltsi võtaks, aga ma tean, et Gert ei luba. Temasugust mängijat oleks meil vaja."

Gert Kullamäe: "Mina võtaks Dominykas Milka. Meil on edurivis palju vigaseid ja sest oleks abi."

Alar Varrak: "Indrek Kajupanga võtaks. Ta on mulle alati meeldinud ja ta tegi ka hea veerandfinaalseeria. Ma loodan, et meil õnnestub veel kunagi koostööd teha."

 

Paludes nimetada enimarenenud mängijat klubis tõstis Aivar Kuusmaa esile kogu võistkonda, kes on hooajaga jõudsalt arenenud. Kalle Klandorf samuti kergitas mütsi terve meeskonna eest, sest tal annavad tooni välismaalased ning kogenud Eesti mängijad ning noored las "hüppavad" veel ennem kui neid esile kergitama hakata.

 

Gert Kullamäe tõi välja Gert Dorbeku. "Üks tõeliselt hea hooaeg temalt - on mänginud siiani täpselt nii nagu ma lootsin."

Alar Varrak võttis asja kerge huumoriga ning lausus: "Enimarenenud mängija, kui nii võtta, oli Josh Boone, kellest me Müürsepaga tegime kolme kuuga Himki mängija..."

 

Lõpetuseks osalesid treenerid virtuaalses kolmepunktiviske-võistluses (kõik sama, ainult puldiga ja ekraanil - 25 palli viielt positsioonilt). Parimat vilumust näitas ses ülesandes Alar Varrak, kogudes 18 punkti, Gert Kullamäe sai kirja 16, Kalle Klandorf 14 ja saatuse tahtel esimesena visanud Aivar Kuusmaaa 12 punkti. Päris platsil läheb tal kindlasti paremini.

Sündmus leidis aset Mustamäe Keskuse Apollo kinos.

 

 

 

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 13. august
Juulika Hännile (35)
Aron Kuusik (28)
Homme, 14. august
Birgit Piibur (28)
Henri Polakene (33)
Richard Pärss (20)
Illimar Sibul (51)
Jaan Sööt (70)
Mart Vigla (46)
Liina Vähi (28)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Ilmar Kullam 100 turniir