Reedel kell 17.30 Audentes - kohtumispaik

Täna algab naiste oodatud finaal, pronksi avavaatus kuulus Tartule

22.04.2016

Neljapäeval peeti esimene Naiste Korvpalli Meistriliiga pronksimäng, seda Tallinnas Audentese Spordihoones. Tartu Ülikool/Kalev, kes varemgi sel hooajal Tallinnas AUD-t võitnud, oli taas parem 68:60 (34:31).

Täna kell 17.30 tehakse Audentese SH-s algust ka kolme võiduni kestva finaalseeriaga. Kohtumine jõuab ka Delfi TV ekraanile, nagu kogu finaalseeria.

Enne pronksiseeriat Tartu Ülikool/Kalevi (ühisliiga tänavune 9.) ja Audentese SG/Noortekoondise (10.) vahel oli võistkondade omavaheline seis 2-1 tartlaste kasuks (vt eilne uudis detailsemalt). Tartu on ka mullune pronks.

Audentes asus neljapäeval mängu juhtima 15:6 ja näis, et laua kontrollile lisaks suudetakse täna ka korralikult tabada - see pole alati olnud AUD suuremaid trumpe. Kuid ühtlasema tegutsemisega võitis Tartu teise veerandi 28:16, minnes poolajaks kolmega ette.

Kolmas veerandaeg oli ses mõttes suhteliselt otsustav, et AUD mitte ei tulnud lähemale vaid Tartu läks tasahilju eest ära. Edu enne viimast veerandit oli Kalevil seitse silma. Varsti oli Kalevi edu 12 punkti ning alla seitsme AUD vahet enam ei saanudki.

AUD võitis (nagu tavaliselt) laua 53-38, korvisöödud 10-7 AUD-le, pallikaotusi oli AUD-l 26 Tartu 13 vastu. Kahepunktivisked AUD kasuks 42 vs 37 %, kolmesed Tartule 18 vs 0 %, vabavisked Tartule 71 vs 58 %.

Johanna-Eliise Teder tõi võitjate kasuks 18+5lp, Nele Laurimaa 17+4+2+6bl (PIR 24), Kadri Uiga 8+11lp; teisel poolel Sandra Tael 23+15lp, Berit Annabel Loomägi 11+8+2, Mariann Adelbert 10+10+2, Siiri Kliimson 6+11lp (PIR 17).

Teine kolmanda koha mäng toimub teisipäeval 26. aprillil algusega kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones.

*       *       *

Esimeses finaalis, nagu öeldud, kohtuvad täna valitsev meister ja tänavune Eesti-Läti Ühisliiga neljas 1182 Tallinn ning Tallinna Ülikool. Tänavu TLÜ ühisliigas kodusele Final Six'ile ei pääsenud, kuid mullusest on neil ette näidata liiga pronks.

Mullu lõppes finaalseeria 1182 võiduga 3-1. Tänavu on 1182 senistes mängudes samuti parem olnud. Nende paremus ühisliigas on olnud +27, +6, +21 punkti, karikafinaalis +8 p.

Kui aga sügisega võrreldes on 1182 jäänud ilma Annika Kösterist (põlvetrauma) ja Heila Rosenfeldtist (sama õnnetus), siis TLÜ on saanud tagaliini head lisajõudu Samantha MacKay näol. Samas pole täna võistlusriideid seljas TLÜ ühel põhimängijal Kaia Kosel.

Senistes mängudes on 1182 edukamad olnud: Pirgit Püü 18,3p ja Mailis Pokk 14,5 p; TLÜ poolel Trine Kasemägi 16 silmaga.

Kuna TLÜ-l Mirjam Nikolai hooaja sees lahkus Rootsi (tema klubi IK Eos Lund) tõusis meistriliigasse, siis asemele tulnud Samantha MacKay on seni seitsmes ühisliiga mängus toonud keskmiselt 16,9p+7,1lp+3,7rs. Seega - üsna võrdväärsed numbrid Nikolaiga võrreldes.

Ning ülekanne, nagu öeldud, Delfi TV-s kell 17.30 (kommentaeerivad täna TTÜ KK klubi mänedžer ja endine Eesti koondiste juht Raido Ringmets ning EKLi kommunikatsiooniuht ja ajakirja Basketball pt Aldo Maksimov).

K 08.12.2021 13:00 Koolituste töörühm
N 09.12.2021 14:00 Saku I ja Saku II liiga klubide esindajate kohtumine
N 16.12.2021 11:00 EKL üldkogu