1182 Tallinn astub tulle juba reedel kell 16

Kodusel ühisliiga Final Six turniiril näeb vaid üht Eesti klubi

05.04.2016

Naiste Eesti-Läti Ühisliiga Final Six ehk playoff kuue tugevama osavõtul toimub sel aastal Tallinnas, Audentese Spordihoones eeloleval nädalavahetusel. Pühapäeval sai selgeks, et sel hooajal esindab Eestit lõppvaatuses vaid üks klubi - 1182 Tallinn.

Tallinna Ülikoolil oli teise Eesti esindusena küllalt hea võimalus pääseda samuti kuue hulka, kuid selleks tuli korduskohtumises võita Riia RSU/Merksi vähemalt üheksa punktiga. Riias oli viis päeva tagasi alla jäädud 54:63. Ja poolajaks muuseas juhitigi üheksa silmaga...

Paraku oli lõppskoor teistsugune. Kuid vaatleme sündmusi järjest. Mäng kulges omapäraste tõusude-mõõnadega: Merks asus juhtima 11:2, kuid TLÜ alustas esimese veerandi lõpus 15:0 vahespurti, mis viis nad 20:13 ette. Teise veerandi võit tõstis lootused kõrgeks, sest poolajaedu, nagu öeldud, oli üheksapunktiner (34:25).

Mõõn sattus tulema, nagu viimasel ajal Eesti klubidel kombeks, kolmandal veerandil. Külalised võitisid veerandaja 21:12 ja viigistasid seisu enne otsustavat veerandit 46:46. Kõik oli veel võimalik. Kuid tuleb tunnistada, et viimast korda ses mängus oli TLÜ ees 11 minutit enne lõppu pärast Greeta Üpruse viset (46:44).

Merks hoidis edu, initsiatiivi ei loovutanud ning tõmbas kaitses - eriti korvi all, hästi kokku. Meie naised tabasid kahepunktiviskeid 26 %, Merks 50 %. Ja kuna kolmeseid tabati kummaltki poolt vähe, sai see statistiline näit ka suuresti otsustavaks. Teise poolaja võitsid lätlannad 42:27.

Laud Merksile 46-44, korvisöödud Merksile 15-13, pallikaotusi tegi TLÜ 15, vastane 19. Kahesed, nagu öeldud, Merksi kasuks 50 vs 26 %, kolmesed TLÜ-le 31 vs 15 %, vabavisked Merksi kasuks 93 vs 78 %.

Trine Kasemägi tõi TLÜ-le 21+6lp (visked 17/6), Samantha MacKay 17+7+6 (23/5), Rosemary Rits 6+9lp (7/2). Nii mõnegi mängia punktid jäid protokollist puudu, TLÜ-l on sel hooajal esindus niigi hõredavõitu. Vastaste edukaim oli Daina Lazdeniece 16 punktiga. Merksile tõi pink kümme silma rohkem kui TLÜ-le.

Võit kahe mängu kokkuvõttes RSU/Merksile 130:115. Merksi vastaseks veerandfinaalis (Final Six) on Vega1/Liepaja.

*       *       *

Teises kaheksandikfinaalis võitis Riia TTT Juuniorid teist korda veenvalt LU-d, sedakorda 78:56 (esimene mäng 72:54), seega kokku TTT noored edasi +40-ga. TTT Juuniorite vastane 8. aprillil Tallinnas veerandfinaalis on 1182 Tallinn.