Kõik teed viivad Paidesse: reedel-laupäeval selgub tõde Saku I liigas

31.03.2016

Saku I liiga Final Four leiab reedel-laupäeval aset Paides. Kõigi tõsiste korvpallisõprade tee viib samuti Kesk-Eestisse, sest tõotab tulla äärmiselt põnev lõpplahendus põnevale, osalt revolutsioonilisele ning juba tänaseks väga dramaatilisele hooajale.

Veerandfinaalide kolmandad mängud tõid oodatud põnevuse. Närvesöövaid minuteid jätkus rohkem kui kolme rubla eest - oli draamat, meeletut tagasitulekut mängu, oli lõpuminutite sekund-sekundis punkt-punkti heitlust, oli vabastavaid kaugviskeid...

Kõigepealt oli endale Final Fouri' koha lunastanud Paide Viking Window võiduga SK Torma Sport üle mängudega 2-0). Ülejäänud paarides läks nii: Betoonimeister/Tskk/SK Nord-Ambla SK 2-1, TÜ/Rock II-Tartu Kalev/Estiko 2-1, Kohila/Telia SK/Webware-Balteco 2-1.

Vahegrupiturniiri järel oli Rocki duublil alles 11. asetus ehk Final Fouri jõudmiseks tuli nii kaheksandikfinaalis kui veerandfinaalis üle mängida kõrgema asetusega meeskond – Kalev/Estiko. Rocki põhirivistuse nooremate toel – Kristen Meister, Saimon Sutt, Robin Kivi ja Märt Rosenthal, see ka õnnestus.

Finaalturniir petakse niisiis alates homme õhtust Paides. Reedel kell 18 kohtuvad esimeses poolfinaalis Betoonimeister-TÜ/Rock II ning kell 20 Paide Viking Window-Kohila/Telia SK/Webware.

Põhiturniiril võitis Paide Kohilat mõlemal korral - oktoobri lõpus 73:69 ja enne jõulu 72:63. Kohila seejuures oli üks väheseid meeskondi, kes lauas suutnud Paidega toime tulla. Kuid pallikaotusi tegi Kohila mõlemas mängus rohkem - kahe mängu peale kokku 34 Paide 23 vastu. Rait Keerles tõi kahes mängus Kohila vastu keskmiselt 20,5 silma, Kohila parim oli Siim Raudla keskmiselt 11+8+4-ga.

Teises paaris jäi seis 1-1. Avamängu sügisel Tallinnas võitis Betoon Rock II vastu kindlalt 88:58 (laud 41-25, söödud 22-8, pallikaotused 15-24), kuid teise mängu Tartus võitis Rock II 76:68. Osalesid ja enim skoori tegid siis juba Rocki põhirivistuse mehed Kristen Meister ja Saimon Sutt.  Betoon tegi ses mängus ise 20 pallikaotust ja korvisöödud kuulusid Rockile 19-14.

Pildil: Margus Klementsov - varem esiliiga tipus Kohilaga, nüüd Betoonimeistri rivistuses.