Samantha MacKay oli täna hea

Naiste ühisliiga: playoffi avamängus kaotas TLÜ võõrsil RSU/Merksile üheksaga

30.03.2016

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas tehti täna algust playoffiga. Vastamisi läksid ülemise vahegrupi kaks nõrgemat ja alumise vahegrupi kaks tugevamat - ehk siis Tallinna Ülikool vs Riia RSU/Merks ja Riia TTT Juuniorid-LU. Edasipääseja Tallinnas ppetavale Final Six turniirile selgub kahe mängu summas.

TLÜ asus Riias peetud kohtumises sündmusi dikteerima teisel veerandil, mis võideti 25:13. Poolajaks oli eestlannade edu 39:30. Paraku jäigi see "Peda" suurimaks eduseisuks ses mängus. RSU/Merks võttis võidu 63:54.

RSU/Merks tuli kolmandal veerandil (taas eestlastele see nii õnnetu kolmas veerand - toim.) tagant ja läks mööda. Merks võitis kolmanda veerandi 13:3, kusjuures veel nii, et TLÜ sai ainsad kolm punkti vabavisetest ja needki ükshaaval. Neljandale veerandile mindi juba Merksi 43:42 eduseisus.

Ance Aizsila tegi otsustava veerandi algul viis punkti ning peagi oli vahe koduvõistkonna kasuks 55:43. Jäi viis minutit. Korra, pärast Samantha MacKay kolmest, tuli TLÜ suhteliselt lähedale (49:54) ning mängida jäi 2.44. Kahjuks ei suutnud TLÜ lähemale tulla või vahet kasvõi sama väiksena hoida. Miinus viiest sai lõpuks miinus üheksa. Iga punkt ju loeb.

TLÜ võitis laua koguni 50-37, korvisöödud Merksi kasuks 11-8, pallikaotusi oli Merksil 14, TLÜ-l aga 23. Kahepunktivisked Merksi kasuks 35 vs 32 %, kolmesed Merksile 42 vs 26 %, vabavisked TLÜ-le 67 vs 50 %.

Samantha MacKay tõi TLÜ kasuks 26+11+2 (tabavus siiski vaid 39 % - 23/9), Janeli Lillealliku arvele kogunes 9p, Trine Kasemägi nime taha 7p+11lp, Rosemary Ritsi kontosse 6+11lp.  Vastaste rünnakute liider oli Ance Aizsila - 24+3+3.

Teises paaris võitis Riia TTT Juuniorid võõral väljakul LU-d 72:54 (39:26). Asi hakkas veerema esimesel veerandil, mille TTT järelkasv võitis 23:11. Korvisöödud TTT-le 25-12. Digna Strautmane tõi võitjaile 26+13+5, Sigita Dzarcane 22+8+2.

2. aprillil peetakse kordusmäng TTT Juuniorid ja LU vahel ning 3. aprillil kohtuvad teistkordselt TLÜ ja RSU/Merks. See on pühapäev, asukoht TLÜ spordihoone, kellaaeg 16.00. Olete palutud osalema publikuna, et aidata TLÜ kodusele Final Six turniirile!!