ROAD to MILAN2022

Rock II võiduviske tegi täna noortekoondislane Robin Kivi (17 a)

Saku I Final Four'i eel: torm veeklaasis, uued näod medalimängudel

29.03.2016

Saku I liiga veerandfinaalide kolmandad mängud tõid oodatud põnevuse. Närvesöövaid minuteid jätkus rohkem kui kolme rubla eest - oli draamat, meeletut tagasitulekut mängu, oli lõpuminutite sekund-sekundis punkt-punkti heitlust, oli vabastavaid kaugviskeid...

Nagu teada, oli enne tänast endale Final Fouri' koha lunastanud Paide Viking Window võiduga laupäeval SK Torma Sport üle (mängud 2-0). Täna peeti kolmas ja otsustav mäng kolmes paaris, sest seis neis kõigis oli 1-1. Kesk-Eesti uus popp "poistebänd" jäi niisiis esmaspäevastest mängudest ootama seltskonda eeloleva nädalavahetuse koduseks Final Four'iks.

¤ Betoonimeister/Tskk/SK Nord-Ambla SK 57:53 (28:26). Punktidega siin ei priisatud ja mängiti ses mõttes nagu 1949. a meistrivõistluste finaali. Statistikas eristub vaid üks rida teistest: Betoon oli parem korvisöötude skaalas 13-5. Mõlemad tabasid kehvasti (õigemini: raskelt) - Betoon 34 % ja Ambla vaid 25 %!.

Betooni eduseisust 53:43 viimase veerandi keskel tuli Ambla veel lõpus 53:49 järele, kuid viimane minut vaekaussi ei kõigutanud ning Tiit Soku ja Mart Uuehendriku juhendatav meeskond pääses töö, higi ja vaeva ning 2-1 paremusega poolfinaali. Pealtvaatajaid kirjade järgi 130.

Võitjate poolel tõi Mirko Laanisto 13+3+4, Igor Arendaš 12+4+2, Ando Tagamets 9p, Andres Zoober 8+6+3, Margus Klementsov 4+9lp, Arko Pakkas 5+4+3; kaotajate poolel Peeter Kraavik 10+6+2, Taavi Leinart 8+8lp, Erkko Linnas 8p, Oskar Tammejõe 7+6lp, Kevin Puntso 7+7+2, Sass Karemäe 6+5lp.

¤ Tartu Kalev/Estiko-TÜ/Rock II 69:72 (42:29). Kolmanda veerandi võitis Rocki duubel 23:12 (korviralli peamiselt Saimon Sutilt, Martin-Johannes Libalt ja Robin Kivilt) ja neljanda 20:15. Laud kuulus Rockile 45-37, korvisöödud Estikole 15-8.

33. ja 36. minutil oli Kalev/Estiko veel neljaga peal. Viimase korvi mängust sai Estiko 2.36 enne lõppu, mil Taavi Leetus tõi tabloole 66:64 väljakuperemeeste edu. Seejärel tabas kolmese Kristen Meister ning veidi enam kui minut enne lõppu tabas kaugelt just äsja 17-aastaseks saanud Robin Kivi - Rock ees 70:68. Kuna sealt edasi visati vaid vabaviskeid, siis skoor jäigi Rock II kasuks.

Robin Kivi tõi võitjate kasuks 18 silma, Saimon Sutt 17+8lp, Kristen Meister 12+3+3, Sten Lillemägi 10+7+2, Martin-Johannes Liba 10+16lp. Kalev/Estiko edukaimad olid: Artur Liiv 18+13+3, Joosep Kivimäe 14+4+3, Taavi Leetus 13+5+3, Timo Oja 9+6+3.

Rock II mängudega 2-1 poolfinaali. Pealtvaatajaid kirjade järgi 220, mis pole üldse paha.

¤ Kohila/Telia SK/Webware-Balteco 63:60 (33:23). Ei lugenud see, et Balteco võitis eelmise mängu 31 punktiga. Kohila saavutas poolajaks kümnepunktise edu, mis teise poolaja algul kohe vähehaaval sulama hakkas ning 35. minutil seisis Mario Poluski (Balteco) viske järel esmakordselt tablool viik - 54:54. Veel mitu korda säras ekraanil viik - 58:58 ja 60:60 (selle seisu sepistas muuseas 38. minutil 45-aastane Raoul Suurorg).

Jäi mängida 1.03 kui kaugelt tabas Sander Kuuse kolme - 63:60 ning mis ka hiljem ei juhtunud (põhiliselt jäigi juhtumata, kuigi prooviti, isegi vabaviskeid), seis jäi samaks... Viimane veerand jäi Baltecole 17:13, kuid liiga vara jõuti vist järgi. Närviline lõpp, mis tavaliselt kuulub kogenud Baltecole, kuulus sedakorda samuti üsna kogenud Kohila meestele.

Laud Kohilale 47-42, korvisöödud 10-7. Kristjan Evart tõi võitjate kasuks 18+5lp, FreddyTalts 12+6lp, Sander Kuusk 10+5lp, Siim Raudla 7+7+4, Heiko Niidas 6+7lp, Erik Luts 2+9lp;

Balteco edukamad olid: Allar Leppind 14+10lp, Mario Polusk 12+6+2, Ardo Krass 10+7+4, Sten Roosaar 9+5lp, Indrek Kaarlep 4+6lp.

*       *       *

Vahegrupiturniiri järel oli Rocki duublil alles 11. asetus ehk Final Fouri jõudmiseks tuli nii kaheksandikfinaalis kui veerandfinaalis üle mängida kõrgema asetusega meeskond.

Finaalturniir peetakse eeloleval reedel ja laupäeval Paides. Reedel kell 18 kohtuvad esimeses poolfinaalis Betoonimeister-TÜ/Rock II ning kell 20 Paide Viking Window-Kohila/Telia SK/Webware.