Artur Liiv (Tartu Kalev/Estiko) on kahes senises veerandfinaalmängus Rock II vastu toonud keskmiselt 28,5p+20lp

Saku I liiga: Paide Final Four'is, ülejäänud kolm selguvad täna

28.03.2016

Meeste Saku I liigas on tänavu senise hooaja olulisim päev. Selgub kolm poolfinalisti, lisaks Paide Viking Window'le, kes sai sellega hakkama laupäeval. Kella kaheksa ajal õhtul on algamas kolm "vihast" vastasseisu.

Esmalt endale juba pääsme Final Four'i lunastanud Paidest. Mängudega 2-0 veerandfinaalis SK Torma Sport üle pääses Paide Viking Window esmakordselt ajaloos medalimängudele. Korduskohtumine Tormas lõppes külaliste võiduga 76:66 (veerandfinaalseeria avamängu võitis Paide koduväljakul 89:64).

Klass omaette oli tandem Rait Keerles ja Raido Ringmets, kes kahepeale tõid võitjatele 33 punkti ja 29 lauapalli. Tormal sellist jõudu vastu panna polnud (parim laupäeval Fredi Parker 17 punktiga), seda enam, et Vallo Allingu kohtumises kaasa teha ei saanud.

Kolm ülejäänud Saku esiliiga Final Fouri meeskonda saavad selgeks täna õhtul. Mängud algavad kell 20 ja 20.15, nii et veel on aega oma õhtut planeerida. Ärgem kahelgem, et emotsiooni ja pinget on esiliiga otsustavates mängudes sageli rohkemgi kui meistriliigas.

¤ Kohila/Telia SK/Webware-Balteco (algus kell 20.00) - seis 1-1.

Kodus võitis Kohila esimese mängu 73:64 (32:38). Otsustavaks sai Kohila neljanda veerandi võit 22:11, pallikaotusi tegi Kohila 11, Balteco 22. Erik Lutsult Kohila kasuks 15p+10lp, Siim Raudlalt 15+6+5; Balteco kasuks tõi Ardo Krass 19p (samas ka 10 pk), Anton Batanov 16 p.

Balteco võitis kodus teise mängu 89:58, korvisöödud koguni 30-6 ja pallikaotusi Baltecol 5 Kohila 20 vastu. Ardo Krass tõi 17+5+5, Allar Leppind 16+5lp, Kristo Aab 14+4rs, Indrek Kaarlep 12+9lp; Kohila poolel tõi Heiko Niidas 12+6lp, Kristjan Evart 9+5lp.

¤ Tartu Kalev/Estiko-Rock II (algus kell 20.15) - seis 1-1.

Avamäng kodus Kalev/Estikole 74:60 (34:29). Laud Estikole 48-38, korvisöödud 15-6. Artur Liiv tõi võitjaile 26p+23lp, Timo Oja 13+7lp; Rocki poolel Saimon Sutt 20+7+3, Kristen Meister 15+7lp, Martin-Johannes Liba 8+10lp.

Teise mängu tartlaste omavahelises duellis võitis Rock II 82:75 (37:46). Neljas veerand Rockile 19:11. Sutt tõi 28+6+8, Meister 17+4rs, Liba 13+12lp, Estiko poolel Liiv 31+17lp, Oja 14+8lp, Taavi Leetus 13+6lp.

¤ Betoonimeister/Tskk/SK Nord-Ambla SK (algus kell 20.15) - seis 1-1.

Esimene mäng kodus Betoonile 86:69 (46:31). Korvisöödud Betoonile 23-10. Andres Zooberilt võitjaile 23p, Kristofer Kurvits ja Margus Klementsov lisasid 11 silma, viimaselt lisaks ka 5lp+7rs. Ambla kausks tõi Kevin Puntso 16+14+3 ja Taavi Leinart 15+5lp.

Kordusmäng Amblas nõudis kõvasid närve. Poolaja võitis Betoon 43:37, kuid mängu Ambla 64:63. Seega viskas Betoon teisel poolajal vaid 20 silma. Pallikaotusi aga tegi Betoon 24, Ambla 18. Erkko Linnas, Kevin Puntso, Oskar Tammejõe ja Roland Prii said kirja 12 punkti, kaotajate poolel Klementsov 15+1+3+3, Kurvits 10p.

Esiliiga Final Four peetakse eeloleval nädalavahetusel Paides. Poolfinaalid on reedel kell 18 ja 20, kolmanda koha mäng laupäeval kell 17.30 ning finaalkohtumine 19.45.

Nagu igale poole mujalegi, on loomulikult finaalkohtumiselegi oodatud kõik kaasaelajad!

All pildil: Anton Batanov (Balteco).