Kadri-Ann Lass kaitses

Duquesne ja Lass langesid kindlalt suurfavoriidi vastu

22.03.2016

NCAA Tournament jätkus Kadri-Ann Lassi ja Duquesne'i ülikooli jaoks Storrs'is Connecticutis, kus mindi vastamisi terve hooaja (õigupoolest järjest 71 kohtumist) kaotuseta püsinud UConni ehk Connecticuti ülikooliga. Vastu tuli võtta kindel kaotus 51:97.

Vaata kokkuvõtet SIIT.

Dukes alustas suurfavoriidi vastu suhteliselt hästi. Connecticuti naiskond hellitusnimega Huskies läks avaveerandi järel ette 20:14, kuid Dukes alustas teist veerandit April Robinsoni kolmesega ning kaotusseis oli vaid 17:20. Millele aga järgnes UConni 19:2 spurt ning Dukes'i jaoks oli tegu juba lõpu algusega.

UConn võitis poolaja 42:21. Dukes polnud teeninud seks ajaks ühtegi vabaviset, samas tabades mängust poole vähem visked. Laud pooleks mänguks Huskies'ele 30-18. Kadri-Ann Lassi arvel siiski 6p+3lp+1rs, Robinsonil parimana 9 p.

Teisel poolajal pandi asjad paika. Kolmanda veerandaja võiduga 27:12 määras UConn lõplikult kohtumise saatuse. Laud lõpuks UConnile 51-31, korvisöödud 18-8, pallikaotusi oli võitjail 9, kaotajail 14.

Kahepunktivisked UConni kasuks 51 vs 29 %, kolmesed 46 vs 30 %, vabavisked 72 vs 67 %. Dev Workman tõi Dukes'ile 17+6+3, sh 13 p teisel poolaal. April Robinson lisas 16+6+4 ning 33 minutit mänguaega saanud Kadri-Ann Lass 10+4lp (2p 8/2, 3p 3/2), lisaks 2 pk.

Breanna Stewart kogus võitjate poolel 21 punkti, 16 lauapalli ja 5 kulpi, Morgan Tuck lisas 20 silma, 9 lauapalli ja 7 korvisöötu ning Moriah Jefferson sai kirja 20 punkti ja 7 söötu.

Dukes kaotas finaalturniiril (koos First Four'iga) kolmest mängust kaks, kuid jõudis siiski riigi 32 parema ülikooli sekka. Seega - hooaeg tiimi jaoks üldjoontes üsna kordaläinud (saldo 28-6).

Lass pidas Dukes'i särgis hooaja kokkuvõttes 34 ametlikku NCAA mängu, oli väljakul keskmiselt 32,4 minutit ning tõi 11,2p+5,9lp+1,6rs. Visketabavus kokku 45 %, kolmesed 35 % ning vv 69 %. Ka tunnistati Lass koguni seitsmel korral Atlantic 10 divisjoni nädala uustulnukaks.

Connecticut kohtub järgmiseks 16 hulgas Mississippi State'iga.