Naised välismaal: Anderson ja Braine kõnnivad võidult-võidule, Nikolai ja Lund üleminekumängudele

21.03.2016

Kõrgeimal tasemel korvpalli mängiva Merike Andersoni jaoks on eurohooaeg läbi, nüüd püütakse veel vaid kulda Belgias. Esialgu pole tõsiseid takistusi teele ette tulnud.

Allpool teeme pikemalt juttu ka Rootsis eduka (pool) hooaega teinud Mirjam Nikolaiga.

Esmalt põgusalt Andersoni ja Castors Braine’i käekäigust pärast FIBA Euroliigast väljalangemist (7. koht alagrupis tähendas seda, et nad ei pääsenud jätkama ka FIBA Eurocup’ saras, kuhu kaasati Euroliiga alagrupiide viies ja kuues).

Pärast koondisepausi mängis Braine 27. veebruaril võõrsil Kangoroes’iga ja võitis 84:56. Anderson tõi 23 minutiga 6p, lisaks 1 lp (visked 6/3, 3/0, 0/0). 12. märtsil võõrustati Houthalenit ja võideti 96:42. Anderson oli võistkonna edukamaid 16p+6lp-ga. Visked 6/4, 2/1, 5/5. Lisaks 4 vl ja 3 pk. Celeste Trahan-Davis tõi klubi parimana 25 p.

Nädalavahetusel kohtus Braine kodus lähima jälitaja Belfius Namuriga ning võitis 89:52 (48:27). Anderson sai 22 minutiga kirja 5+4+3 (1/0, 4/1, 2/2). Trahan-Davis tõi 20+11lp, Sidney Spencer 12+6lp.

Tabelis on Braine’i saldo liidrina 19-0, Waregem ja Belfius Namur on kogunud 15-4 ning Sint Katelijne 13-6 ja Spirou Monceau 12-7.

*       *       *

Häid uudiseid saabus Rootsist, kus Superettanis lõpetas Mirjam Nikolai klubi IK Eos Lund turniiri esikohaga ning läheb nüüd meistriliiga üleminekuturniirile, kus omatakse head šanssi tagamaks klubile ihaldatud koht tulevaks hooajaks kõrgemas seltskonnas ehk Damligan’is.

Mirjam Nikolai (pildil mängus Prantsusmaa vastu) on paari oldud kuu jooksul võtnud kanda naiskonnas liidrirollis ning teinud seda, mida temalt on oodatud – viinud naiskonna meistriliiga künnisele. Tegime temaga eile õhtul juttu.

Põhiturniir lõppes. Te täitsite naiskonnaga oma esmase eesmärgi. Ja ma saan aru, et otse kõrgliigasse kedagi ei pääse vaid ees on otsustavad üleminekumängud? Kas on ka teada, kellega?

Siin süsteem selline, et esimeses hooajas pooles oli esiliiga jagatud põhjaks ja lõunaks, mõlemas kümme võistkonda. Pärast ühte ringi said Superettanit mängima põhja ja lõuna neli tugevamat. Nüüd need kaheksa mängisid omavahel kõik läbi (kokku 14 mängu) ja kaks esimest pääsesid üleminekumängudele, meie esimesena nende hulgas.

Järgmisel nädalal hakkavad üleminekumängud, meie liigast sai teise koha Östersund, kes on ka esimene vastane. Kuna meistriliiga (Damligan) kahest viimasest üks loobub oma kohast meistriliigas, mängime üleminekumänge kolmekesi: meie, Östersund ja Akropol (Spanga).

Kolmest osalisest kaks saavad niisiis meistriliigasse?

Just.

Minnes Lundi mängima, kas oled selle poole hooajaga täitnud endale püstitatud eesmärgid? Oled täielikult kohanenud naiskonnas, treeneriga, teiste poolt omaks võetud?

Oma eesmärgi täitsime igati hästi, sest Superettanis ei kaotanud me ühtegi mängu. Võistkonnaga olen igati rahul, sisse olen elanud hästi ja oma mängudega olen ise ka rahule jäänud. Pole ka klubi kurtnud vastupidist.

Koondise mängudes küll vigastasin selga ja pidin siin kaks mängu vahele jätma, millest oli kahju, kuid nüüd olulisteks mängudeks peaksin olema juba igati korras.

Mis on Lundi trumbid, kui vaadata ette üleminekumängudele, mis võibolla puudujäägid?

Meie trumbid on kiirus, kõva kaitse ja võistkonnavaim. Puudusteks on kohatine ebastabiilsus ja suhteliselt lühike koosseis.

Lõpuks küsin ka seda, et kui Rootsis saab hooaeg läbi, kas näeb sind ka näiteks NKML-i playoffis?

Eesti liigas sel hooajal mul enam mängida ei õnnestu, sest üleminekute aeg on juba kahjuks möödas.

Viimases põhiturniiri mängus alistas IK Eos Lund nädalavahetusel võõrsil Göteborgi Högsbo Basketit 64:43 (33:20). Högsbo võitis küll avaveerandi 16:15, kuid teise veerandiga loksusid asjad paika. Lund võitis laua 53-35. Nikolai arvele kogunes 13p+8lp.

Mirjam Nikolai (29 a-177 cm) on mitmes kategoorias liiga tipus: punktide osas kolmas (18,5), lauapallide skaalas seitsmes (6,7) ning korvisöötude osas teine (3,9). Efektiivsuselt on ta Östersindi leegionäri Taylor Wurtzi (22 p ja eff 24,1) järel teine - 23,7.

Kui Nikolai põhinumbrid said välja toodud: 18,5p+6,7lp+3,9rs, siis olgu lisatud ka tabavus - kahesed 61 %, kolmesed 47 % ning vv 72 %. All pildil võidukas Lundi naiskond pärast viimast põhiturniirimängu.

Itaalias Lega A2-s mängiv Maaja Bratka koduklubi OMC Cignoli Broni on oma alagrupi kindel liider 24 võidu aj ei ainsagi kaotuseta (!). Viimati võideti võõrsil Albinot 77:46 (Bratka 19+5lp), enne seda kodus Cremat 63:53 (Bratka 11+6lp).

Bratka keskmised Itaalia tugevuselt teises liigas on 29,4 minutit, 13,7 p+8,8lp+1rs.

Saksamaa II Bundesliga lõuna regioonis jõudis Bamberg kolmandana playoffi (saldo 13-9). Regiooni poolfinaalis kohtutakse nüüd tabeli teise Heidelbergiga (saldo 17-5).

Viimases põhiturniiri mängus alistas Bamberg Rhein MB võõrsil 64:53. Liisi Sokman tõi naiskonna parimana 17 p (2p 4/2, 3p 6/3, vv 5/4).

Veerandfinaalseeria avakohtumine Heidelbergiga peeti samuti võõrsil ning see kaotati 67:78 (39:37). Sokman tõi taas naiskonna edukaimana 21+4+2, visked 4/2, 8/3 ja 8/8. Teine mäng peetakse kodus 26.03 ja kolmas taas võõrsil 2.04.

Leedu tugevuselt teises ehk Akvileleslygas algas playoff. Ele-Riin Tammiku koduvõistkonda Jonava Petrochema (grupis saldo 4-10) kohtub täna kaheksandikfinaalis Vilniaus DPV-ga (8-4).

Ele-Riin Tammiku näitajad enne tänast kohtumist olid keskmiselt 23,7 minutit, 10,5p+3,8lp+1,8rs. Kahesed 30,4 %, kolmesed 36 % ja vabavisked 76 %.