Kadri-Ann Lass hoidis täna NCAA Tournament'il Eesti lippu kõrgel

NCAA Tournament: WSU ja Nurger langesid kõva Miami vastu, Dukes ja Lass murdsid 32 hulka

19.03.2016

NCAA-s oli täna eriliselt tähtis päev mõlema eestlase jaoks. Kõrgeimas NCAA divisjonis olid mõlmad üheaegselt võistlustules: Rauno Nurgeri koduülikool Wichita State kohtus riigi esikümne piirimaile kuuluva Miami ülikooliga ning Kadri-Ann Lassi ülikool Duquesne Seton Hall'iga, keda võis eeldatavalt pidada võrdseks vastaseks.

Olgu siis etteruttavalt öeldud, et rõõmupäev oli Lassil ja Dukes'il kuna Nurgeri koduülikool WSU peab Providence'is kohvrid pakkima. WSU kaotas Miamile 57:65 (19:32). Tänavu jäi laeks pääs 32 hulka ehk Lõuna Regiooni kaheksandikfinaali.

WSU oli pikalt Miamiga mängus. Olles esimesel poolajal kaotusseisus 11:27 ja 21:38, tuldi mängu tagasi. Veel kolmanda veerandi lõpul viis Ron Baker WSU ette 43:42. Seejärel saavutas Miami väikse initsiatiivi ega lasknud WSU-d enam päriselt "kuklasse hingama". Kuni...

2.43 enne lõppu Ron Baker tõi siiski WSU kahe silma kaugusele - 53:55. Kohe aga oli vastus olemas Miamil. 2.07 jäi kui Angel Rodriguez (lõpuks 21 p) tabas kahese ning sama mees vajutas WSU kirstu viimase naela 1.14 enne lõppu - kolmene Miami eduks 60:53. Mäng oli tehtud.

Shaq Morris tõi WSU poolel 12+6lp, Fred VanVleet 12+5+5, Ron Baker 11 p. Rauno Nurger jäi tänases mängus statisti rolli - 5 minutit, ei ühtegi pealeviset ja üks pallikaotus.Statistikast veel niipalju huvitavat, et Miami üldine tabavus oli palju parem - 55 vs 34 %, kolmesed sealjuures 58 vs 27 % (12/7 vs 22/6). Laud kuulus WSU-le 33-26.

*       *       *

Duquesne'i ülikool, kes pääses NCAA Tournament'ile nn "wild cardiga", sai esimesest tõkkest jagu stiilselt ja võimsalt. Tugev, kuid jõukohane Seton Hall alistati Connecticutis Storrs'is peetud mängus koguni 97:76 (43:37). Vaata kokkuvõtet SIIT.

Mängu saatis omapärane käekäik. Dukes' võitis avaveerandi (ja seda suuresti tänu Dev Workmani ja Kadri-Ann Lassi punktidele) lausa 33:24, teine veerand jäi aga Dukes'i poolt vaadates 10:13. Seega, teiseks poolajaks kaukas vaid pluss kuus...

Kuid murdeliseks tuleb lugeda kolmandat veerandit. April Robinson juhtis mängu, Amadea Szamosi oli kindel, Dev Workman tegi skoori ja ka Kadri-Ann Lass lisas sel veerandil omalt poolt kaks tabavat korvi.

Dukes läks oma teed, võites veerandi 30:17, minnes juhtima 73:54. Seda edu õnnestus ka lõpuni hoida ja isegi kasvatada.

Duquesne' võitis laua 42-38, korvisöödud 19-13, tegi 15 pallikaotust Seton Hall'i 19 vastu. Tabavus 49 vs 40 % Dukes'i kasuks, kolmesed 43 vs 34 %.

Dev Workman tegi kaksikduubli, kirjutades oma nime taha 25+12+5, Kadri-Ann Lass sai kirja 20p+3rs (visked 19/9, sh kolmesed 3/2, vabaviskeid täna ei proovitud), Amadea Szamosi tõi 16+5lp, April Robinson 15+7+7.

Dukes'i järgmiseks vastaseks on esmaspäeval Connecticut Huskies (UConn). Mäng toimub sealsamas Storrs'is, Connecticutis.

Tegu Connecticuti näol on kivikõva vastasega, keda peetakse kogu turniiri peafavoriidiks - reitingutes esikohal. Seega - võimatu missioon? Ei tea midagi. Dukes on näidanud väga küpset ja head mängu ning mis peaasi - täna ka väga resultatiivset mängu.

Kadri-Ann Lass ise pikka ja detailset mänguanalüüsi emotsionaalses hetkes tegema ei hakanud, kuid tähistamise vahele sõnas Basket.ee-le: "Ma ei teagi, terve võistkond on ääretult õnnelik, et nüüd oleme TOP 32 seas. Oleme isegi õnnelikud selle üle, et saime vastaseks kõige parema tiimi, oleme tõesti väga elevil, et saame nende vastu mängida.

Ja nüüd on see, et kui kaotame, siis see on meie viimane mäng sellise koosseisuga (nö seeniorid koosseisus lõpetavad), nii et paneme kõik lauale. Meil nagu kaotada pole midagi. Naudime võitu keskööni ja siis hakkame keskenduma järgmisele mängule."