Võitja - Saku Õlletehas

„Kõrgetasemelise korvpalliturniiri“ võit rändas Sakku

14.03.2016

Kuigi tähtsaim on alati osavõtt ning võitis loomulikult sõprus, tuleb siiski tunnistada, et Eesti Korvpalliliidu korraldatava järjekorras teise „Kõrgetasemelise korvpalliturniiri" peaauhind läks pealinnast välja – Saku Õlletehasele.

Seega vahetas võidukarikas omanikku. Mullu kuulus võitjaau G4S-ile, firmale, mis kannab Eesti Korvpalliliidu bürooga vähemalt sama tänavanime (Paldiski mnt) ning mida sarnaselt Sakule seob EKLiga pikk ühine minevik.

Ometigi pidi G4S sedakorda tunnistama poolfinaalis tulevase võitja, Saku Õlletehase paremust. Finaalheitlus Saku ja Sportland/Nike/Fifaa vahel kulges kõrgepingest kantud punkt-punkti heitluses. Turniiri MVP Tarmo Sikk tabas aga otsustavatel minutitel mitu olulist kolmest ja sealt see väike, kuid võiduks vajalik vahe Saku kasuks tuligi.

Kümme päeva enne turniiri toimus Eesti Korvpalliliidu ruumides “ülisalajane” loosimine, kui oma osavõtust oli teatanud 12 tiimi. Legendaarse kohtuniku ja võistluste vanemkomissari Ants Eegi ettepanekul said eelmise hooaja neli esimest võistkonda asetuse (G4S, Elme Metall, Saku Õlletehas, Sportland/Nike/Fifaa) ja ülejäänud kaheksa võistkonda lisati loosikasti.

Olgu etteruttavalt öeldud, et turniiri teisel päeval õiguse mõistmisele eelistas teenekas komissar ja EKLi sekretariaadi töötaja Eek sõita suusapuhkusele. Juhtum on hetkel EKLi eetikakomisjoni menetluses. Vastused küsimusele: miks, kellega ning seegi, kuidas vastav info avalikkusessse lekkis, on endiselt vastuseta.

Esmalt mängiti alagrupis turniiripõhiselt. Mänguaeg oli 4x6 minutit jooksvat aega, pluss esimesel poolajal üks time-out ja teisel poolajal kaks time-out’i kasutada võistkonna peale. Kolmeliikmeliste alagruppide kaks paremat jätkasid mängimist play-off süsteemis turniiri parima auhinnale. Alagruppide kolmandad mängisid play-off süsteemis 9.-12. kohale.

¤ Turniiri hõbe - Sportland/Nike/Fifaa

Südi mängu, virtuoosseid sähvatusi ja suurt spordimehe südant näitasid ka Elme Metall. EKLi sekretariaat, Betoonimeister ja OlyBet, kuid nemad medalimängudesse ei sekkunud. Aga näha oli: trenni oli tehtud, valmistutud oli turniiriks omajagu – kes vähem, kes rohkem. Niisama sirge jalaga ei tulnud keegi rukkist lõikama.

Kui tabelit vaadata ja püüda mõningaid järeldusi teha võrreldes näiteks eelmise aastaga, siis kindlasti võiks ära märkida Alexela märgatava arengu. Eelmise aastal sai Alexela turniiril viimase koha, tänavu mängisid juba hoopis kõrgemat mängu ning kokkuvõttes neile hinnaline kuues koht!

EKLI peasekretär Keio Kuhi sõnas kokkuvõtvalt: „Võitlus tipus oli tõeliselt põnev ja mis eriti oluline – see, mis nädalavahetusel aset leidis, oli tõesti KÕRGETASEMELINE! Eeskätt muidugi korralduse poolest...:)) Aga muidu ka. Kuigi keha on veel šokis, ütleb vaim, et oli igati tore ettevõtmine. Tänan kõiki, osavõtjaid, korraldajaid, häälekaid kaasaelajaid!“

„Kõrgetasemelise korvpalliturniiri“ autasusatmine ja järelpidu toimus Venus Club’is. Seega jäi latt kõrgele ka pärast ametliku osa lõppu. On olemas siiras usk, et traditsioon ei jää kolmanda ürituseta tuleval varakevadel.

Pronks on parem kui neljas koht - mullune võitja G4S!

Parim alati ei võida - tagant poolt võttes saavutati üpris kõrge koht. EKLi sekretariaadi võimas koosseis ja sellega väljajäämine playoffist annab tunnistust turniiri üldise taseme kohta.