ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Joosep Toome augustis 2015

Kolmapäeval! Joosep Toome on EKLi kandidaat EOK sportlaskomisjoni

23.03.2016

EOK sportlaskomisjoni liikmete valimine toimub 30. märtsil kell 09.30 KUMU kunstimuuseumi II korruse kohviku ruumides. EKLi poolt on esitatud kandidaadiks koondislane, klubikorvpallis tervise tõttu vaheaasta teinud Joosep Toome.

Peale koosolekut on võimalik kaasa elada EOK presidendikandidaatide debatile, mis algab 11.00 KUMU kunstimuuseumi auditooriumis.

Käesoleva kirjaga on kaasas ka nimekiri (14 nime) alaliitude poolt esitatud kandidaatidest, kelle hulgast alaliitude poolsed sportlastest esindajad valivad sportlaskomisjoni liikmed. Komisjoni täpne arv ei ole ette antud, vaid vahemik 5-9 liiget, sest nagu on kirjas ka põhikirjas, peab komisjoni koosseis olema mitmekesine ja mitmekülgne ja see kujuneb konkreetsete kandidaatide võrdluses.

 

Lugupeetud alaliitude juhid, palun esitada hiljemalt 22.märtsiks oma alaliitu esindava sportlase, kes saab anda hääle komisjoni liikmete valimiseks,  nimi (neil, kellel see veel tegemata on) koos tema e-posti aadressiga Nataljale, natalja@eok.ee.

 

Nimi      Esitaja

Triin Põdersoo  Eesti Tõstespordiliit

Ott Kiivikas         Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit

Allar Raja             Eesti Sõudeliit

Raio Piiroja         Eesti Jalgpalli Liit

Martin Noodla  Eesti Käsipalliliit

Kert Toobal        Eesti Võrkpalli Föderatsioon

Keit Jaanimägi   Eesti Paraolümpiakomitee

Johanna Alliku  Eesti Uisuliit

Martin Liivamägi              Eesti Ujumisliit

Joosep Toome  Eesti Korvpalliliit

Karl-Martin Rammo       Eesti Jahtklubide Liit

Robert Rooba   Eesti Jäähokiliit

Timmo Tammemäe        Eesti Orienteerumisliit

Gerd Kanter      Eesti Kergejõustikuliit

 

Põhikiri

 

EOK Sportlaskomisjoni eesmärgid

 

EOK Sportlaskomisjon luuakse EOK juurde vastavalt Rahvusvahelise Olümpiakomitee poolt kinnitatud sportlaskomisjonide moodustamise nõuetele. Komisjoni eesmärgiks on sportlaste huvide esindamine ja nende seisukohtade ning soovituste esitamine EOK-le, samuti ettepanekute tegemine kohtunike esitamisel Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži Kohtusse. Komisjon tegeleb aktiivselt ausa mängu vaimus tegutsevate sportlaste õiguste kaitsmisega ning neile suunatud projektide algatamisega. Komisjon loob ja hoiab sidemeid Rahvusvahelise Olümpiakomitee ning Euroopa Olümpiakomitee sportlaskomisjoniga.  

 

EOK Sportlaskomisjoni koosseis ja moodustamine

Sportlaskomisjoni kuulub 5-9 liiget, kes on vähemalt 16a vanad Eesti Vabariigi kodanikud ning keda ei ole kunagi karistatud Maailma Antidopingu Koodeksi rikkumise eest.

 

Sportlaskomisjon valitakse EOK liikmeskonda kuuluvaid spordialaliite esindavate sportlaste koosolekul, mille kutsub iga nelja aasta järel kokku Eesti Olümpiakomitee. Sportlaste koosolekul esindab igat spordialaliitu 1 hääleõiguslik sportlane.

 

Sportlaskomisjoni valitakse neljaks aastaks tegevsportlased, kes on viimase nelja aasta jooksul kuulunud Eesti koondvõistkonna koosseisu.

 

Rahvusvahelise Olümpiakomitee või Euroopa Olümpiakomitee sportlaskomisjoni Eestist valitud liikmed kuuluvad ex-officio EOK sportlaskomisjoni koosseisu.

 

Sportlaskomisjoni valitavatest sportlastest peab rohkem kui pool esindama OM programmi kuuluvaid spordialasid, kusjuures esindatud peavad olema nii suvealade kui talialade sportlased ja esindatud peavad olema võistkondlikud sportmängud, samuti peavad esindatud olema nii nais- kui meessportlased.  

Sportlaskomisjoni liikmed valivad endi seast esimehe, kes kuulub ex-officio EOK täitevkomitee koosseisu ning omab Täiskogu kinnitusel hääleõigust. Sportlaskomisjon on esindajate kogus esindatud kahe endi poolt valitud hääleõigusliku liikmega.

 

EOK Sportlaskomisjoni koosolekud

Sportlaskomisjoni koosolekud toimuvad vastavalt vajadusele, kuid mitte harvemini kui üks kord aastas.

 

Lugupidamisega

 

Siim Sukles
Peasekretär 
+372 503 4978

 

Eesti Olümpiakomitee 
Pärnu mnt 102 c, 11312 Tallinn
www.eok.ee

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 20. august
Maire Mällo (62)
Kaido Seil (47)
Meelis Songe (44)
Martin Toomas (41)
Homme, 21. august
Peeter Kirtsi (43)
Siim Laur (35)
Raido Raudsepp (36)
Raido Rebane (37)
Sulev Sild (42)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Soome | FIBA World Cup 2023 Qualifiers