Kangur ja Varese triivivad edu laineharjal

06.03.2016

Eesti korvpallikoondislase Kristjan Kanguri koduklubi Varese alistas täna Itaalia meistriliigas koduväljakul Trentino Dolomiti Energia meeskonna 96:82 (40:41).

Otsustava spurdi tegi Varese viimasel veerandajal, mis võideti 33:18. Kangur näitas täna suurepärast viskekindlust (õigupoolest: mängust ei eksinud üldse!) ning kogus 26 mänguminutiga 18 punkti (kahesed 5/5, kolmesed 2/2, vabavisked 2/3), kaks resultatiivset söötu ja ühe lauapalli.

Varese kaotas laua 32-39, oli parem korvisöötudes 21-16. Kahepunktivisked Varese kasuks 59 vs 52 % ning kolmesed koguni 57 vs 35 % (Varesel 21st 12). Brandon Davies tõi Varese edukaimana 27p+16lp, Maalik Wayns 15p ning Rihards Kuksiks 11 p. Vastaste kasuks tõi Davide Pascolo 24+9lp, Julian Wright 19+7lp ja Giuseppe Poeta 11+3+4.

Kangur, kes on osalenud 11 Lega A kohtumises keskmiselt 24,2 minutit, on klubi eest tänavu toonud 8,8 p+3,6lp+1,6rs. Tema kolmepunktivisete tabavus on eelmise hooaja alguse tasemel - 23st 13 ehk 56,5 %.

13 kaotuse kõrvale üheksanda võidu saanud Varese on 16 klubi konkurentsis 10.-12. kohal. Täpsem seis on selline, et 6.-9. kohta jagavad 11 võiduga Venezia, Trento, Brindisi ja Sassari. Järgnevadki 10.-12. kohta jagavad Varese, Caserta ja Cantu, kel on playoff-piiril kõõluvast seltskonnast kaks võitu vähem. Seega – lootust veel on, aga ainult koduvõitudest kaheksa hulgas lõpetamiseks sellest ei piisa.