Mariann Adelbert - õigel ajal omad punktid

Audentese neiud said ühisliigas võidulisa (kuu MVP Ieva Kulite)

03.03.2016

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas teenis võidulisa Audentese SG/Noortekoondis, kes küll praku põhjustas kaotuse Tartu Ülikool/Kalevile – tulemus „heade mõtete linnas“ peetud kohtumises AUD kasuks 82:78.

Ühe õnn on teise õnnetus. Tabeliseisu vaadates võib öelda, et tartlaste kaotus muudab väga raskeks nende lootuse lõpetada alumine vahegrupiturniir kahe tugevama hulgas, kus eespool on RSUMerks ja LU. Audentese seisukohast on samas meeldiv, et kaugeneti Läti konkurentidest tabeli sabas.

AUD punasärgid pääsesid kohtumises ette 22:9 ent poolajaks saavutasid tartlannad sisuliselt viigi – seis 37:34 veel AUD kasuks. Kuid juba 22. minutil oli Eleriin Vaino viskest Kalev ees 40:39.

Edasi kulges tasavägiselt. 26. minutil viis Nele Laurimaa Tartu ette 48:45, 29. minutil Kadi Kals 55:52.

Viimasel veerandil ometigi kaaukauss murdus AUD kasuks. Suuresti tänu Mariann Adelberti punktidele pääses AUD ette ning Polina Ignatjeva kasvatas edu 33. minutil 68:62-le. 37. minuti lõpuks viis Berit Annabel Loomägi kaugvise külalised ette juba 77:69.

Veel polnud aga mäng läbi. Kaks korda Nele Laurimaa ning üks korv Johanna Eliise Tederilt ning seis oli 55 sekundit enne mängu lõppu Tartu poolt vaadates 76:78.

Lõpus, nagu terve kohtumise jooksul, oli AUD vabaviskejoonel kindel. Ajas 39.21 tabas mõlemad karistusvisked Sandra Tael ning 12 sekundit hiljem mõlemad Victoria Ida Vähi. Samas kui viimasel minutil Tartu poolel ei tabanud Kals (2x), Teder ega Laurimaa.

*       *       *

Laud kuulus AUD-le 43-36, korvisöödud 18-9, pallikaotusi oli Kalevil 14 AUD 24 vastu. Kahepunktivisked AUD kasuks 50 vs 47 %, kolmesed AUD-le 50 vs 10 %, vabavisked samuti AUD-le 81 vs 75 % (AUD-l 27/22).

Sandra Tael tõi võitjate poolel 20p+9lp+2rs, Victoria Ida Vähi 19+4+3, Berit Annabel Loomägi 15+6+3, Mariann Adelbert 14+8+3, Kätrin Varik 8+5+3.

TÜ/Kalevi poolel: Nele Laurimaa 20+6lp, Johanna Eliise Teder 13p, Kadri Uiga 12+6lp, Kadi Kals 11p, Doris Park 10+6+5.

Tabeliseis alumises vahegrupis: Riia RSU/Merks 9-6, LU 8-8, Tartu Ülikool/Kalev 7-10, Audentese SG/Noortekoondis 4-10, SK Cesis 2-14, Läti U16 koondis 2-14.

Eelseisvad mängud: laupäeval mängib Tallinna Ülikool Riias TTT Juunioritega, samas võõrustab keskses mängus TTT Lappeenranta Catzi.

Pühapäeval võtab 1182 Tallinn kodus vastu Vega1/Liepaja naiskonna, TÜ/Kalev võõrustab LU-d ning esmaspäeval omakorda võõrustab Audentese SG/Noortekoondis LU-d.

Kuu parim – Ieva Kulite TTT-st

Ieva Kulite on Riia TTT põhi tsentreid ning mängis veebruaris kõigis kolmes kohtumises.

Statistika järgev: platsil keskmiselt 21 minutit, lisades selle ajaga 15 punkti ning 8.7 lauapalli

Veebruari parima mängu tegi Kulite 7. veebruaril Tallinna Ülikooli vastu tõi mängija 19 punkti, visates kaheseid 87.5% (7/8), kolmeseid 100% (1/1) ning vabaviskeid 100% (2/2) täpsusega. Hea tabavusele lisaks oli Kulite kindel ka korvialuses võitluses - 12 lauapalli, neist 8 kaitselauast.

13. veebruaril mängis Riia TTT võõrsil VEGA/Liepaja 67:87, kelle vastu tõi Kulite 16 punkti (kahesed 7/10) ja lisades 9lp. 27. veebruaril mängiti võõrsil 1182 Tallinna naiskonnaga 56:69, Kulitelt 10 punkti + 5 lp.

Pildil: Ieva Kulite.