ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
ROAD to MILAN2022

Uudised

Koostöös osaleb monitooringufirma

Viie riigi ühisel nõul ja jõul kokkuleppemängude vastu

02.03.2016

Projekt, mille eestvedajaks on lätlased, kannab pealkirja „True Basketball. Real Games“, mis saab teoks Eramus + programmi toetusel. Projekt kestab esialgu 2017 a detsembrini, edasi võivad riigid liikuda eraldi või koos ühisel platvormil.

 

„Selle projekti peamiseks eesmärgiks on näidata, kuidas riikidevahelise efektiivse suhtlusega, mängijate, treenerite ja publiku harimisega ning õige tehnoloogiaga on võimalik minimaliseerida kokkuleppemänge maailma ühes populaarseimas spordialas. 

Eesmärgi saavutamiseks on plaanis korraldadada erinevaid seminare et rahvast harida. Kavas on ka spetsiaalsed erimängud, et veelgi suurendada teema aktuaalsust. Järgmine vastav koosolek toimub juba suvel Eestis,“ selgitas projekti avalöögil osalenud EKLi peasekretär Keio Kuhi.

 

Projekti on kaasatud lisakspartnerriikidele ettevõte FederBet. Tegu on MTÜ-ga, mis tegeleb spordikihlvedude monitoorimisega ning hakkab olema ses projektis preventatiivse töö peamiseks partneriks ja loob vastava andmebaasi mängude, mängijate jt. FederBet monitoorib kõikide riikide kõrgemate liigade kõiki mänge, andmaks riikidele teada kahtlastest mängudest.

 

„Eesti Korvpalliliit ühines kaheaastase projektiga, et alustada eelkõige ennetavat tööd kokkuleppemängude ärahoidmiseks Mängude jälgimise abil luuakse ühine andmebaas, mida saavad kasutada kõik liikmesriigid. Ühine andmebaas peaks väga palju hõlbustama kontrolli kogu regiooni üle, sest andmebaas annab informatsiooni kõikidest kahtlastest mängudest, osalevatest meeskondadest, mängijatest, treeneritest ja kohtunikest” sõnas töögrupi loomisel osalenud Kristiina Tukk, EKLi naiste liigade juht, kes on ühtlasi ka selle projekti Eesti-poolne kontaktisik.

 

Alexela Korvpalli Meistriliiga mängijad peavad allkirjastama dokumendi, kus seisab: „Ma kohustun täielikult täitma Eesti Korvpalliliidu juhendeid, Ausa Mängu põhimõtteid ja FIBA Eetikakoodeksit. Ma võtan vastutuse hoiduda otsesest või kaudsest osalusest, ise või oma tuttavate kaudu Eesti korvpalliga seotud mistahes ennustusmängudes või kihlvedudes.”

Töötuba Riias - "True Basketball. Real games".

 

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 24. september
Aleksander Karavajev (63)
Õie Krevald-Veske (79)
Malle Tammpere (Rüga) (94)
Rainer Võsaste (57)
Homme, 25. september
Aare Halliko (48)
Aleksander Kaaberma (27)
Tõnu Lust (63)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Rootsi | FIBA World Cup 2023 Qualifiers