ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Paide rivi taraaniks on Raido Ringmets

Saku I liiga: vahegrupid said läbi, algab playoff

01.03.2016

Esmaspäeval peeti Saku I liigas viimane vahegrupimäng ning sellega sai lõplik vahegruppide järjestus paika. Ühtlasi alustatakse juba sel nädalal playoff-kohtumistega.

Olgu magusaks sissejuhatuseks lisatud, et esikohal playoff’ile vastu minev Paide Viking Window pääses esiliiga testturniiri neljandalt kohalt esiliigasse vaid tänu sellele, et Noto Outlet/Toila loobus kõrgemal tasemel osalemast.

 

Vahegrupivõidu kindlustas niisiis Paide ja seda viimase kohtumise võiduga võõrsil Balteco üle 94:70 (Nurklik 17+9+4, Ringmets 15+16+5-Krass 19). Enne seda oli Tartu Kalev/Estiko võitnud Betoonimesiter/Tskk/Nordi 98:70 (Allorg 23+11lp, T.Oja (pildil) 20+5+7-Arendaš 18, Laanisto 15), kuid järjestus jäi vastupidiseks ehk Betoon säilitas tabeli teise koha.

 

Veel huvitavamaid tulemusi lõpusirgelt: Betoon-Balteco 103:68 (Kurvits 21, Klementsov 16+6+5-Kaarlep 17+8lp, Tilgar 16), Paide-Kalev/Estiko 76:73 (Keerles 24+16lp-Allorg 20), Balteco-Kohila/Telia SK/Webware 77:87 (Batanov 20-Limberg 26).

Kahe tugevama omavaheline ainus ja viimane mäng peeti juba 13. novembris, mil Paide alistas Betooni 101:96 (Keerles 32+6+3, Nurklik 15+5+4, Kams 15+5+4-Zoober 28, Arendaš 23+5+7, Saat 16).

 

*       *       *

Välja langes esiliigast BC Kalev II.

 

Eelviimaseks jäi küll AUD/Noortekoondis, kuid et nende koht esiliigas igal juhul säilib (vastavalt juhendile), selgub teine väljalangeja ning kolmas, kes mängib Saku II liiga teisega üleminekumänge, pärast I liiga playoffi ja alumiste kohtade välja mängimist.

 

Seega – seltskonnas, kes playoffi avaringis kaotajaks jäävad, tuleb hiljem kõva pusimine püsimajäämise nimel.

 

Nagu bracket’ist näha, kohtuvad nüüd omavahel BC Hundid-Torma (ees ootab võitjat Paide), Balteco-TTÜ SK (Kohila), Ambla-Räpina (Betoon) ja Tamsalu-TÜ/Rock II (Kalev/Estiko).

 

Tugevama vahegrupi tabel:

  1. Paide Viking Window 11-3
  2. Betoonimeister/Tskk/Nord 11-3
  3. Tartu Kalev/Estiko 8-6
  4. Kohila/Telia SK/Webware 7-7
  5. Balteco 5-9
  6. Tamsalu Los Toros/C-Tower 5-9
  7. Ambla SK 5-9
  8. Kuressaare BC Hundid/ASSA Abloy 4-10

 

Järjestus alumises vahegrupis:

  1. SK Torma Sport 7-3
  2. KK Räpina Kotkad 7-3
  3. TÜ/Rock II 5-5
  4. TTÜ SK 4-6
  5. Audentese SG/Noortekoondis 4-6
  6. BC Kalev II 3-7

 

Vahegrupi parim mängija valiti lauapallide kategooria alusel. Selleks osutus kõrgemas vahegrupis Raido Ringmets (Paide), kes kogus kaheksa mänguga 99 lauapalli ehk keskmiselt mängus 12,38. Ka tema kasutegur osutus vahegrupiturniiri parimaks – 1,03.

 

Alumise vahegrupi parim lauavõitleja oli Karl-Peeter Junk (Kalev II). Kuues mängus hankis ta 54 lauapalli ehk keskmiselt 9 mängus.

 

Mõlemad - Ringmets ja Junk saavad premeeritud Sportlandi poolt kinkekaardiga.

 

Suurimad punktitoojad keskmiselt terve senise hooaja peale (vähemalt 8 mängu) : Kristjan Evart (Kohila) 18,4 (kokku punkte 221 p), Timo Oja (Kalev/Estiko) 18 (252), Rait Keerles (Paide) 17,5 (228), Artur Liiv (Kalev/Estiko) 16,8 (269), Anton Batanov (Balteco) 16,7 (301), Ants Järv (Räpina) 16,1 (209).

 

Koondsummalt on teine Mihkel Allorg (Kalev/Estiko) 288 punktiga (15,6 p). 283 punkti kogus Erik Luts (Kohila), 14,15 mängus.

 

Pildil: Margus Klementsov (Betoonimeister/Tskk/Nord), kelle hooaja keskmised on 28,3 minutiga 15p+8lp+3,1rs.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 4. juuli
Kerdu Arbet-Lenear (42)
Einar Jürgenson (78)
Trine Kasemägi (27)
Homme, 5. juuli
Aivar Aguraiuja (61)
Mare Isok-Pruks (69)
Taavi Kruut (29)
Sulge

Ülekanded