ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Korvpalli Meistrite Liiga (BCL) hakkab kuju võtma

26.01.2016

FIBA Europe saatis täna riikide alaliitudele ja klubidele tutvumiseks materjalid, mis puudutavad loodavat Korvpalli Meistrite Liigat – BCL (Basketball Champions League), ning mis käivitub juba eelolevast sügisest. Kas Eesti saab loodavasse liigasse koha, pole täna selge.

Ametlikult presenteeritakse BCL-i 20.-21. märtsil Pariisis. Enne seda jätkatakse tööd kahes töögrupis, mille tegevus on kestnud juba tänaseks 12 kuud: et ette valmistada Vana Maailma mõjuvaimat liigat. Töögrupid tegelevad juhendi ja regulatsioonidega veel ametlikel koosolekutel 27. jaanuaril ja 8. veebruaril.

 

BCL-i kõrgemasse divisjoni, mis sama nime all olema hakkabki, kuulub sügisel 32 võistkonda. Need jagatakse alagrupiturniiril nelja kaheksaliikmelisse alagruppi, edasi TOP 16 hulka pääseb igast grupist neli paremat. Paremuselt viies-kuues liituvad ses faasis BCLi tugevuselt teise turniiriga, mil ametlikku nime veel ei ole (sisuliselt tänane FIBA Europe Cup – toim.).

 

TOP16 järgus mängitakse edasi playoff-süsteemis, kodus-võõrsil – kahe mängu kokkuvõttes. Maksimaalne mängude arv saab BCL-is hooaja peale olema seega 20 – 14 põhihooajal ning lisaks kuus playoffis koos Final Four’iga. Mängude vähesem arv on FIBA püüd väärtustada enam kodumaised liigasid.

 

Tugevuselt teisel turniiril osaleb esialgse kava järgi 36 klubi (või 48 – see on otsustamisel – toim.), mistap meeskonnad jagatakse kas 6x6-de alagruppi või 8x6-de alagruppi. Neist neli saab edasi, ning tos faaasis liitub seltskonnaga kaheksa BCLi kõrgema divisjoni 5.-6. koha meeskonda.

 

Veebruaris ja kuni poole märtsini toimub klubide registreerimine, mais-juunis lüüakse meeskondade koosseis lukku ning juulis toimub alagruppide loosimine. BCLi opereerimiskuluks on on planeeritud 4-5 miljonit eurot hooaja peale ning ka klubide jaoks püütakse luua mitte kehvemaid tingimusi kui on ULEB Euroliigas, sõnas EKLi peasekretär Keio Kuhi.

 

„Kindlasti ei ütle ULEB nüüd FIBA-le, et palun, meie astume kõrvale ja teie hakake tegema. Aga teada on, et teatav läbimurre Euroopas on toimunud – eeskätt nimetaksin siinkohal Itaaliat ja Prantsusmaad ning nende riikide klubisid. FIBA kindlasti ei plaani teha Euroopa tugevaimat korvpallisarja kehvemini kui ULEB seda on teinud,“ rääkis Kuhi.

 

Eesti jaoks on asjad hetkel veel lahtised. Tänases FIBA pressiteates on kirjas, et riikide kohtade jaotus on töögruppide käes, ehk need otsused on täna veel tööprotsessis ja otsustamata. Kuhi siiski lisas: „On võimalus, et me saame ühe koha BCLi kõrgemasse liigasse. Selle omanikuks saab sportlikul printsiibil Eesti meister. Kuid kas saame koha otse põhi- või kvalifikatsiooniturniirile, seda me täna ei tea.“

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 20. august
Maire Mällo (62)
Kaido Seil (47)
Meelis Songe (44)
Martin Toomas (41)
Homme, 21. august
Peeter Kirtsi (43)
Siim Laur (35)
Raido Raudsepp (36)
Raido Rebane (37)
Sulev Sild (42)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Soome | FIBA World Cup 2023 Qualifiers