Norman Rüütsalu, Keila KK mängu tugisambaid

EYBL: Keila KK ja Rocki U16 poisid olid Tartu etapil edukad

25.01.2016

Tartus toimunud EYBLi U16 poiste A-divisjoni teisel etapil läks meie klubidel küllalt hästi. Keila KK oli lähedal etapi esikohale, Tartu Rock võitis viiest kohtumisest kolm ja vaid KA Tallinna Kalev pidi sedakorda tunnistama viiel korral vastase paremust.

Keila Korvpallikooli U16 võistkond pööras Keila korvpallis uue lehekülje – Euroopa noorte liiga (EYBL) kõrgema divisjoni etapil Tartus saadi ühe kaotuse kõrval neli võitu ning esmakordselt riputati meeskonnale kaela selle sarja etapi medalid – hõbedased. Kunagi varem, pole Keila meeskond selle tugeva noortesarja etapil esikolmikusse jõutud.

Keila KK (ptr Peep Pahv) alustas reedel turniiri mullu liiga kokkuvõttes viienda kohaga lõpetanud Riia VEFi vastu. Avaveerandil jäädi küll taha, kuid teisel veerandajal saadi mäng hästi käima ning teist poolaega valitseti juba täielikult. Tasuks head algust tähendanud võit 63:47 (Drell 16+10lp).

Päeva teises mängus oldi vastamisi käimasoleval hooajal liidri Vilniuse Visi Kartuga. Mäng saadi hästi käima ja esimese veerandaja järel juhtis Keila 14:4. Poolajavileks oldi ees 29:24 ja enne viimase veerandaja algust 49:42. Viimasel veerandajal jäädi aga jänni oma kaitselaua kontrollimisel ja vastaste liidri, turniiri MVP-tiitli teeninud Dovydas Giedraitise pidurdamisega. Veel viimasel minutil oli tablool viik, kuid valis pallikaotus ja vastaste 2+1 korv said otsustavaks. Viimased sekundid venisid minutiliste mõtlemisaegade ja vabavisete tõttu pikaks, kuid lõpuks tuli ikkagi leppida valusa 67:69 kaotusega (Rüütsalu 17+4+4, Jaakson 15+13lp).

Laupäevahommikuses mängus oli vastaseks liiga keskmike hulka kuuluv BS Riga. Keila juhtis mängu algusest peale ning kuigi viimasel veerandajal pääsesid lätlased korraks punktiga juhtima, suudeti mäng siiski kindlalt võidule tüürida – 63:56 (Rüütsalu 17+7+3, Drell 15+5+6, Jaakson 13p).

Turniiri kõige ilusama mänguga saadi aga hakkama laupäeva õhtul, mullu liiga võitnud ja tänavugi seni vaid ühe kaotuse saanud Riia DSN meeskonna vastu. Vigastuse tõttu jäi sellest mängust kõrvale Henri Drell, üks meie kolmest abilisest. Kogu ülejäänud meeskond oli aga selle võrra tublim.

Mängu võtmeks oli vastaste liidri, kogu liiga resultatiivsuselt teise mehe Arturs Zagarsi ohjeldamine. Mart Maide ja Roland Tamkivi hakkisid Läti omavanuste koondise liidrite hulka kuuluv tagameest nii hästi, et tema kontosse jäi vaid kuus punkti. Hea kaitse ja ladus rünnak andis poolajaks Keilale edu 26:15. Kolmandal veerandajal keerati veel hoogu juurde ning viimast veerandaega alustati juba eduseisul 44:24 ning mäng võideti 60:40 (Kaasik 23p, Jaakson 13).

Pühapäeval peetud viimases kohtumises Tallinna Kalevi akadeemia vastu oldi samuti pidevalt ees, kuid lõpu eel lasti vastastel minna omakorda punktiga juhtima. Viimasel minutil olid Keila poisid siiski kindlamad ning võtsid 68:64 (Drell 22+7+3-Loigu, Lepp 14p).

Seega kokku neli võitu ja üks kaotus ning teine koht. Meeskond mängis kohati väga hästi, aga oli ka hetki, kui mängupilt polnud päris selline, nagu treener soovinuks. Kuna tugevas sarjas oli abiks ka kolm „leegionäri“ – Henri Drell ja Mark-Andreas Jaakson Kalev/Cramost ja Erik Kaasik Rakvere Tarvast – oli meeskonna ühte takti käima panek keeruline. Kindlasti oli harjumatu olukord hea kogemus treenerile ja ka platsil rassinud poistele.

*       *       *

Tartu Rock (ptr Raido Rebane) kogus kodusel etapil kolm võitu ja kaks kaotust. Riia BS DSNile kaotati 69:75 (Joonas-Anton Jürgenstein, pildil 22p), BS Rigat võideti 80:61 (Jürgenstein 16+5rs), Vilniuse VISI KARTU-le kaotati 57:76 (Jürgenstein 10), VEF alistati 49:39 (Eelmäe 10+11+3) ning Helsingi Wartti võideti 71:57 (Jürgenstein 18, Paap 10+12lp).

Seega läks tartlastel suures plaanis nii nagu plaaniti – st Raido Rebane avaldas enne etappi lootust, et „kena oleks“ etapi kokkuvõttes võitudega plussi jääda. Ta samas ei oleks pidanud üllatuseks ka viit võitu ega viit kaotust. Kuid kokkuvõttes on tabeliseis tartlastel „kena“.

KA Tallinn Kalev (ptr Indrek Reinbok) esimese etapi kahele võidule kahjuks sedakorda lisa ei saanud. Lühikese koosseisuga mänginud tallinlased kaotasid kõik viis etteastet, seejuures vahest parim etteaste tehti liidri Vilniuse vastu – 63:77 (Entsik 14+6lp).

Enne EYBLi põhiturniiri viimast etappi on Tartu Rocki saldo liigas 6-4 (kuues koht) ning Keilal 5-5 (üheksas koht). Samas püsib ka Keilal täiesti reaalne võimalus tõusta hooaja superfinaalis osalevate meeskondade hulka. KA Tallinna seis on 2-8., koht 14. Sari jätkub märtsis Leedus.

EYBLI etapi eestlaste edukaim Keila KK mängis koosseisus: Kevin Sepik, Margus Pahv, turniiri tähtede viisikusse valitud Norman Rüütsalu, Mart Maide, Roland Tamkivi, Markkus Sildam, Hannes Hiie, Conrad Sengbusch, meeskonna parimaks valitud Markus Kikkatalo, Marek Uusoja, Henri Drell, Mark-Andreas Jaakson ja Erik Kaasik.

Samal ajal Kuremaal peetud tüdrukute U15 B-divisjoni etapil saavutas KA Tallinna Kalevi (Jaanika Veinpere-Pillisner) esindus kaks võitu ja kolm kaotust. Alistuma sunniti kodune konkurent BC Siit ja Sealt (44:34) ja Riia Kolibri (33:30). Kaotus tuli vastu võtta, venelaste Podolskilt, Astanalt ning Riga/Juglalt.

BC Siit ja Sealt võiduarvet kodus küll ei avanud, kuid nende juhendajale Andrus Noormägile võiks kindlasti lohutuseks olla teadmine, et kui esimesel etapil (kust saadi ka üks võit riialaste üle) oli keskmine korvide vahe mängus -23, siis kodusel turniiril oli see number juba vaid -9.

Keila KK võistkond Tartus - hõbedased medalid kaelas.