ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Treener võib ka vahest karjuda - tuleb parem uni ja maohaavad ei tule tingimata

Tulekul spordipsühholoogia seminarid

15.10.2015

Tallinna Ülikooli Loodus- ja Terviseteaduste Instituut kutsub Teid praktilistele spordipsühholoogia valdkonna seminaridele. Sel sügisel on ees veel neli eriteemalist seminari, sh näiteks “Võistkonnaspordi psühholoogia”. Võib lisada, et osaleja saab Tallinna Ülikooli täiendkoolituse tunnistuse.

Seminaride tulemusena täieneb treeneri pagas rea psühholoogiliste võtetega, mis aitavad luua usalduslikku kontakti, kujundada püsivalt motiveerivat treeningõhustikku treeningutel. Lisaks teooriale sisaldavad seminarid praktilisi näiteid ja meetodeid.

 
23.10.2015  - Sportlase toetamine võistlustel: positiivse häälestuse tehnikad. Kuidas saada võistluspingega hakkama ning igas olukorras endast maksimumi anda? Leiame vastust sellele sportlase jaoks olulisele küsimusele ning räägime konkreetsetest tehnikatest, mida saaks treener sportlase soorituse soodustamiseks kasutada. Käsitleme sisekõne, kujutluse ja soorituse rutiinide tehnikaid. Räägime ka sellest, kuidas treenerina olla sportlasele parimaks toeks võistluste käigus. 

12.11.2015  - Arendame arukaid sportlasi: kuidas panna sportlasi iseseisvalt mõtlema ja treeningust maksimumi saama? Iga treener sooviks, et tema sportlased oskaksid iseseisvalt ja efektiivselt tegutseda nii trennis kui ka võistlustel. Kuidas seda saavutada? Arendades enda sportlastes keskendumise ja soorituse analüüsimise oskuseid. Räägime keskendumisest ja tähelepanu stiilidest, õpime kasutama eesmärkide seadmist ning käsitleme võistluseelset ja –järgset analüüsi.

03.12.2015  Võistkonnaspordi psühholoogia: kuidas panna sportlasi tegutsema üheskoos? Hea võistkond ei tähenda gruppi häid sportlasi, vaid sõltub pigem sellest, kuidas need head sportlased omavahel edukalt tegutsema panna. Käsitleme võistkonna sidusust, ‘meeskonnavaimu’, ning praktilisi võimalusi selle tugevdamiseks. Räägime ka grupi dünaamikast ja sellest, kuidas võistkonna sisene kommunikatsioon saab positiivset koostegutsemist toetada. 

17.12.2015 Tõhus suhtlemine sportlastega: kuidas, mida ja millal rääkida? Mida teha siis, kui ei tea, mida oma sportlasele öelda, kui teie omavaheline suhtlemine ei toimi, kui sportlane saab sinust valesti aru? Tõhusate suhtlemisoskuste arendamine. Kuidas oma juhtimisstiili sobitada nii sportlase vajadustega kui ka olukorra nõudmistega. Tagasiside andmine. Uute teadmiste proovilepanek

Seminarid algavad kl 10.00 ja lõppevad kl 13.20.

Toimumiskoht: Räägu 49, Tallinn

Lektoriteks Kristel Kiens (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale) ja Snezana Stoljarova (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale). Lektorid on viinud läbi erinevaid spordipsühholoogia alaseid konsultatisoone ja töötubasid. Omavad kogemust treenerina töötades  kui ka ise sportlasena saavusspordis.

Osavõtumaks 35 EUR seminari kohta (sisaldab koolitusmaterjale ja kohvipausi). Osaleja saab Tallinna Ülikooli täiendkoolituse tunnistuse (1 seminar = 4 ak h).

Oma osalemissoovist palun anda teada hiljemalt 4 päeva enne seminari toimumist e-mailile katrin.soidra-zujev@tlu.ee  (registreerimisel palume näidata osaleja nimi ja isikukood, organisatsioon koos täpse aadressiga ja registrikoodiga kellele arve väljastada, telefon ja  E-mail). Osalejate arv seminaridel on piiratud!

 

Täiendav info: www.tlu.ee/lti - täiendusõppija

 

Katrin Soidra-Zujev

Täienduskoolitusjuht

TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut

www.tlu.ee/lti 
e-mail: katrin.soidra-zujev@tlu.ee

Tel 639 1751

Korvpallivõistkonna puhul enamasti peatreener või keegi abitreeneritest peab olema ka psühholoogi rollis.

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 17. august
Joonas Järveläinen (32)
Valdur Kalme (56)
Anneli Peterson (36)
Märt Vaik (86)
Homme, 18. august
Peep Aaviksoo (66)
Gerli Odrusk (39)
Mart Sõmer (29)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Soome | FIBA World Cup 2023 Qualifiers