Seminaride tulemusena täieneb treeneri pagas rea psühholoogiliste võtetega, mis aitavad luua usalduslikku kontakti, kujundada püsivalt motiveerivat treeningõhustikku treeningutel. Lisaks teooriale sisaldavad seminarid praktilisi näiteid ja meetodeid.
23.10.2015 - Sportlase toetamine võistlustel: positiivse häälestuse tehnikad. Kuidas saada võistluspingega hakkama ning igas olukorras endast maksimumi anda? Leiame vastust sellele sportlase jaoks olulisele küsimusele ning räägime konkreetsetest tehnikatest, mida saaks treener sportlase soorituse soodustamiseks kasutada. Käsitleme sisekõne, kujutluse ja soorituse rutiinide tehnikaid. Räägime ka sellest, kuidas treenerina olla sportlasele parimaks toeks võistluste käigus.
12.11.2015 - Arendame arukaid sportlasi: kuidas panna sportlasi iseseisvalt mõtlema ja treeningust maksimumi saama? Iga treener sooviks, et tema sportlased oskaksid iseseisvalt ja efektiivselt tegutseda nii trennis kui ka võistlustel. Kuidas seda saavutada? Arendades enda sportlastes keskendumise ja soorituse analüüsimise oskuseid. Räägime keskendumisest ja tähelepanu stiilidest, õpime kasutama eesmärkide seadmist ning käsitleme võistluseelset ja –järgset analüüsi.
03.12.2015 Võistkonnaspordi psühholoogia: kuidas panna sportlasi tegutsema üheskoos? Hea võistkond ei tähenda gruppi häid sportlasi, vaid sõltub pigem sellest, kuidas need head sportlased omavahel edukalt tegutsema panna. Käsitleme võistkonna sidusust, ‘meeskonnavaimu’, ning praktilisi võimalusi selle tugevdamiseks. Räägime ka grupi dünaamikast ja sellest, kuidas võistkonna sisene kommunikatsioon saab positiivset koostegutsemist toetada.
17.12.2015 Tõhus suhtlemine sportlastega: kuidas, mida ja millal rääkida? Mida teha siis, kui ei tea, mida oma sportlasele öelda, kui teie omavaheline suhtlemine ei toimi, kui sportlane saab sinust valesti aru? Tõhusate suhtlemisoskuste arendamine. Kuidas oma juhtimisstiili sobitada nii sportlase vajadustega kui ka olukorra nõudmistega. Tagasiside andmine. Uute teadmiste proovilepanek
Seminarid algavad kl 10.00 ja lõppevad kl 13.20.
Toimumiskoht: Räägu 49, Tallinn
Lektoriteks Kristel Kiens (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale) ja Snezana Stoljarova (MA sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale). Lektorid on viinud läbi erinevaid spordipsühholoogia alaseid konsultatisoone ja töötubasid. Omavad kogemust treenerina töötades kui ka ise sportlasena saavusspordis.
Osavõtumaks 35 EUR seminari kohta (sisaldab koolitusmaterjale ja kohvipausi). Osaleja saab Tallinna Ülikooli täiendkoolituse tunnistuse (1 seminar = 4 ak h).
Oma osalemissoovist palun anda teada hiljemalt 4 päeva enne seminari toimumist e-mailile katrin.soidra-zujev@tlu.ee (registreerimisel palume näidata osaleja nimi ja isikukood, organisatsioon koos täpse aadressiga ja registrikoodiga kellele arve väljastada, telefon ja E-mail). Osalejate arv seminaridel on piiratud!
Täiendav info: www.tlu.ee/lti - täiendusõppija
Katrin Soidra-Zujev
Täienduskoolitusjuht
TLÜ Loodus- ja Terviseteaduste Instituut
www.tlu.ee/lti
e-mail: katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Tel 639 1751
Korvpallivõistkonna puhul enamasti peatreener või keegi abitreeneritest peab olema ka psühholoogi rollis.