Will Artino

AVIS Rapla langes Valmieras ruttu ja kindlalt, TTÜ kaotas Liepajas

13.10.2015

Triobet BBLi avakohtumine Valmieras AVIS Raplale rahuldust ei pakkunud. Läti liiga hetkeliider ning kindlasti üks võimalikke finaalipretendente oli selgelt parem igas elemendis ning võitis 90:59.

Enne kohtumist võisi kohaltulnud arvukas punasärkides Rapla klubi toetajaskond hellitada teatavat lootust isegi võidule, kuid juba avaveerandi lõpp mõjus külma dušina – seisult 12:15 kaotas Rapla veerandi 14:26.

Ja kui teisel veerandil suutis AVIS kaotusseisus 14:34 teha 10:0 vahespurdi, siis sellele järgnes uus punktipõud – poolajale mindi Valmiera/ORDO-le 42:26. Teisel poolajal kasvas vahe paarikümnele punktilie ning püsis selles skaalas pikalt, enne kui kodumeeskond lõpus vahet veelgi käristas.

Valmiera/ORDO oli selgelt parem ning tegi kõigile skeptikutele arusaadavaks, miks nad võitisd võõrsil VEFi ning miks peetakse neid üheks Läti tšempionaadi soosikuks. Meeskond on tugev kõigis liinides, omamata seejuures muid täiendusi kui üks leedulane – Vytenis Cizauskas.

AVIS Rapla treener Toomas Annuk pärast mängu: „Valmiera on kõva meeskond ja seda nad meie vastu ka igati tõestasid. Meie põhiprobleem, kui ka tabloole vaatame, oli kaitse. Eriti kujunes murelapseks pick'n-roll' kaitse. Teine asi, mida välja tuua, on pingi punktid: meil 9, vastasel 49...“

Valmiera võitis laua 48-32, korvisöödud neile 27-18, pallikaotusi oli lätlastel 12, meil 9. Kahepunktivisked Valmiera kasuks 68 vs 42 %, kolmesed 39 vs 19 % (Raplal 27/5), vabavisked 88 vs 57 %.

Suurim pahandusetegija oli Davis Rozitis 24 punkti ja 15 lauapalliga, Martins Laksa toetas 12 ning Janis Kaufmanis ja Ervins Jonats 10 punktiga. Rapla poolel tõi Will Artino 20+7+5, Devin Brooks 13+6+3. Eesti mängijate panus jäi kahetsusväärselt väikseks: neist parimana tõi Indrek Kajupank 11 silma.

*       *       *

Liepaja/Triobet võõrustas samal ajal TTÜ-d ning võitis 90:68 (40:37). TTÜ püsis kenasti kaasas kuni kolmanda veerandi alguseni, kuid siis toimus Liepaja poolt murrang. Vastasmeeskonna leegionär Kristopher Richard tegi kolm korvi järjest ning vahe oli üle kümne silma. Sellega oli mäng tehtud.

Liepaja võitis laua 45-36, korvisöödud TTÜ kasuks 18-14, pallikaotusi TTÜ-l 14, Liepajal 9. Kahesed TTÜ kasuks 45 vs 43 %, kolmesed lätlastele 43 vs 32 %, vabavisked 88 vs 73 %.

Kris Richard tõi 19 punkti, Gints Antrops 18; TTÜ poolel Kristjan Kitsing 18+6 lp, Kiur Akenpärg 18 p, Rait-Riivo Laane 13+5+8, Jaan Puidet 13+10+5.