Brandis Raley-Ross ja Marco Killingsworth: täna Kalev/Cramo parimaid

Start! Kalev/Cramo võim käis Tartus Rockist selgelt üle

07.10.2015

BC Kalev/Cramo võitis Alexela KMLi hooaja avamängus Tartus TÜ/Rocki vastu kõik neli veerandaega, suurelt lauavõitluse ning vormistas lõpuks lähemale nihkunud kodumeeskonna vastu võidu 81:73.

Mäng oli mõlemapoolselt kiire, eriti torkas kõrge tempo silma esimesel poolajal. Teisel poolajal muutus mäng mõlemapoolselt ettevaatlikumaks ning ka rabedamaks ja eksimusterohkemaks, kuid kokkuvõttes tuleks sissejuhatusega hooajale rahule jääda – mängukvaliteedi osas. Kui erapooletult vaadata.

Kohtumise kaalukeeleks sai Kalev/Cramo võimsus kolmesekundialas, eriti ründelaudade osas. Tartlaste uus leegionär Brian Harper jäi selgelt eesliinis hätta, Janar Talts tõi punktid mujalt ning muidu hästi mängu sekkunud Timo Eichfuss peab veel täie rauaga möllamiseks veel pisut kosuma.

*       *       *

Pärast Cramo poolajavõitu 43:38 oli selge, et võidumõtete mõlgutamiseks peaks Rock lauavõitluses kõvasti juurde panema, sest 20 minuti järel kuulus laud Cramole 25-12 (rl 12-4). Kuid sama tendents jätkus suuresti ka teisel poolajal ning laud jäigi külaliste päralt. 27. minutil tõi küll Evaldas Žabas Rocki viigini 52:52, kuid Marco Killinsworthi seitse järjestikust punkti ning Erik Keeduse kolmene (üllatuslikult mängu sekkunud Rain Veidemani söödust) viis Cramo ette koguni 12 silmaga – 68:56 (laud seks hetkeks 39-23). Sellega oli ka Cramo teinud otsustava spurdi.

Cramo eduseisult 74:59 lasti Rockil päris lõpus pressinguga lähemale tulla, kuid see kõik juhtus liiga hilja. Cramo tegi mitu kraadi parema esituse kui Tšehhimaal CEZ Nymburki vastu ning sai teenitud võidu. Aktivasse tuleks aga kindlasti kanda seegi fakt, et mängus osalesid Rain Veideman ja Timo Eichfuss - seda erinevalt eile jagatud eelinfost. Hea kui mehed tervise juurde naasevad.

Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak võttis ETV ja TV 6 kommentaarides kokku: “Arvan, et mängisime paremini kui Tšehhis. Kuid Nymburk on ka tsipa tugevam vastane, vähemalt paberil. Minu suurim murekoht tänast mängu vaadates on see, et koondislaste panus jäi üpris väikseks, kaasa arvatud Freimanise osas. Samas tegi väga südika mängu Sten Olmre – kui talle võimalus anda, ta selle üldjuhul ka ära kasutab. Kokkuvõttes oli mängupilt kõvasti parem.”

Varrak lisas: “Pikad mustad olid paremad kui Tšehhis ja kontrollmängudes, see on positiivne areng. Arbetil teeb jalg valu ja kes tähele pani, siis ka Tšehhis ta mängu lõpus kaasa enam ei teinud – viga sai pisut hüppeliiges. Janar Soole, pean tunnistama, ma veel kohta ei ole leidnud, kuid ta kindlasti saab oma võimaluse. Kui mitte Saraatovis, siis teisipäeval TLÜ/Kalevi vastu kindlasti (Kalev/Cramo peab lähema kahe nädala jooksul erinevatel rinnetel kaheksa kohtumist – toim.)."

Rocki peatreener Gert Kullamäe pakkus eilsel hooajaeelsel esitlusel Rockile 10 pluss-punktilist võitu (ta ei saanudki teistmoodi vastata, sest küsiti, mitme punktiga Rock homme võidab). Ometi peab Kullamäe ehk pisut oma sõnu sööma, sest mainis ta seal lisaks: “Cramol on pikk tee minna enne kui nad oma asjad paika saavad.” Cramo asjad olid täna siiski palju paremini paigas kui Rockil.

Pärast mängu ERRile lausus Kullamäe: "Alustasime hästi. Aga see duhh läks kahjuks üsna kiiresti üle ning Kalev pääses ruttu mängu dikteerima. Nii paraku jäigi."

Kalev/Cramo võitis laua 45-30, korvisöödud neile 17-10, pallikaotusi Rockil 9 Cramo 11 vastu. Kahepunktivisked Cramo kasuks koguni 57 vs 41 %, kolmesed Cramole 36 vs 32 %, vabavisked aga Rockile 64 vs 46 % - Cramo poolel Josh Boone 6/0...

Killindworth tõi võitjaile 16 p+12 lp+2 rs, Josh Boone 16+9 lp, Brandis Raley Ross 11+3+4, Sten Sokk 11+4+6, Rolands Freimanis 10+6 lp, Erik Keedus 8+7 lp ja Sten Olmre 6 silma. Kaotajate poolel: Žabas 26+5+4, Janar Talts 14+5 lp, Brian Harper 9+8 lp (visked 9/3 ja vv 8/2), Marek Doronin 8 p ja Tanel Sokk 6+3 rs.

Kalev/Cramo - seltskond ratastel ja kondimootoril.