ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Gert Kullamäe näeb konkurentsi märgatavat kasvu

Alexela KML esitlus: nii nad rääkisid

09.10.2015

Teisipäevasel Alexela KMLi esitlusel Tartu Kaubamajas kulus enam kui tund, et ära kuulata kõigi üheksa osaleva meeskonna elvaated hooajale – vastused küsimustele.

Et muust hooajaeelsest oli juba eelmises uudises juttu, anname sõna kuuele peatreeneritele, ühele treenerile, ühele juhendajale ja ühele meeskonna mänedžerile, kes vaagisid oma meeskonna löögijõudu, komplekteeritust ja eesmärke. 

 

Hakkame altpoolt ülespoole - eelmise hooaja pingerea alusel:

 

9. Audentese SG/Noortekondis, peatreener Indrek Visnapuu

“Esimene hooaeg mullu täitis oma eesmärgi. Saime ka võidu kätte... Põhiline on siiski, et see, mis me kogemuslikult nendest mängudest saame, kanduks üle noortekoondiste tegemistesse ja nende edusse.

 

Üsna palju noori on meilt lahkunud, kes välismaale (kaks poissi USAsse), kes teistesse KMLi klubidesse. Kuid uued poisid on gümnaasiumiastmesse jõudnud, meil on ringluses üle 20 noore, nii et usun – peame vastu küll, et mängida neli ringi meistriliigat ja samal ajal ka esiliigat.

 

Võistkondlikust eesmärgist on raske rääkida, sest oleme siin natuke teiste eesmärkidega. Individuaalselt mängijaid arendada – eks siin saab olla meie põhiline eesmärk. Ning ootan kindlasti sel hooajal mõnelt noorelt mehelt avanemistning enda pildile mängimist.”

 

8. TLÜ/Kalev, peatreener Kalle Klandorf

“Oli tõesti suve hakul hetk, kus paistis tõenäoline klubi hääbumine. Kuid Korvpalliliidu president Jüri Ratas pani selle kärbse ikkagi pinisema, et jätkata, istudes piltlikult öedes niikaua mu kabinetis, et tast lahti ei saanud. Sealt see mõte idanes, et võiksime ikkagi veel mängida. Ega ma ei kahetse, veel, kuigi 40 aastat on sellest ajast, kui esimest korda meistriliigas peatreenerina ohje hoidsin...

 

Meeskond jaguneb meil mängijate mõttes kolme ossa: professionaalid – kõik kolm välismängijat pluss üks eestlane (mõtles ilmselt Kaido Saksa – toim.), tööinimesed – ehitajad, õpetajad, spetsialistid ning kolmandaks koolipoisid. Esimest korda saame koosseisu täiendada poistega oma süsteemist, kel sünniaasta 1997-98 – see on meie klubipüramiidi esimene grupp.

 

Meeskonna kooslus on meil tagasihoidlikult öeldes huvitav, olen elevil. Kaks uut leegionäri, üks tuttav, lisaks rida ringiga Kalevisse tagasi jõudnud omi mehi. On ju need suurest samad mehed, kellega üle-eelmisel hooajal Tarvaga pronksile mängisime.

 

Mängime ikka vanas heas Kalevi spordihallis, sest nagu Eestis kombeks: ehitushange vaidlustatakse. Ning et vaidlused kestavad tavaliselt kaua, otsustasime Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga koos, et hoiame uksed lahti; hoolimata sellest, et tööd sees olid alanud.

 

Eesmärgid on paha teema. Proovime kõigiga mängida.”

 

7. TTÜ KK, peatreener Rait Käbin

Üsna värske TTÜ peatreener, kelle esimeseks suureks eduks klubi juures oli karikasarjas AVIS Rapla kukutamine ning pääs veerandfinaali, kus vastaseks Tamsalu Los Toros; varem on Käbin olnud kolm hooaega KK Pärnu peatreener.

 

“Sain kindlasti kahe aastaga Varraku ja Müürsepa kõrval Kalev/Cramos hindamatu kogemuse. Kuid tundsin, et aeg on liikuda edasi või kõrvale...

 

Mis puudutab Laane ja Kitsingu tulekut, siis rahaga on meil väga raske kedagi klubisse meelitada. Küllap mängisid siin rolli ikkagi peamiselt õppimisvõimalused, eriti Kitsingu puhul (muigab Aivar Kuusmaa).

 

Need kaks mängu Raplaga, milles me peale jäime, ei näita ühe klubi nõrkust või teise tugevust. Nenendeks võrdlusmomentideks on täna kaugelt liiga vara.

 

Me mängime lisaks KMLile ja BBLile ka Ida-Euroopa üliõpilasliigat ISBL ning ülehomme sõidamegi Valgevenesse sellega seoses.

 

Eesmärgid KMLis? - Kõik, kes ütlevad (peale Kalev/Cramo ja TÜ/Rocki), et nad pronksi peale hammast ei ihu, arvan, et valetavad.”

 

6. BC Valga-Valka Maks&Moorits, mänedžer Antti Vasar

“Lätis mängime kaks ringi, Eestis neli ringi – koormus on piisavalt suur. Minu jaoks tähendab see topeltkulusid.

 

Kui jõuame Eestis playoffi ja Lätis playoffi, siis on õnn selles, et meil peetakse neid mänge aprillis, Lätis mais. Kui peaksime jõudma poolfinaali, võib asi minna keerulisemaks. Eks siis (naerab) hakkavad kuus lätlast mängima Läti playoffi ja kuus eestlast KMLi playoffi.

 

Mis puutub Valka kaasamisse, siis loomulikult loodame ja usume, et saame senisest rohkem publikut kaasata, samas kaasata klubitegevusse ka Valka raha.

 

Kes on meeskonna liider? - Selleks on ikkagi olnud Kristo Saage ja on küllap ka sel hooajal.

 

Minus elab jätkuvalt lootus, et me Valgas ja Valkas saame ühel päeval tähistada meistriliiga medalivõitu. Selle nimel töötame.”

 

5. Pärnu Sadam, juhendaja Heiko Rannula

“Tunnen ennast meeskonna eesotsas hästi, tänan küsimast. Olime poolfinaalile mullu lähedal ja mis siin ikka pikalt jutustada – proovime sel aastal paremini. Eks paar mängu lõppu jäi ikka kripeldama kevadest.

 

Pärnu Sadam oli meie toetaja juba mullu, aga nimisponsoriks sai tänavu. Kindlust lisab seegi, et leping nendega on kolmeks aastaks.

 

Võrdlus võrkpalliga. - Meie klubi kontor on Pärnu Võrkpalliklubiga kõrvalruumides, nii oleme head sõbrad, kolleegid ja kaasvõitlejad. Ma ei usu, et me publiku pärast võistleme, nii ühtede kui teiste seas on palju teise palliala sõpru. Aitame üksteist.

 

Esiviisikus on meil tänavu neli uut meest, ühte mängijat pole veel live'is näinudki. Nn tugitaladeks on meil Leppik, Rain Raadik, Järveläinen ja Warren. Viimane on kogenud tagamängija – väljakul nii juht kui punktitegija. Kuna meil siiski on vaja tagaliinist ka skoorida, siis otsisime just sellist playmakerit, kes suudab ka stabiilselt visata. Tänase seisuga võin öelda, et valik on ennast õigustanud."

 

Ei taha ennustada, aga kõrgemaks sihiks on poolfinaal. Katsume siiski võtta mäng-mängult, võita igat konkreetset kohtumist. Noortelt – Valgelt, Kirveselt ja Käbinilt ootaks sel hooajal veel rohkem, ka stabiilsust ning samuti loodaks, et Karl-Martin Kask hakkab tegema mängumehe moodi liigutusi.”

 

4. Rakvere Tarvas, peatreener Andres Sõber

(Vastuseks Marko Kiljaku viitele selle kohta, et Sõber ei paistnud kevadel kuigivõrd pettunud pärast kaotatud pronksiseeriat) - “Tead, ma olen juba selles eas, et tahan noorematele inimestele head hakata tegema. Ja pean ütlema, et see kevadel juba õnnestus mul – oli mis oli ja seeria oli vägev, aga tänu minule saab Kullamäe siiski jätkata oma töökohal ja sama kehtib ka Kuusmaa ja pronksiseeria kohta. Tal lasti ka tööd edasi teha. Mul on selle üle hea meel.

 

Leegionärid? - Aeg näitab, kas panime nendega täkkesse või mitte. Aga paljunõudlikud nad ei ole, tööd teevad suure innuga ja meeleolu on hea. Eks näis, kuhu nendega välja jõuame. Tahtmist neil on. Meil on mehi igalt poolt ilma päält Kuressaarest New York'ini, Rakverest on jäänud ainult Šumanov, aga tema on omavahel öeldes üpriski keskpärane mängija.

 

Eesmärkidest. - BBLi saame küll kõvasti mängida, aga peamised sihid on seotud ikkagi KMLiga. Läheb veel põnevamaks, usun. Kui ausalt oma asja ajada, siis küll vastased hakkavad noruspäi garderoobist koju minema...

 

Mida veel ootan oma mängijatelt? - Eestlastest loodan, et Paiste teeb veel suurema läbilöögi suures korvpallis.”

 

3. AVIS Rapla, peatreener Aivar Kuusmaa

“Tänaseks on kevadine pronks juba ajalugu” (vastuseks teemal, kas pronksipidustused on mööda saanud)

60 % meeskonnast on vahetunud. Mängijate lahkumise põhjused on erinevad. Mis puutub Janari Jõesaarde, siis temaga meil ausalt öeldes veel diili pole.

 

Kajupank? - Üks potentsiaalseid liidreid. Kuid andkem endale aru, et tal on mullusest hooajast mängukogemust vaid 200 minutit. Kui anname talle paar kuud aega, näeme ehk päris head pilti. Päev-päevalt läheb paremaks. Kaldre? - Kui varem kuulus viskemasinaga treenimise rekord Raplamaal Janar Soole, siis nüüd pika puuga Sven Kaldrele.

 

Leegionäride harjumine ja nendega harjumine võtab aega. Otsime, nagu teada, kolmandat välismängijat korvi alla ning tuleb tunnistada, et sellest mehest sõltub väga palju, milline hakkab olema meie meeskonna nägu.

Meie uus suurtoetaja AVIS tähendab väikse Rapla jaoks väga palju. See on suur asi, et taoline Euroopa mainega bränd toetab väikelinna klubi.

 

Kui eesmärkidest rääkida, siis Jorr võttis kulla ära, seega pronksi saamiseks tuleb meil kedagi suurtest hammustada. Aga tõsisemalt rääkides olen realist, mullu olin isegi optimistlikum. Meie nelja hulka jõudmine oleks suur kordaminek.”

 

2. Kalev/Cramo, treener Martin Müürsepp

“Kuna Rait Käbin treeneripingilt lahkus, oleme Alariga treenerite osakonnas tõepoolest nüüd kahekesi, mis tähendab, et ka mul tuleb hakata Venemaa vahet sõitma. Pole parata. Muidugi, vaja oleks kolmandat treenerit, kes tegeleks kodus olevate ja vigastatud mängijatega.

 

Võistkonna komplekteerimine oli sel korral eriti keeruline. Otsused tuli ka kiiresti vastu võtta.

Meil on kaks uut ameeriklast, kogenud mehed – neile me loodame. Praegu õpime teineteist tundma. Nädal tagasi tunnistas Boone mulle, et ta ei tea kõikide meeskonnakaaslaste nimesidki, ma siis püüdsin seda viga parandada...

 

Koondislased? - Alustasime EMi tõttu esmakordselt ühisliiga hooaega ilma ettevalmistava laagrita. Mitmed mehed pole saanud puhata. Arbet oli just nädala eemal – üleväsimus, Veideman peab ilmselt veel paar nädalat kõrval olema.

 

Raley-Rossi sulandumine meeskonda? - Ta on Eestis näidanud väga head mängu. Temagi õpib meie asju. Tal on muidugi meie ejuures raskem kui oli Andrese juures Rakveres. Eks peab võibolla Andrese käest küsima hakkama varsti, kuidas teda paremini Cramo kasuks tööle panna.

 

Siis on meil ka noored, kes vajavad mänguaega – Olmre, Soo ja Jurno. Ja ma ei kahtle, et nad kõik saavad oma mänguaja, minutid, omad võimalused. Aga mis põhiline, me peame saama ühtseks meeskonnaks. Seda me täna kindlasti veel ei ole.

 

Hõbedajutt. - Küll see bõbemedal ikka haiget teeb, siiamaani (muigab). Aga positiivne on see, et favoriidikoorem lasub nüüd Rocki õlgadel.”

 

1. TÜ/Rock, peatreener Gert Kullamäe

“Meistriliiga muutub iga aastaga ühtlasemaks. Suuremate klubide turvatunne on õbluke ja meie ning Kalev/Cramo soosikuseisus kõigub.

 

(Vastuseks küsimusele, kas Kullamäel kui peatreeneril on kujunemas oma äratuntav käekiri) – Iga aastaga, mis seal salata, tunned ennast kindlamini. Ütlen ausalt, kevadine kullavõit, see oli tohutu kergendus – suur kivi kukkus südamelt ära. See iga-aastane kevadine taak, mis oli kogunenud, eks see oli hakanud kindlasti rusuma, ei tee saladust. Sain endale midagi tõestatud treenerina.

 

Meeskonna tuumik. - See on jäänud samaks ja eks see olegi olnud suuresti Rocki komplekteerimise keäkiri läbi nende aastate. Teatud põhjustel pidi meeskonda siiski uuendama. Me ei ole noortevõistkond, 30+ mehi on meil küll. Kuid nii Meister, Sutt kui Vene saavad kindlasti oma mänguaja, kui neist vähegi võtjat on. Samas hakkavad meie enda korvpallikoolist paistma U16 koondise tegijate pead, keda loodaks juba sel hooajal meistriliiga mängudes proovile panna.

 

Eri liigadest. - Üks liiga ei ole meie jaoks teistest tähtsam, kuid ikkagi on oktoobrikuised KMLi mängud teatavaks ettevalmistavaks etapiks FIBA Euroopa liiga alagrupimängude eel. Formaat on seal selline, et iga mäng on pagana tähtis. Ja kui alagrupist edasi ei saa, jääb kõvadest mängudest hooaja peale justkui puudu. Nii tulebki nüüd sättida sedaviisi, et vorm oleks oktoobri lõpus-novembrikuus tõusuteel.

 

Rocki nägu. - Tahame mängida tänavu kiiremat korvpalli kui eelnevatel hooaegadel. Kui sai selgeks, et Joosep Toome ja Valmo Kriisa meiega erinevatel põhjustel sel hooajal kaasa ei tee, küpses ka strateegia agressiivsema, kiirema ja kaasaegsema korvpalli kasuks. Kaks uut leegionäri peaks sellesse mudelisse hästi sobituma.

 

Kuidas lõpeb homne mäng? Pakun et midagi 10+ meile...”

 

*       *       *

Loe ka hooajaeelse esitluse uudist liiga ajaloo, toetajate ja korraldajate vaatevinklist ning sponsorite-Korvpalliliidu juhtide tsitaatidega - http://www.basket.ee/et/uudised?news_id=1452

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.03.2022 11:00 KML nõukogu
E 14.03.2022 13:00 Koolituste töörühm
N 17.03.2022 00:00 EKL juhatus
K 13.04.2022 15:00 EKL juhatus
K 11.05.2022 15:00 EKL juhatus
K 15.06.2022 15:00 EKL juhatus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 26. jaanuar
Marko Mägi (47)
Kalev Pius (82)
Martin Tombak (43)
Homme, 27. jaanuar
Lolita Gretševa (61)
Ago Markson (55)
Sander-Mel Mellikov (32)
Rain Peerandi (38)
Tõnu Tomson (69)
Sulge

Ülekanded