Andrew Arnold, tõhus jõud Tamsalule

OlyBet karikas: Tamsalu alistas Noortekoondise ja sai kaheksa hulka

06.10.2015

Täna on ajalooline päev, sest Tamsalu Los Toros/C-Tower pääses esmakordselt klubi ajaloos (ja sel hooajal ainsa esiliiga klubina) Eesti korvpalli karikavõistlustel veerandfinaali, võttis rõõmsalt kokku portaal Lääne-Virumaa Korvpall.

Audentese spordihoones peetud kohtumises alistas Tamsalu meistriliigas palliva Audentese SG/Noortekoondise ootamatult kindlalt 85:61.

Et Tamsalu oli tänu karikavõistluste handycap-süsteemile (kaugvisetest saadi 15:0 edu) avakohtumise võitnud 84:77, piisas täna ka kuni kuuepunktilisest kaotusest. Kolm Los Torose pallurit said igaüks taaskord enne kohtumise algust visata kolm kaugviset, millest tabati neli ning mängu alustati seega 12:0 eduseisul.

Tamsalu alustas kohtumist võrreldes kodumänguga oluliselt paremini ja enesekindlamana. Kui esimeses kohtumises lasti vastastel esimese kümne minutiga vahe tagasi mängida, siis täna seda ei juhtunud. Vastupidi, veerandaja keskel juhtis Los Toros/C-Tower juba 25:5 ning esimesele puhkepausile mindi 28:10 eduseisul.

Noored Audentese pallurid olid ka teisel veerandajal (ning tegelikult kogu mängu) hädas visketabavusega, mis ei andnud võimalust Tamsalule järele võtta. Korraks suutsid pealinlased küll 7:0 spurdi teha, kuid Tamsalu vastas omalt poolt kiirelt viie vastuseta punktiga ning vahe püsis endisena. Veerandaja teises pooles suutsid Los Torose pallurid eduseisu veelgi kasvatada ning poolajale mindi juba 49:24 eduseisul.

*       *       *
Teine poolaeg algas korvidevaeselt, esimesena said korvilt kaane maha Los Torose pallurid, kes Ainar Villersi vabavisete järel juhtisid 27-punktiga (51:24). Audentese palluritelei õnnestunud vahet kordagi alla kahekümne punkti vähendada ning viimasele veerandajale mindi vastu Tamsalu 62:41 eduseisul.

Viimast veerandaega alustasid taaskord paremini virulased. Heasse hoogu sattus Mihkel Mager, kes ühe minuti jooksul tabas esmalt kaugviske, tegi seejärel järjest kaks vaheltlõiget ning lõpetas mõlemad kiirrünnakud ka korviga, misjärel näitas tabloo 70:43. Kohtumise suurim vahe saabus tabloole Leho Kraavi korvi järel, kui Los Torose eduseis oli koguni 74:45. Audentes suutis seejärel küll oma mängu veidike elavadada ning kaotusseisu vähendada, kuid Tamsalule neist täna vastast ei olnud.

Tamsalu mängu vedasid täna kolm meest - Andrew Arnold tegi 20 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli, Mihkel Mager lisas 19 punkti ning kõik viis kaugviset (neist kolm enne kohtumise algust) tabanud Aron Kuusik 18 punkti.

Audentese poolel jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini Siim-Markus Post, kes kogus 16 punkti, 5 lauapalli ja 6 vaheltlõiget. Tamsalu võitis laua 42-36 ning korvisöödud 15-7, pallikaotusi oli mõlemal 21. Tabavus kõigis lahtrites parem Tamsalul, eriti torkas silma nende kaugvisete protsent 62,5 % - 16st 10. Annab järgi teha, kui lisada mängueelsed tabanud visked.

Veerandfinaalis kohtub Tamsalu Los Toros/C-Tower TTÜ KK meeskonnaga. Tegemist on teatud mõttes printsipiaalse vastasseisuga, sest Tamsalu koosseisu kuulub 3 varasemalt pikka aega TTÜ särki kandnud mängumeest - Andrew Arnold, Kristjan Keres ja Madis Saarmets. Selle paari võitja kohtub poolfinaalis TÜ/Rockiga.
K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru