Martinš Berkis - otsustavatel minutitel 7 punkti järjest

Valga/Valka alustas Läti liigas toreda võiduga (lisatud Saage komm.)

03.10.2015

BC Valga/Valka Maks&Moorits debüteeris Läti Aldaris LBL liigas kena võiduga, alistades Jurmala Fenikss meeskonna 67:61 (38:38).

Mäng oli pingeline. 7.14 enne lõppu jõudis Jurmala viigini 53:53. Minut hiljem tabas Vilar Veski kaugviske ning veel minut hiljem kasvatas Martins Berkis kolmesest Valga edu 59:53-le. Berkis vedaski Valga-Valka võidusadamasse, tabades järgnevatel kriitilistel minutitel järjest neli vabaviset (kokku (8/7). Ohtlikult kannule Jurmala ei jõudnud.

Jurmala võitis laua 42-37, korvisöödud Valga kasuks 15-11, pallikaotusi oli Jurmalal 19 Valga vaid 9 vastu. Tabavus Jurmala kasuks 38 vs 34 %. Kolmesed Jurmalale 32 vs 21 %, kahesed mõlemal 44 %, kuid vabavisetest sai Valga 9 silma rohkem (85 vs 57 % Valga kasuks).

Varis Kruminši juhendatava meeskonna parimad olid: Viljar Veski 14 p (12/6), Martins Berkis 12+4 lp (11/2), Janis Rožitis 11 p, Jurjis Aleksejevs 10+8 lp, Kristo Saage 8+4 rs, Kristaps Kanbergs 6+3+3. 12 minutit mänguaega saanud Valmo Kriisa eksis kahel viskel, kuid andis kolm korvisöötu.

Arnis Vecvagarsi juhendatava Jurmala poolel tõi Maris Žiedinš 17+5+9, Edmunds Elksnis 13+6 lp, Edgars Jeromanovs 10+6+5 ja hooaja avamängus säranud Edru Davids Šmits 5+6+7. LBLi esimeses mängus oli Jurmala võitnud kodus Jelgavat 60:53 ning Šmits tõi seal üleplatsimehena 20+15 lp.

Kristo Saage Delfi Spordile: "Sihid on alati kõrged, aga tulevik näitab, kuhu jõuame. Läti liigas üks koht playoff'is on arvatavasti vaba. Esiviisik on enam-vähem paigas," rääkis Saage pärast 67:61 võitu Jurmala üle.

"See oli meile väga tähtis mäng. Jurmala on meie kaliibriga sats. Kodus neile kaotada oleks olnud väga valus põnts. Tegime kaitses enda kohta päris hea esituse. Tundus, et kontrollisime seda mängu kogu aeg, kuigi kordagi kindlalt ees ei olnud. Hea, et see võit tuli."

*       *       *

Liiga algas intrigeerivalt, sest Riia VEF kaotas kohe kodus Valmierale 75:79. VEFi kasuks tõi Mareks Mejeris 24 p, Jansi Beržins lisas 18, võitjate poolel aga: Janis Kaufmanis 17, Aigars Škele 12+7+3, Martins Laksa 11+6 lp, Ervins Jonats 10+10+5.

Ventspils alistas see-eest kindlalt Jekabpilsi 89:62. Kwamain Mitchell tõi 26 p, Maris Gulbis 16, meeskonnaga värskelt liitunud Michailis Anisimovas 10+8 lp, EMi kangelane Kristaps Janicenoks 26 minutiga 3+2+5. Jekabpilsi poolel viskas Benzor Simmons 15, Sandis Silavs 11 p.

Tänaõhtuses keskses mängus on vastamisi Valmiera ja Liepaja. Valga/Valka elu läheb nüüd raskemaks, sest 14. oktoobril minnakse Läti liigas vastamisi võõrsil Ventspilsiga ning 25. oktoobril samuti võõrsil VEFiga.

K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru