Kaido Saks tüüris TLÜ/Kalevi kindla võiduni

Karikas: KMLi klubidel oli esiliiga klubidega pusimist

01.10.2015

Eesti korvpalli karikavõistlustel peeti täna kolme kaheksandikfinaali avakohtumised. Põnevaimaks osutunud vastasseisus alistas Rakvere Tarvas võõrsil 82:75 esiliigas mängiva Tartu Kalev/Estiko.

Rakvere kasuks viskas koguni 31 punkti Reinis Strupovics, 15 punkti lisasid nii Roberts Stumbris kui David Haughton (+12 lp). Tarva uus tsenter Radomir Marojevic jäi viie minuti jooksul nulli peale. Kalev/Estiko kasuks tõid Artur Liiv ja Timo Oja 15 punkti. Kordukohtumine peetakse reedel Rakveres Rahu hallis.

BC Valga-Valka Maks&Moorits oli 101:82 üle Ambla Spordiklubist (olles seejuures pea 25 minutit tagaajajarollis), laud seejuures piirilinna kasuks 53-22. Jurjis Aleksejevs tõi 24+11 lp, Kalvis Kruminš 21+9+4, Kristjan Evart ja Viljar Veski 11 p ning Edgars Kruminš 10+6 lp. Korsusmäng peetakse teisipäeval 6. oktoobril.

TLÜ/Kalev võitis 76:63 Betoonimeister/Tskk/SK Nordi, suur vahe tehti sisse juba avaveerandil (26:12), lõpus see kahanes Tskk kasuks. Kahepunktivisked Kalevi kasuks 57 vs 35 %, pallikaotusi Kalevil 11 Tskk 26 vastu, korvisöödud võitja kasuks 23-4... Ses paaris on veel ka esiliiga soosikul väiek šanss tõusta.

Kaido Saks tõi võitjaile 18+5+4, Tom Droney 12, Reimo Tamm 7+10 rs+4 vl, Johnny Berhanemeskel 11+4+3, Renato Lindmets 9+9 lp, Jansi Vahter 8 p, Zach Atkinson 7+8 lp.Betoonimeistri kasuks tõi Margus Klementsov 20+14 lp, Igor Arendas 15 ja Arkko Pakkas 11 p. Kordusmäng peetakse esmaspäeval 5. oktoobril.

Ülejäänud 1/8-finaalpaarides on vastamisi SK Torma Sport-Pärnu Sadam (1. ja 8.10), TTÜ KK-AVIS Rapla (2. ja 4.10) ning Tamsalu Los Toros-Audentese SG/Noortekoondis (4. ja 6.10).

*       *       *

BC Kalev/Cramo jätkas kontrollmänge Raplas ning alistas seal AVIS Rapla 80:63 (41:37). Mäng oli võrdlemisi tasavägine kuni viimase veerandajani, mille kalevlased võitsid 21:12, teatas klubi koduleht.

Taas oli heas hoos Josh Boone, kes tabas 14st viskest 9 ja kogus 19 punkti ning 9 lauapalli. Klubiga taasliitunud Rolands Freimanis lisas 12, Marco Killingsworth 10 ja Erik Keedus 9 punkti (mõlemad lisaks 7 lauda). Ka Brandis Raley-Ross ja Sten Sokk kogusid 9 silma, Rossilt veel 6 lauda ja Sokult 5 korvisöötu. Gregor Arbet ja vigastatud Rain Veideman mängu ei sekkunud.

Kahtlemata oli mängu suurimaks intriigiks Janar Soo esimene mäng kauaaegse koduklubi vastu. Soo kogus 13 minutiga 5 punkti, tabades kolmest viskest kaks.

Rapla poolel hiilgas William Artino 19 punkti ja 11 lauapalliga, Martin Paasoja lisas 8, Sander Saare 7, Indrek Kajupank ja Kristjan Voolaid 6 punkti. Ookeani tagant naasnud Janari Jõesaar piirdus 4 punktiga.

K 26.01.2022 08:00 Kvaliteedikomisjon
K 02.02.2022 13:00 Koolituste töörühm
T 08.02.2022 14:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
K 09.02.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.02.2022 13:00 Tehniline paneel Registreeru
N 10.02.2022 11:00 KML nõukogu
E 07.03.2022 13:00 I ja II liiga koosolek Registreeru
N 10.03.2022 14:00 Tehniline paneel Registreeru