ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Arena Tartu visuaal

Arena Tartu – kas unistus leiab toetust?

24.09.2015

Mitmed tuntud tartlased – korvpalluritest näitlejateni on kutsunud tartlasi üles osalema kaasava eelarve hääletusel, et Tartu saaks endale polüfunktsionaalse areeni, kus muu hulgas saaks pidada vääriliselt ka korvpallikohtumisi.

Tartu vajab ja väärib visiooni, mis arendaks ja mitmekesistaks eelkõige meie enda kodulinna, kuid puudutaks ka kogu Eesti ühiskonda laiemalt, antakse teada Sihtasutuse Tartu Korvpallikool kodulehel.

 

SA liikmed eesotsas Tanel Teiniga on võtnud endi õlule vastutusekoorma, et olla eestvedajaks uue, polüfunktsionaalse Tartu Mechanical Arena ehitamisel, mis on mõeldud erinevate spordi- ja kultuuriürituste, konverentside ja messide korraldamisteks ning rahvusvaheliste koostööprojektide elluviimiseks.

 

Juba on ideega kaasa tulnud mitmed tuntud ettevõtted erasektorist, kes oleks valmis panustama, mõistagi riigi ja omavalitsusega kahasse. Läbi Tartu kaasava eelarve, mille rahvahääletus toimub 5.-11. oktoobrini, loodetakse ära teha paljud ettevalmistavad tööd. Kaasa arvatud eskiisprojektid ja ehituseelarved. Rahvas saab läbi kaasava eelarve hääletuse oma sõna sekka öelda ja otsustada, kas Tartu vajab kaasaegset ja innovaatilist Arenat või mitte.

 

Arena Tartu projekti eestvedajad on võtnud eeskujuks Soome arhitektibüroo L Architects poolt projekteeritud halli, mis on kogunud tuntust just oma innovaatilise mehaanilise lahenduse eest mahutades samal ajal 4000 pealtvaatajat kergejõustikuhalli ja 10 000 pealtvaatajat jäähokihalli.

 

Tartu uue halli mahutavus mehaanilise lahendusega võiks olla vahemikus ca 2000-5000 pealtvaatajat, et hall oleks piisavalt suur, multifunktsionaalne ja samas ka hubane! Tartu Mechanical Arena on originaalne ja innovaatiline, sest hall ehitatakse mehaanilisele kandekonstruktsioonile, mis võimaldab kohandada platvormide kõrgust vastavalt üritustele ja pealtvaatajate arvule.

 

Selline lahendus rikastaks linnaruumi, hõlmaks kogu Lõuna-Eesti elanikkonda ja pakuks võimalust külastada oma meeliskontserte, -näitusi,-messe ja spordiüritusi just oma kodukandis.

 

Tartu Mechanical Arena on planeeritud Raadi linnaossa Kasarmu tänava ja Puiestee tänava nurgast alguse saavale maa-alale. Areeni võimalik asukoht on kesklinnast vaid 1 km kaugusel! Asukoha kasuks räägib Kesklinna, Ülejõe linnaosa, Jaamamõisa, Raadi, Supilinna ja Annelinna lähedus, mis annaks olulisele hulgale publikust võimaluse üritusele tulla mitte autoga, vaid jalgsi, meeldiva 5-10 minutilise jalutuskäiguga.

 

Tartu Mechanical Arena võimalik sisevaade - on SIIN. 

 

Näitleja Margus Jaanovitši (kes ei jätnud vahele ka Eesti koondise mänge Riias) üleskutset tartlastele - vaata SIIT.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 17. august
Joonas Järveläinen (32)
Valdur Kalme (56)
Anneli Peterson (36)
Märt Vaik (86)
Homme, 18. august
Peep Aaviksoo (66)
Gerli Odrusk (39)
Mart Sõmer (29)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Soome | FIBA World Cup 2023 Qualifiers