ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Viimsist pärit Audentese mängijaid ootasid koolides omakandi lapsed, pildil Sander Raieste ja tema mantlipärijad

“100 Kooli“: 3000 last on koos, ees on Ida-Virumaa

27.09.2015

Reedeks jõudis „100 Kooli“ projekt 25 Eesti kooli ning näidistreeningutel on osalenud 3000 algklasside last. Pärast tulevat nädalat 13 Ida-Virumaa koolis tuleb see arv taas üle vaadata.

Tartus oli kolmel nädala esimesel päeval üheksas koolis ja kokku 11 trennis kohal 980 last I.-IV. klassist. „100 Kooli“ üheksa Tartu kooli olid: Tamme Kool, Veeriku Kool, Miina Härma Gümnaasium, Karlova Kool, Variku Kool, Kivilinna Kool, Raatuse Kool, Descartes' Kool, Kesklinna Kool.

 

Tartus käisid abis Rocki mängijatest Brian Harper, Evaldas Žabas, Karolis Petrukonis, Marek Doronin, Saimon Sutt, Timo Eichfuss, Kent-Kaarel Vene ja Kristen Meister. Rocki treeneritest olid kohal Rein Raam, Gert Prants, Olari Narits, Raido Rebane (kes on ka Karlova koolis õpetaja), Kaiti Vasiljeva.


Tartu Kalevi tüdrukutest olid kohal Marta Vals, Liisi Roosvald, Kadi Kals, Eliise Järve, Tartu Ülikool/Kalevi naiskonna mängijatest Kadri Uiga, Doris Park, Agnes Kask ning Tallinna Ülikooli naiskonnast veel mullu TÜ eest mänginud Janeli Lilleallik. Samuti olid kõigeti abiks Tartu Kalevi treenerid Maarja Kalma, Kaire Asi ja Kristin Tamberg.

 

“Tartu on selline linn, kus oleks võinud teha ka teise samasuguse tiiru koolides. Minuga võttis neil päevil ühendust veel kolm-neli Tartu kooli ning Tartu ümbrusest veel paar kooli, et kutsuda Korvpalliliidu kooliprojekt enda juurde,“ sõnas Harri Ausmaa, „100 Kooli“ koordinaator ja läbiviija.

 

Ta lisas: „Loomulikult on Tartu-siseselt koolidel väga erinevad võimalused – nii saali, varustuse kui õpetajate osas. Käisime mõnes koolis, kus võimla põrandal ei saanud palli põrgatadagi kuni luksuslike saalideni välja. Kuid eks ole Tartu ses mõttes nagu kogu Eesti koolide ja elu spekter. Sära, mille korvpallimäng laste silmades tekitab, on sarnane õnneks kõikjal Eestis.“

 

Reedel oli „100 Kooli“ külas Viimsi kandis. Kolme tunni peale kokku sai näidistreeningu 450 last. "Rõhutaksin siinkohal, et neis kolmes koolis aitasid tunde läbi viia omakandi poisid, Audentese SG/Noortekoondise mängijad Karl-Robin Jürjens, Karl-Joosep Lüüs ja Sander Raieste. Nad olid igas mõttes kohal, tegid asja lõbuga ning välja paistis, et neil on seal meeldiv ja uhke olla," ütles Ausmaa.

 

„Olen enne igat tundi küsinud koolijütsidelt kolme küsimust: kas lapsed teavad mis mäng on korvpall, teiseks kas nad on kehalise kasvatuse tunnis või kasvõi hoovis korvpalli mänginud ja kolmandaks, kas nad on käinud või käivad trennis. Senistes koolides on esimesele küsimusele vastanud pea sada protsenti jaatavalt, teisele ca 75 % tõstnud käe ning kolmanda puhul on igas tunnis ca 5-10 last, kes astuvad ette. Selline on üldpilt,“ selgitas Ausmaa.

 

Vaadake ka pildigaleriisid näidistundidest Basket.ee kodulehelt aadressil http://www.basket.ee/et/galleries ning kel huvi projekti ning treeningrühmade kohta, see külastagu lehte aadressil – http://www.basket.ee/et/tuletrenni.

"100 Kooli" projekt saab teoks tänu Swedbankile, Ramirendile, Sprite'ile, Peak'ile, Ball Z-le, FIFAA-le, Eesti Korvpalliliidule, Alexela KMLile ja G4S Noorteliigale.

 

Näidistunnis õpetatakse erinevaid korvpalliharjutusi, elemente ja tehnikat. Igale kohale tulnud koolile antakse üle korvpallivarustus (särgid, pallid, õpikud, jm). Kehalise kasvatuse õpetajad on läbinud Tallinnas esimese suurema koolituse.

 

„100 Kooli“ lähemad näidistreeningud toimuvad:

 

Esmaspäev 28.09-neljapäev 1. oktoober september

Algab turnee mööda Ida-Virumaa koole – kokku 13 kooli. Alustame Narvast ja Toilast, misjärel oleme Sillamäel terve päeva, seejärel Kundas, Avinurmel, Maidlas ja Lüganusel ning lõpuks käime ära Kohtla-Järvel, Kohtla-Nõmmel ja Jõhvis. Nendega koos on täis 38 kooli, kus käidud.

 

Pildil: tütarlaps Tartu Kivilinna Koolist.

 

Alumisel pildil: lapsed koos TÜ/Rocki leegionäridega

 

 

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 16. august
Sheila Kodanik (42)
Terron Lenear (43)
Homme, 17. august
Joonas Järveläinen (32)
Valdur Kalme (56)
Anneli Peterson (36)
Märt Vaik (86)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Soome | FIBA World Cup 2023 Qualifiers