ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised

Võidukas Eesti U16 autasustamisel

Võiduka Balti matši U16 poistest – vaheanalüüs enne EMi

23.07.2015

Nädalavahetusel Tallinnas Balti matši võitnud U16 poisid näitasid muu hulgas väga head mängu, paistsid silma suurepärase meeskonnamängu, hea emotsiooni ja võitlusvaimuga.

Nädala pärast peab Vaido Rego ja Raido Rebase juhendatav koondis veel kaks kontrollkohtumist Tallinnas Valgevene koondisega.  Kahe nädala pärast sõidab meeskond EMile Sofiasse.

 

Raido Rebane, koondise treener, vastas Basket.ee küsimustele.

 

Mänge näinud inimesed rõhutasid kirge, tahtmist ja kohati väga häid lahendusi, samuti head kaitset. Millega ise Balti matši kolme mängu puhul rahule jääd, enim? ja kas midagi mänguliselt jäi ka veel kripeldama?

 Positiivne oli see, et suutsime keskmiselt visata üle 75 punkti mängus ning need punktid jaotusid poiste vahel suhteliselt ühtlaselt. Poiste sisu näitas muidugi see, et ka kümnepunktilises kaotusseisus jätkati võitlemist ning säilitati külma pead – üldse tuleb nende suhtumist nii treeningutel kui mängudel kiita.

 

Suurim probleem täna meie koondise puhul on ikkagi individuaalne kaitsemäng, ei suudeta mängida nii aktiivset kaitset kui sooviksime.

 

Seis vigastatud mängijatega (nt Hugo Erkmaa)? Milline on nende paranemise perspektiiv?

Vigastused väga tõsised õnneks ei ole ning EMi segada ei tohiks. Füsio andis neile harjutused, mida poisid tegema peaks – neljapäeval (23.07) saame uuesti kokku, eks siis ole täpsemalt näha, mis seisus poisid on.

 

EMini on üle kahe nädala. Vaikselt on hakatud ilmselt ka vastaseid uurima? Ütled äkki kaks sõna iga vastase kohta ka.

Antud hetkel oleme keskendunud enda tegemistesse ning ülemäära palju vastastesse ei süübi. Rohkem oleme hoidnud silma peal Rootsil, sest nendega mängime EMil esimese mängu. Rootslastega oleme kohtunud sellel hooajal juba kolm  korda, nii et tegelikult on pilt ees, mis meid nendega mängides ees ootab.

 

Teises mängus on meil vastaseks Ukraina, kes nädal tagasi mängis Valgevenega kolm korda – nendest mängudest loodame ka materjali saada. Islandiga mängisime Nordic Cupil mai kuus. Ülejäänud vastaseid (Portugal ja Makedoonia) näeme juba kohapeal.

 

Olemuslikum küsimus: kui meie noored on hakanud võitma Leedut-Lätit, kas see on ainult selle aastakäigu rõõm ja õnmelik juhus, või näed sa siin mingit laiemat muutust mentaliteedis, suhtumises, mitte verest välja löömist või muud?

Arvan, et põhjuseid on mitmeid. Selle võistkonna kõige suurem pluss on kindlasti see, kuidas poisid treeningutel ilma sundimata pingutavad – neil on hea harjumus teha tööd.  Noortel on eesmärgid seatud ning teavad, et neid saab saavutada ainult suure tööga. Seda pean kõige olulisemaks.

 

Kindlasti omab suurt rolli ka see, et korvpalliliit on viimastel aastatel tõstnud U13-U15 treeningkogunemisi – poisid on tänu sellele saanud rohkem treenida kvaliteetsemas keskkonnas.

 

Ja ära tuleb ka märkida, et selle aastakäigu poisid (sündinud 1999) on näidanud head taset ka Euroopa Noorte Korvpalliliigas. Kahel esimesel hooajal tuli liiga võitjaks Virumaa PK ning nüüd sellel hooajal oli Kesklinna KK kolmas. Juba nendest kahest võistkonnast on meie koondise laagris kümmekond poissi.

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 01.06.2022 13:00 Poiste treenerite toimkond
N 02.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
R 03.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
K 15.06.2022 15:00 EKL juhatus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 20. mai
Anne Altermann (45)
Maarja Grünmann (19)
Edvard Marius Herter (17)
Erik Kaasik (22)
Kim-Erik Küttis (51)
Eva Möldre (45)
Roland Prii (31)
Reimo Pähn (35)
Homme, 21. mai
Riho Kaldma (75)
Daniel Lõõbas (36)
Mart Raamat (34)
Aare Sepp (36)
Margo Tali (38)
Sulge

Ülekanded