ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised/artiklid

Korvpalliliidu juhatuse koosolek: poiste koondiste treenerid, 3x3 korvpall, liigad, Road to Milan

20.10.2021
Esitame ülevaate 13. oktoobril peetud Eesti Korvpalliliidu juhatuse korralisel koosolekul arutatud teemadest ja langetatud otsustest.
 
KINNITATI POISTE JA NOORMEESTE KOONDISTE TREENERID
 
Eesti Korvpalliliidu koondiste juhi Raido Roosi ja Eesti meeste rahvuskoondise peatreeneri Jukka Toijala ettepanekul kinnitas juhatus Eesti poiste koondiste peatreeneriteks järgmised isikud:
 
U14 Brett Nõmm
U15 Martin Rausberg
U16 Kris Killing
U18 Toomas Annuk
U20 Alar Varrak
 
Valikut kommenteeris Jukka Toijala: 
 
"U14 koondis rahvusvahelisel tiitlivõistlusel veel ei osale. Korraldame poistele treeningkogunemisi, tahame saada selle vanuseklassi poiste eeldustest ja kehalistest võimetest paremat ülevaadet. Brett Nõmmele on U14 vanuseklass hästi tuttav.
 
U15 koondise eest hakkab vastutama Martin Rausberg. Koondise eesmärk on pakkuda U14 vanuseklassist tulevatele mängijatele sujuvamat üleminekut U16 vanuseklassi.
 
U16 peatreeneri ametis jätkab Kris Killing, kes on ka TalTechi abitreener. Ta on teinud järelkasvuga head tööd ja mulle meeldib, kuidas poisid tema käe all mängivad.
 
U18 peatreeneri kohale kaalusime kolme treenerit. Hea meel oli ametit pakkuda AVIS UTILITAS Rapla abitreenerile Toomas Annukile.
 
U20 koondise peatreeneriks kutsusime Alar Varraku, kel on kogemusi nii Eesti meeste koondise kui ka noortekoondiste juhendamisest."
 
Järelkasvukoondistega ei saa järgmisel suvel töötada BC Kalev/Cramo abitreener Indrek Reinbok ja Pärnu Sadama peatreener Heiko Rannula, kes pärast klubihooaja lõppu on seotud juunis ja augustis kas maailmameistrivõistluste või Euroopa meistrivõistluste valikturniiril osaleva ning seejärel septembrikuiseks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuva Eesti meeste rahvuskoondisega. 
 
Jukka Toijala: "Kaalusime varianti, et Reinbok ja Rannula võtavad koos enda peale U20 koondise treenimise. Kui aga nii oleksime otsustanud, siis poleks neil jäänud pärast klubihooaega ja enne meeste koondisega tegelemist üldse aega puhata. Meeste koondisel on tihe tegevuskava ja nad pidid noortega töötamisest loobuma."
 
Poiste ja noormeeste koondiste abitreenerid ning tüdrukute koondiste treenerid esitatakse kinnitamiseks 9. novembril toimuvale juhatuse koosolekule.
 
 
3X3 KORVPALLI HOOAEGA KROONIS U18 MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSTE HÕBEMEDAL
 
3 x 3 korvpalli valdkonna juht Reigo Kimmel andis ülevaate seljataha jäänud edukast võistlushooajast.
 
Tähelennu tegi U18 noormeeste koondis koosseisus Markus Ladoga, Oliver Pere, Ken-Martti Reinart ja Markus Heinakroon. Noormehed pälvisid Ungaris peetud maailmameistrivõistlustel USA esinduse järel hõbemedali.
 
 
3x3 korvpalli U18 maailmameistrivõistluste hõbemedalimehed (vasakult): Markus Ladoga, Oliver Pere, Ken-Martti Reinart ja Markus Heinakroon. Foto: www.fiba.basketball/3x3U18WorldCup/2021
 
Teiste sinimustvalgete värve kaitsnud koondiste tulemused: mehed olid Euroopa meistrivõistlustel 7., naised olümpiamängude lisakvalifikatsiooniturniiril 13. ja Euroopa meistrivõistlustel 14., U18 neiud maailmameistrivõistlustel 8. ja U17 noormehed Euroopa meistrivõistlustel samuti 8.
 
Alexela 3x3 korvpalli Eesti meistrivõistlustel viidi läbi 16 etappi, kus kokku osales 1019 mängijat, sh külalised Lätist, Leedust ja Venemaalt.
 
29. septembril otsustas Eesti Olümpiakomitee tippspordikomisjon toetada Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonda 151 200 euroga. Projekti on kaasatud meeste, naiste, noormeeste ja neidude koondised ning kaks täiskasvanute ja kaks noortetreenerit. 
 
14. oktoobril lükati koostöös Eesti Koolispordi Liiduga koolinoortele käima Sportlandi võistlussari, mille tutvustamisse kaasatakse U18 koondiste liikmeid.
 
Reigo Kimmel ja 3x3 korvpalli koondise peatreener Siim Raudla tegid ettepanekuid, mis suunas võiks 3x3 korvpalli arendada.
 
Muuhulgas pakuti arutamiseks: 
   
   kuidas saada 3x3 korvpall aasta ringi toimivaks?
   kas Audentese Spordigümnaasiumi õpilastel oleks võimalik kord kuus treenida 3x3 korvpalli?
   kas pikemas perspektiivis oleks mõeldav Audentese Spordigümnaasiumis 3x3 korvpallile spetsialiseerumine? 
 
Korvpalliliidu president Priit Sarapuu tänas eduka hooaja eest 3x3 valdkonna juhti Reigo Kimmelit ning kõiki teisi eestvedajaid, treenereid ja mängijaid. 
 
Sarapuu sõnul tuleb esitada 2022. aasta märtsikuisele juhatuse koosolekule Korvpall 2030 arengukava jaoks ettepanekud, mis tugineksid 3x3 korvpalli pikaajalistele eesmärkidele ja tegevuskavale. Eelnevalt on tarvis ettepanekuid arutada vastava teemaga tegelevas töörühmas, samas tuleb leida sünergia kõikide mõjupiirkonnas olevate korvpalli valdkondade ja töörühmadega. 
 
 
KLUBIDE TEGEVUSE TOETAMINE
 
Septembri lõpus kutsus Eesti Korvpalliliit noortega tegelevaid klubisid ühinema kvaliteedinõustamise pilootprojektiga. Korvpall 2030 arengukava projektijuht Jorma Sarv tutvustas hetkeseisu ja järgnevat tegevuskava.
 
Kvaliteedinõustamisele registreerus 20 noorteklubi. Taotluse esitanud klubide esindajad kohtuvad lähiajal valdkondlike ekspertidega. Protsessi läbinud klubisid toetab Eesti Korvpalliliit rahaga, kogu toetusfondi suurus on 50 000 eurot.
 
Võistluste ja liigade juht Henri Ausmaa andis ülevaate liigade tegevustest ja pakilisematest küsimustest. 
 
Lepiti kokku, et liigade ja võistluste paremaks ja sujuvamaks korraldamiseks on vajalik saada aegsasti klubide esindajate seisukohti järgmiseks hooajaks. Liigades osalevate klubidega on plaanis kohtuda senisest varem, kõigepealt novembris ja seejärel jaanuaris. Siis valmistatakse ette hooaja 2022/2023 liigade juhendid ning eelarved ja esitatakse kinnitamiseks juhatusele kevadisel strateegiaseminaril.
 
 
EUROOPA MEISTRIVÕISTLUSTE FINAALTURNIIR
 
Road to Milan projektijuht Oliver Läll tegi ülevaate, mis seisus on lennupiletite ja majutuskohtade broneerimine ning mängupiletite soetamine poolehoidjatele, kes tahavad sõita 2022. aasta septembris Itaaliasse Milanosse, et toetada Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril osalevat Eesti meeste rahvuskoondist. 
 
Eesti Korvpalliliit avab peagi eksklusiivse paketimüügi fännidele. Eesti Korvpalliliidu kaudu fännipaketi ostmine tagab koha saalis ja Eesti fännisektoris, sisaldab mängupiletit, majutust, erilendusid Milanosse ja sissepääsu fänniüritustele.
 
 
JUHATUSE KOOSOLEK JA ÜLDKOGU
 
Seoses Eesti naiste rahvuskoondise mängudega Euroopa meistrivõistluste valikturniiril toodi juhatuse järgmine koosolek päeva võrra varasemale, 9. novembrile.
 
Eesti Korvpalliliidu üldkogu toimub 16. detsembril Tallinnas.
 
Juhatuse protokolliga saab tutvuda SIIN.
 
Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 2. juuli
Rait Mõtsmees (54)
Jüri Ratas (44)
Ülar Sala (39)
Tanel Suslov (41)
Timo Suslov (41)
Homme, 3. juuli
Raivo Irve (64)
Joosep Kivimäe (34)
Lauri Maripuu (50)
Erkki Raidma (57)
Aivar Saska (55)
Sulge

Ülekanded