ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised/artiklid

Selgusid järjekordsed G4S/Alexela korvpallitreeneri stipendiumi saajad

05.11.2020

Eesti Korvpalliliit pani teist aastat järjest koostöös G4S-i ja Alexelaga välja stipendiumid, mille eesmärgiks on toetada kõrgharidust omandavate noorte korvpallitreenerite enesearendamise võimalusi ning väärtustada korvpallitreeneri elukutsega seotud valikuid.  Sel aastal teenisid toetuse Liina Vähi ja Taavet Palmiste Tartu Ülikoolist ning Kaido Saks ja Mihkel Kurg Tallinna Ülikoolist.

„Mul on siiralt hea meel näha, et mullu ellu kutsutud stipendium on saanud juba abiks olla, sest korvpall vajab kõrgelt haritud professionaalseid treenereid. Ka on treenerite väärtustamisel ja toetamisel korvpalliliidu arengukava elluviimisel strateegiline roll kanda,“ ütles EKL-i juhatuse liige ja Alexela tegevjuht Aivo Adamson.

„Selle aasta stipendiaatidel on ühise joonena kõrge motivatsioon olemasoleva jõu ja üha lisanduva nõuga tutvustada tüdrukutele ja poistele korvpallimängu oskusi - luua Eesti korvpalli tulevikku," lisas G4S Balti regiooni juht ja EKL-i juhatuse liige Priit Sarapuu.

 

Toetuse teenisid tõelised korvpallihinged

 

Tartu Ülikooli teise kursuse tudeng Liina Vähi on suure osa elust korvpalli mänginud, tänaselgi päeval kuulub ta TÜ/Kalevi esindusnaiskonna ridadesse. Alates käesolevast septembrist alustas ta 3-6-aastastele lastele trennide andmisega. „Treeningute eesmärk on lastel arendada nii vaimselt kui füüsiliselt valmisolek regulaarselt trennides käimist ja tekitada neile tahet jätkata vanuse kasvades korvpallitreeningutega. Minu isiklik eesmärk on areneda treenerina koos nende lastega ja jätkata nendega kuni noorteklassi mängudeni välja ning ka võimalusel kauem.“ Eraldi eesmärgina näeb Vähi tüdrukute korvpalli populariseerimist Eestis.
 

Hiiumaalt pärit Taavet Palmiste on Tartu Ülikooli kehalise kasvatuse ja spordi eriala kolmanda kursuse tudeng, kes tõsisemalt tegelenud nii pikamaajooksu kui korvpalliga. Tänasel päeval rohkem õppimisele keskendunud Palmiste soovib kõrgkoolis omandatud teadmised kodusaarele tagasi viia: „Kui olen omandanud vastava hariduse, soovin asuda tööle kodusaarel, et sealset korvpallielu edendada. Tulevikus võiks ka Hiiumaal olla oma korvpallikool. Seega näengi oma tulevast elukutset eelkõige korvpallitreenerina Hiiumaal, andes kohalikele lastele ja noortele võimaluse tegeleda oma meelisalaga.“

 

Aastaid Eesti kõrgliigas pallinud ja nüüd Tallinna Ülikoolis tudeeriv Mihkel Kurg soovib samuti oma kogemusi noortele edasi anda. „Olen 25 aastat oma elust korvpallile pühendanud ning mängijana kogunud lugematu arvu tarkusi erinevatelt treeneritelt. Loogiline käik minu jaoks on see pagas treenerina edasi anda. Juba mängijana kogesin kui tähtis on rahvusvaheline kogemus. Stipendiumi toel üritan leida väljundeid, et ka treenerina neid väärtuslike teadmisi hankida ning läbi selle suurendada oma panust Eesti korvpalli arengusse.“

 

Tänavu Paf Eesti-Läti korvpalliliigas Rakvere Tarva meeskonna värve esindav Kaido Saks alustas sel sügisel täiskoormusega magistriõpet Tallinna Ülikoolis kehakultuuri erialal. Aastast 2018 on ta töötanud Tallinna Saksa Gümnaasiumis kehalise kasvatuse õpetajana ja eelmisest aastast on ka kehakultuuri õppetooli juht. Saks on läbi ja lõhki korvpallile pühendunud ning soovib end treenerina tõestada. „Mul on huvi ja ambitsiooni kasutada enda mängupraktikast saadud kogemusi ja õpitud teadmisi Eesti korvpalli edendamisel. Õpetaja kogemusele tuginedes oskan tähele panna potentsiaali, samas arvestan ka individuaalsete eripäradega.“

 

G4S/Alexela korvpallitreeneri stipendiumi suuruseks on 1000 eurot ühe õppeaasta kohta. Möödunud aastal teenisid toetuse Tallinna Ülikoolis Brendon Paidra ja Vadim Gurjanov ning Kaupo Altsaar ja Raiko Ramul Tartu Ülikoolist.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 01.06.2022 13:00 Poiste treenerite toimkond
N 02.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
R 03.06.2022 00:00 KML nõukogu väljasõiduistung
K 15.06.2022 15:00 EKL juhatus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 22. mai
Aare Aruniit (39)
Marje Kiho-Aavoja (75)
Jaak Lill (62)
Kalev Pihelgas (57)
Kaarel Sibul (53)
Homme, 23. mai
Kris Killing (31)
Tarmo Paju (43)
Lilleõis Robert (29)
Stanislav Shmeljov (43)
Ivar Vendelin (47)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa