ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Uudised/artiklid

-Jaak Salumets | Foto: Siim Semiskar

Jaak Salumets: Eesti korvpall on taas tõusmas

26.07.2019

Korvpalliliidu president Jaak Salumets on saanud Eesti üht armastatumat sportmängu alaliidu presidendina mõned aastad suunata, kuid mehe enda sõnul on see aeg olnud veel liiga lühike selleks, et mingeid suuri töövõite saaks välja tuua. Küll on Eesti korvpalli elav legend veendunud selles, et vahepeal suures madalseisus olnud korvpall on tänu paranenud noortetööle taas õiges suunas liikumas.

Eelmisel aastal avalikuks tehtud Eesti korvpalli arenguvisioon aastani 2030 on püstitanud mitmeid ambitsioonikaid eesmärke, eesotsas jõudmisega 2025. aastal EM-il esikaheksasse. Kohati isegi naeruvääristavaid hinnanguid saanud Korvpall 2030 strateegia on Salumetsa hinnangul ainuõige viis meie armastatud pallimängu tänapäevasel moel edasi viia. Sest, kui pole suuremat visiooni ja plaani, kuidas asju teha, siis iseenesest mitte midagi ei juhtu ja me võimegi jääda unistama nii koondise kui üksikute mängijate edust suurtel korvpalliväljakutel.

 

Korvpall24.ee portaal küsis Salumetsalt nende ja paljude teiste Eesti korvpalli kuumade teemade kohta mai lõpus Paunkülas peetud korvpalli kevadfoorumil. Just sellel kokkusaamisel olid korvpalliinimesed kohal, et kuulata erinevate töögruppide ettekandeid tehtu kohta ning arutleda järgmiste sammude üle.

 

Jaak, oled nüüd mõned aastad presidendina saanud tegutseda. Mis Sul endal sellest ajast kõige enam südamel on?

 

Kaks aastat on liiga väike aeg, et midagi ära teha. Kahe aastaga võid sa luua eeldusi hilisemateks muutusteks ja nägemusteks. Mul on kogu aeg olnud oma nägemus Eesti korvpallist. Me oleme väike riik, me peame arvestama kõikide probleemide ja võimalustega. Me peame tegema ka väga targalt tööd. Kohati me teeme aga oma asju harjumuslikult, igapäevaselt ja ettepoole vaatamata. Visioonipuuduse probleem on meil väga paljudel klubidel. Kui õiget visiooni ja perspektiivi ei ole, siis treener võib oma tööd teha, aga klubid ei arene edasi.

 

Mis on Sinu enda arvates need peamised kordaminekud, mida oma töös oled saavutanud?

 

Tooksin siin välja selle sõnumi klubidele, et te peate koonduma. Väikeses riigis ei saa olla nii palju klubisid, nagu meil on. Varem või hiljem väga väikesed klubid surevad välja ja nende teadmised ja inimressurss läheb kaduma.

 

Kas Eesti korvpall on Sinu arvates oma madalseisust välja tulemas ja õiges suunas teel?

 

Selleks peame oma tegevuse ümber mõtestama, mida me praegu ka teeme läbi erinevate töögruppide. Töögruppide mõte ongi see, et korvpalliinimesed ise teevad, ise otsustavad ja ise vastutavad. Enam ei saa ainult korvpalliliidu peale näpuga näidata. Aga kindlasti saabuvad paremad ajad. Mina isiklikult vaatan eeskätt koondist ja noortekoondisi ja nende tulemusi. Kehvemaks Eesti korvpall küll enam ei lähe. Me oleme põhjas ära käinud ja nüüd oleme taas tõusmas.

 

Korvpall 2030 visioonidokumendis on välja hõigatud, et Eesti koondis peaks 2025. aastaks jõudme Euroopas kaheksa hulka. Kas see eesnärk on Sinu hinnangul teostatav?

 

Mitte keegi ei tea seda. Kuid, kui suurelt ei mõtle ja visionäär ei ole, siis ei tulegi midagi. Nende mängijate põhjal, kes meil praegu kerkivad, näen ma, et rahvuskoondise tase tõuseb kindlasti. Noorte reitingus tõusime tegelikult juba eelmine aasta 19 kohta. Oleme Euroopas päris kõrgel kohal. Kuna me oleme nii väikesed, siis iga mängija on meie jaoks olulisem, kui ta on mõne suure riigi jaoks. 1993. aastal ei uskunud ka keegi, et me jõuame EM-il kuue hulka. Aga sellel meeskonnal, kes seda tegi, oli põhi juba all. Hea tulemuse saamiseks peab sul midagi juba all olema. Maja ei saa hakata ehitama katusest. Me hakkasime Eesti korvpallis vahepeal katust parandama ja vundament lagunes. Kõik räägivad, et see Korvpall 2030 on paber. Jah, see on paber, aga see on asjade juhtumise eelduseks. Paberi peal on kirjas eeldused ja kui neid täidad kasvõi 50-60% ulatuses, siis tase tõuseb. Ilma plaani ja visioonita ei ole mitte midagi.

 

Loe intervjuud täispikkuses Korvpall24.ee portaalist...

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 2. juuli
Rait Mõtsmees (54)
Jüri Ratas (44)
Ülar Sala (39)
Tanel Suslov (41)
Timo Suslov (41)
Homme, 3. juuli
Raivo Irve (64)
Joosep Kivimäe (34)
Lauri Maripuu (50)
Erkki Raidma (57)
Aivar Saska (55)
Sulge

Ülekanded