Meeste amatöörliigad

Homme jälle. Taaniga kohtub Eesti koondis uuesti homme õhtul Paides.

Eesti kaotas Viljandis kolme punktiga Taanile

18.07.2015

Eesti korvpallikoondis pidas täna esimese ametliku kohtumise Viljandis Taaniga ning kaotas 71:74. Esimese poolaja kaotusseisust välja tulla ei õnnestunuki.

Eesti kaotas Taanile poolaja 35:44 ning oli kolmanda lõpuks taga 51:61. Mänguseisus tasakaalu Eesti ei jõudnudki, ka oli teise koosseisuga mänginud koondisel probleeme kaitselauaga (lauapallid kokku 28-43 Taani kasuks).

Hoolimata kehvast seisust suutis Eesti Viljandis jõuda 2.46 enne lõppu Tanel Kurbase kolmesest kannule 67:70, hiljem kahandas Jaan Puidet skoori ka 70:71-le, kuid eksimused rünnakul ja kaitses enamat ei lubanud. Taani sai teenitud võidu.

Eesti, nagu öeldud, kaotas täna laua 28-43, korvisöödud 15-10 Eestile, pallikaotusi meil 18, Taanil 21. Taani tabas paremini, eriti kui räägime meie vabavisetest (17/9).

Tanel Kurbas tõi meie poolel 17 punkti, 4 lauapalli ja 7 korvisöötu; Jaan Puidet 14 p, Kristjan Kitsing 10 p+6 lp, Martin Dorbek 9 p+6 rs ning Erik Keedus 8 p+ 7 lp.

"Meil oli esimene mäng ja algus oli eriti rabe," tunnistas peatreener Tiit Sokk Delfile. "Alguse taanlaste edu üritasime terve mängu tasa teha. Lõpus olid jälle nemad hädas, meie ei pannud ära lihtsalt. See oli ikkagi Taani põhikoondis ja meie poistelt väga tubli mäng. Samas, meil see tiimivärk hakas lõpus juba sujuma."