ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
PAF korvpalli e-liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Kohtunikud väisasid Nordic Cupi

04.07.2018

28. juunist - 2. juulini Soomes peetud Nordic Cupil olid lisaks koondistele esindatud ka meie korvpallikohtunikud.

Kohtunikele turniiril peetud koolitusel osales igast osavõtnud riigist (Eesti, Soome, Rootsi, Norra, Taani ja Island) neli kohtunikku ja üks kohtunike juhendaja.

 

Eestist võtsid turniiril osa: Alex Talisainen, Rainis Värv, Egert Tiidor, Arseni Bondarev ning kohtunike juhendajana Rain Peerandi. 

 

Kohtunike päevad olid pikad ja täis tegevusi. Hommik algas nende jaoks juba kell 8:00 hommikuse jooksu ja muude aktiivsete tegevustega. Sel aastal vastutas meie mees Peerandi justnimelt hommikuste harjutuste läbiviimise eest. Kell 10 oli kohtunike ja instruktorite ühine miiting, kus toodi välja eelmise päeva mängude plussid ja miinused, tehti erinevaid grupitöid ja aktiivseid arutelusid. Samuti näidati kohtunikele paaril hommikul ka saalis ilma mänguta kohtunike põhitõdesid. Igal päeval vilistasid kohtunikud üks kuni kaks mängu. Igale mängule oli määratud ka vaatleja, kellega üheskoos toimus peale kohtumist konstruktiive arutelu toimunust. 

 

Eesti kohtunike divisjoni juht Rain Peerandi kommenteeris Nordic Cupil osalemist: 
"See turniir oli meie kohtunikele heaks võimaluseks end proovile panna heal tasemel rahvusvahelisel turniiril ning omandada väärtuslike kogemusi. Üheks suuremaks kogemuseks oli kindlasti teha koostööd teiste riikide kohtunikega ja mõista, kuidas töötada ühise eesmärgi nimel."

 

 

Sünnipäevad
Täna, 7. juuli
Juhan Toel (63)
Homme, 8. juuli
Veigo Juuse (57)
Keyu-Katre Kulla (36)
Martin Mardo (32)
Sulge

Ülekanded