ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Koondised
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Eestil on järgnevatel aastatel viis FIBA kategooria kohtunikku

04.09.2017

Rahvusvaheline korvpalliliit (FIBA) avalikustas oma kodulehel 2017-19 aastatel FIBA litsentsi omavad kohtunikud.

Kuigi ametlikku infot Eesti korvpalliliitu veel saabunud pole, on FIBA.com kodulehe andmetel Eestil järgnevaks kaheks aastaks 5 aktiivset FIBA kohtunikku. 

 

Esialgu eraldas FIBA uue litsenseerimise süsteemi järgi  Eestile 3 kohtuniku kohta. Seejärel esitas EKL FIBA-le taotluse, et Eestile eraldataks vähemalt 1 lisakoht. FIBA vastas EKL-i palvele positiivselt ning eraldas kaks lisakohta. Aastatel 2017-19 on FIBA kohtunikud:
·       Aare Halliko
·       Rain Peerandi
·       Tanel Suslov
·       Mart Uuehendrik
·       Mihkel Männiste

 

Värske FIBA kvalifikatsiooniga kohtunik Mihkel Männiste (pildil) sõnul on tegemist ühe unistuse täitumisega tema kohtunikukarjääris. "Rahvusvahelise kohtunikuna olen ma täiesti teekonna alguses ja tuleb näha veel rohkem vaeva enda arendamisega ning seada uusi eesmärke, mille poole püüelda. Ühe mäe tipp on alati järgmise mäe jalamiks," sõnas 28-aastane korvpallikohtunik.  

 

Senise laagri ja turniiri põhjal ütleb Männiste, et FIBA kohtunike divisjon panustab aina enam kohtunike koolitusse ja treeningusse. "Eraldi on olemas füüsilise ettevalmistuse treener, mentaalse ettevalmistuse treener ning instruktorid.  Füüsilise ettevalmistuse jaoks väljastas FIBA kõigile uutele kohtunikele pulsikellad ning treeningkavad, mida järgida tuleb. Kuna tänapäeva korvpall muutub aina kiiremaks ja füüsilisemaks, siis kohtunike füüsis on hetkel väga oluline ja selle arendamise kallal nähakse vaeva," rääkis Männiste ning lisas, et FIBA panustab kohtunike koolitusse palju, kuid eeldab ka kohtunikelt tahet enda kallal tööd teha. 

 

Eesti kohtunike tase on mehe arvates igati arvestatav. "Meil on hetkel palju noori ambitsioonikaid ja heal tasemel kohtunikke, kes lähiaastatel võiksid rahvusvaheliseks kohtunikuks saada. Eesti kohtunike tase ei jää kindlasti alla meie kohalikule liigale."

 

basket.ee

 

 

Sünnipäevad
Täna, 16. september
Krista Igumenova (64)
Andri Jõgi (35)
Viktoria Kisseljova (17)
Mart Missik (51)
Harri Samarüütel (34)
Tõnu Soodla (49)
Kaiti Vassiljeva (32)
Homme, 17. september
Reet Rausberg (55)
Toomas Tauk (49)
Sulge

Ülekanded