ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Koondised
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Aare Halliko ja Rain Peerandi läbisid Zagrebis edukalt kaheaastase kohtunike FRIP programmi

01.06.2017

Rahvusvaheliselt edukaimad meie arbiitrid Aare Halliko ja Rain Peerandi läbisid kaheaastase FIBA Refeeree Instructor Program'i (FRIP) ehk siis kohtunike koolitajate/instruktorite programmi, millega tagati endale FIBA sertifikaat.

Seminari esimene etapp toimus Zagrebis eelmise aasta maikuus ning FRIP'i teine etapp peeti samuti Zagrebis ning seda möödunud nädalal, 24.-28. mail.

 

Koolituse käigus läbiti mitmeid erinevaid teemasid - alates õpetamise-õppimise protsessist kuni korvpalli mängu detailiden. Oli ka muidu väga põhjalik kohtunike valdkonna teemade läbimine. Armu ei antud ja puhkusest oli asi väga kaugel.

 

"Koolitusel toimus töö gruppides, kus oli hulganisti arutelusid ja mõttevahetusi, kuidas kohtunike instruktorid peaks töötama, et info jõuaks kohtunikeni. Samuti kahe aasta jooksul tuli läbi töötada arvestatav hulk materjali, sooritada kodutöid, mis olid eelduseks eksamile pääsemiseks ning kõik see päädis lõpuks eksamiga," kirjeldas Rain Peerandi, EKLi kohtunike divisjonijuht.

"Mina lähen õpitut rakendama kohe peale jaani Nordic Cupile 25.-30. juuni. Kes kus ja millisel EMil, MMil tänavu suvel meie kohtunikest vilet laseb, sellest juba juunikuu ajakirjas Basketball, kus Aare sellest ülevaate teeb," lisas Peerandi.

Pildil on Aare Halliko ja Rain Peerandi koos Läti ja Valgevene kolleegidega.

Sünnipäevad
Täna, 16. september
Krista Igumenova (64)
Andri Jõgi (35)
Viktoria Kisseljova (17)
Mart Missik (51)
Harri Samarüütel (34)
Tõnu Soodla (49)
Kaiti Vassiljeva (32)
Homme, 17. september
Reet Rausberg (55)
Toomas Tauk (49)
Sulge

Ülekanded