ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Koondised
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Tartus viidi U16 EYBLi etapiga koos läbi kohtunike koolitus

21.03.2017

Nädalavahetusel Tartu Ülikooli spordihoones toimunud EYBLi poiste U16 vanuseklassi etapi raames toimus kohtunikele koolitus, kus osalesid kohtunike seas oma esimesi samme tegevad noormehed, kui ka juba kogenumad vilemehed Tartust ja selle lähiümbrusest.

Tartus toimunud U16 poiste turniir oli igati hea tasemega, kus kohtunikud said läbi rahvusvaheliste mängude juurde väärt kogemusi, et arengus järgmine samm edasi teha.

 

Nii nagu mängijatelegi, nii ka kohtunikele on arengu seisukohast väga oluline praktika rahvusvahelistel mängudel. Nagu ka kohtunikud turniiri raames ütlesid, et need mängud on ikka teise kvaliteedi ning tempoga ja annavad väga palju kogemusi juurde.

 

Kohtunikud said nende kolme pika päeva jooksul peale igat mängu tagasisidet oma soorituse kohta. Mängujärgsel arutelul oli kohtunikele kohe näidata mänguolukordadest videoklipid situatsioonide kohta, mis olid hästi vilistatud ja mida tulevikus järgmistes mängudes paremini saaks teha.

 

Lisaks vilistamisele viidi läbi ka teooria loeng turniirieelsel päeval, kus kohtunikele räägiti, millele mängude ajal tähelepanu pööratakse ning erinevate olukordade lahendamisele ja erinevatele võimalustele, kuidas end arendada.

 

„Antud turniirilt ja koolituselt said kohtunikud juurde väärt kogemusepagasi, mida saavad hakata rakendama eesolevatel erinevate liigade otsusustavatel mängudel“  lisas Rain Peerandi, EKLi kohtunike divisjonijuht.
 
Kohtunike koolitus toimus Eesti Korvpalliliidu ja BC Tartu Korvpallikooli koostöös.

Sünnipäevad
Täna, 16. september
Krista Igumenova (64)
Andri Jõgi (35)
Viktoria Kisseljova (17)
Mart Missik (51)
Harri Samarüütel (34)
Tõnu Soodla (49)
Kaiti Vassiljeva (32)
Homme, 17. september
Reet Rausberg (55)
Toomas Tauk (49)
Sulge

Ülekanded