ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
G4S Noorteliiga esindusvõistkonnad
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
BSBC

Uudised

BBBL U13 etappi raames toimus noorkohtunike koolitus

01.11.2016

Möödunud nädalal toimus reedest pühapäevani Viimsis rahvusvaheline U13 BBBL turniir, mille raames viisid Eesti Korvpallikohtunike Kogu, Eesti Korvpalliliit ja Korvpalliklubi Viimsi läbi ka noorkohtunike koolituse.

Koolitusel osales kokku seitse noorkohtunikku: Arseni Bondarev, Andre Laurits, Rauno Kobin, Martin Leidsaar, Janek Küppar, Mikk Kelder ja Hendrik Andre Herter. Neist noorim, alles hiljuti vilistamisega alustanud, 13-aastane Andre Laurits.

 

Üks koolituse peakorraldajatest, Alex Talisainen (EKL Põhja regiooni juht) selgitas: “Kolme päeva jooksul toimus kokku 15 mängu, millele järgnes põhjalik videoanalüüs koos mängu vaadelnud instruktoriga. Igal hommikul kogunesid noorkohtunikud klassiruumis, kus võeti kokku eelmine päev ja seati eesmärgid algavaks turniiripäevaks.  Samuti toimus igal hommikul lühike õppesessioon ka saalis, kus noorkohtunikele jagati lisaks teooriale ka praktilisi näpunäiteid kohtuniku liikumise ja zestikuleerimise osas.”

 

Instruktoritena osalesid koolitusel Alexela Meistriliiga tegevkohtunikud – Mihkel Männiste, Ranno Konks, Ivo Kitsing, Tanel Suslov, Timo Suslov, Madis Allik, Jegor Mitrofanski ja Alex Talisainen.

 

Jegor Mitrofanski, kes oli koolituse eestvedaja EKKK poolt lisas: “Kõik koolitusel osalenud kohtunikud astusid selle kolme päevaga väga suure sammu edasi. Kui esimesel päeval ei julgetud piisavalt liikuda, siis iga mänguga muututi aktiivsemaks ja otsiti paremat positsiooni olukordade hindamiseks. Kohtunike liikumine, žestikulatsioon ja kommunikatsioon arenes selle kolme päevaga päris palju.”

 

Ka turniiri korraldajaklubi KK Viimsi jäi kohtunike töö ja koolitusega rahule. Klubi juhataja Tanel Einaste sõnul oli koolitus professionaalselt läbi viidud ja poisid said kenasti hakkama. “Kõik teevad vigu ja kuskilt peab alustama, kuid oluline on, et toimuks õppeprotsess ning areng. Loodame, et osalenud kohtunikud said motivatsiooni pingutada ka edaspidi”, lisas ta.

Noorkohtunike rivi Viimsi kooli saalis.

 

 

Sünnipäevad
Täna, 21. jaanuar
Teet Dooner (46)
Martin Dorbek (29)
Madis Külaots (33)
Ib Lamp (73)
Markkus Mõttus (17)
Andre Treier (17)
Homme, 22. jaanuar
Jaanus Annok (34)
Vjatšeslav Botškarjov (43)
Tatjana Drozdova (20)
Kalle Kollin (50)
Laina Mesila-Kaarmann (33)
Sulge

Ülekanded