ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
PAF korvpalli e-liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Karikavõistlused
Seeniorid
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

Tulevased kohtunikud, koolitajad

Tartu piirkonna kohtunike tagala sai väärt koolituse

28.01.2015

23-25. jaanuaril toimus Tartus rahvusvaheline EYBL U-15 poiste korvpalliturniir. Sarnaselt eelmisel aastal Pärnus toimunud turniiriga, korraldati ka Tartu turniiri raames noorte kohtunike koolitus. 

Turniiri teenindas Eesti potentsiaalikate noorkohtunike grupp, milles oli üheksa kohtunikku Tartu piirkonnast. Tegemist oli grupiga, kes vilistamisega tegelenud aasta või paar.

 

Need on: Allan Tsakuhhin, Rauno Uibopuu, Raid Vellerind, Joosep Russak, Siim Kongo, Toomas Kiis, Joonas  Russak, Alvar Sukk, Timo Oja.

 

Koolitasid Halliko ja Suslov

Kohalikud noored hakkajad kohtunikud said kolmel päeval toimunud mängudel lihvida oma vilistamisoskusi koolitajate silme all. Kohtunikke koolitasid ja juhendasid Tanel Suslov (FIBA kohtunik, EKL kohtunike komisjoni esimees) ja Aare Halliko (Euroliiga kohtunik, EKL kohtunike koolitaja). 

 

Noortele kohtunikele korraldati loenguid, kus näidati mängudelt filmitud videolõike, arutati ja analüüsiti erinevaid olukordi ja räägiti kohtunike tegevusest üldiselt. Iga päev lõppes kokkuvõtva koosolekuga, kus jagati tagasisidet, arutleti, millele tuleb enam tähelepanu pöörata ning vaadeldi ka seda, millega kohtunikud said hästi hakkama.

 

Osalejatele kaasa asjakohane dvd

Pühapäeval toimus veel seminari kokkuvõttev loeng ja viimaste tarkuste jagamine. Hea meel oli selle üle, et kõik turniiril osalenud kohtunikud said videoõppematerjalidest endale dvd plaadi. 

 

Kohapealse korraldusega tegelesid kunagised kohtumõistjad Harri Nuka ja Mati Proos. Täname neid hea korralduse ja suure panuse eest eduka seminari korraldusel. 

 

Täname ka korraldajaid, tänu kellele taoline kasulik turniir toimuda sai!

Järgmise sarnase seminari loodame korraldada Keilas märtsikuus.

Sünnipäevad
Täna, 7. juuli
Juhan Toel (63)
Homme, 8. juuli
Veigo Juuse (57)
Keyu-Katre Kulla (36)
Martin Mardo (32)
Sulge

Ülekanded