ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Koondised
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Uudised

Tulevased kohtunikud, koolitajad

Tartu piirkonna kohtunike tagala sai väärt koolituse

28.01.2015

23-25. jaanuaril toimus Tartus rahvusvaheline EYBL U-15 poiste korvpalliturniir. Sarnaselt eelmisel aastal Pärnus toimunud turniiriga, korraldati ka Tartu turniiri raames noorte kohtunike koolitus. 

Turniiri teenindas Eesti potentsiaalikate noorkohtunike grupp, milles oli üheksa kohtunikku Tartu piirkonnast. Tegemist oli grupiga, kes vilistamisega tegelenud aasta või paar.

 

Need on: Allan Tsakuhhin, Rauno Uibopuu, Raid Vellerind, Joosep Russak, Siim Kongo, Toomas Kiis, Joonas  Russak, Alvar Sukk, Timo Oja.

 

Koolitasid Halliko ja Suslov

Kohalikud noored hakkajad kohtunikud said kolmel päeval toimunud mängudel lihvida oma vilistamisoskusi koolitajate silme all. Kohtunikke koolitasid ja juhendasid Tanel Suslov (FIBA kohtunik, EKL kohtunike komisjoni esimees) ja Aare Halliko (Euroliiga kohtunik, EKL kohtunike koolitaja). 

 

Noortele kohtunikele korraldati loenguid, kus näidati mängudelt filmitud videolõike, arutati ja analüüsiti erinevaid olukordi ja räägiti kohtunike tegevusest üldiselt. Iga päev lõppes kokkuvõtva koosolekuga, kus jagati tagasisidet, arutleti, millele tuleb enam tähelepanu pöörata ning vaadeldi ka seda, millega kohtunikud said hästi hakkama.

 

Osalejatele kaasa asjakohane dvd

Pühapäeval toimus veel seminari kokkuvõttev loeng ja viimaste tarkuste jagamine. Hea meel oli selle üle, et kõik turniiril osalenud kohtunikud said videoõppematerjalidest endale dvd plaadi. 

 

Kohapealse korraldusega tegelesid kunagised kohtumõistjad Harri Nuka ja Mati Proos. Täname neid hea korralduse ja suure panuse eest eduka seminari korraldusel. 

 

Täname ka korraldajaid, tänu kellele taoline kasulik turniir toimuda sai!

Järgmise sarnase seminari loodame korraldada Keilas märtsikuus.

Sünnipäevad
Täna, 20. september
Remo Holsmer (39)
Ants Norak (40)
Aurika Raamat (58)
Rene Raaperi (37)
Tiiu Ronk Kukk (83)
Anastassia Vahruðeva (30)
Homme, 21. september
Kristjan Karm (38)
Ermil Kuldkepp (59)
Andre Pärn (42)
Ela Tihane (35)
Sonata Eliis Timofejeva (18)
Sulge

Ülekanded