ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100

Uudised

G4S Noorteliiga finaalide ajakava paigas, kuid heitlus poolfinaalkohtade pärast veel käib

31.03.2016

G4S Noorteliigas tüürib hooaeg lõpu suunas, nii nagu kooliaastagi. Teada on juba mõnda aega see, kus toimuvad finaalturniirid, Final Four'id, kuid veel pole kaugeltki teada, kes seal osalevad.

Erinevalt eelmisest hooajast mängitakse kõigi vanuseklasside finaalid eri kohtades eri ajal.

Allpool ülevaade linnulennult, kus toimuvad finaalturniirid ning mis seisus ollakse praegu. Lisainfoks niipalu, et 11.-12. aprilli paiku ilmuvas Basketballis ilmub samuti artikkel G4S Noorteliiga eri vanuseklasside kohta - vahekokkuvõte enne playoff'e.

 

Olgu lisatud, et noormeeste poolel alustas tänavu liigades 109 võistkonda, mis jagunesid vanuseklasside vahel üpris võrdselt: U18 klassis 21 meeskonda, U16 vanuseklassis 29 meeskonda, U14 klassis 27 ja miniklassis 31.

Neidude arvestuseski on jagunemine üsna võrdne, ehkki märksa väiksemaarvuline. Hooaega alustas kokku 39 naiskonda, neist kaheksa U18 klassis, kümme U16, samuti kümme U14 ja 11 miniklassis.

 

Finaalid toimuvad:

Mini iinaal: 23.-24. aprill Tartu A Le Coq Spordihoone

 

U14 finaalturniir: 28.-29. mai Rapla Sadolin Spordihoone

 

U16 finaalturniir: 14.-15 mai Viljandi Spordihoone

 

U18 finaalturniir: 21.-22. mai Jüri Spordihoone​

 

Noormeeste U18 turniiril on pidada veel kaks etappi - 10.04 ja viimane 17.04, pärast seda on nädal pausi ning siis hakatakse mängima playoff'e. Neidudel jääb pidada samuti üks etapp (17.04).

 

Poiste U16 klassis toimub viimane põhiturniiri etapp toimub sel nädalavahetusel (2. aprill), pärast seda on nädal pausi ning siis hakatakse mängima playoff'e. Tüdrukutel on pidada kaks etappi - 3. ja 9. aprillil.

 

Poiste U14 vanuses on ka veel ees kaks kaks etappi - 3.04 ning 10.04, pärast seda on nädal pausi ning siis hakatakse mängima playoff'e. Tüdrukutel on ees veel kolm etappi enne playoff'i - 2., 16.04 ja 7.05.

Minis toimusid 23.-24. märtsil vahegrupimängud ning playoff'ide paigutus on paigas. Poistel lähevad vastamisi lähevad:

 

BC Tarvas/Rakvere SK I-BC Kalev STAR/TSK (turniiri 1. ja 8.)

Salva/Rock II-Kose SK (2. ja 7.)

TTÜ KK/SK RIM-Audentese SK (3. ja 6.)

Erkmaa KK-T. Soku KK (4. ja 5.)

 

Poolfinaalis lähevad vastamisi esimese ja neljanda ning teise ja kolmanda paari võitjad.        

 

Tänavusel hooajal toimuvad G4S Noorteliigas varasemate festivalide asemel väiksemad etapid, mille eesmärk on lasta mängijatel nautida võistlusliku aspekti kõrval eelkõige korvpalli lõbusamat poolt.

 

Eesti Korvpalliliidu noorteliigade juhi Raiko Matsalu sõnul (ajakiri Basketball, veebruar) tuli otsus süsteemi muuta eelkõige selle lihtsustamiseks. „Praeguse süsteemiga saab juba hooaja alguses paika, kes mängib kus kohas ja kellega mis kuupäeval, mis lihtsustab omajagu meeskondade hooaja graafikute tegemist. Lihtsam on treeneritel, lisaks saab õigel ajal tegeleda saalide leidmise ja muu säärasega.

 

Oma osa süsteemimuutuses on ka taseme ühtlustamisel, st ideel, et uue süsteemiga satuvad omavahel mängima võrdsemad meeskonnad ning mängud on seeläbi tasavägisemad ja huvitavamad jälgida. Usun ise, et tagasiside on kindlasti pigem positiivne.”

 

Ka näiteks U14, U16 ja U18 vanuseklassides osalevate Raplamaa võistkondade treeneri Kalle Kollini sõnul on uus süsteem kindlasti parem kui varasem. „Iseenesest väga hea, seekord said enam-vähem välja selgitatud need tugevusjärjestused tolle hetke vormi põhjal. Mõnel juhul võib tugevam tiim jääda nõrgemasse divisjoni, aga need juhtumid on harvad.”

Mullused võitjad poiste vanemas (U18) klassis - Audentese SK. Emotsioon on aus, sest kõva rivaal Pärnu sai alistatud 64:61.

 

Sünnipäevad
Täna, 29. oktoober
Merilin Metsalu (33)
Taavi Reigam (58)
Rosemary Rits (28)
Kristjan Voolaid (28)
Homme, 30. oktoober
Jaanus Meitus (54)
Sulge

Ülekanded