Prindi

¤ Eesti vabariigi aastapäeva paiku nõustus Venemaa legend Andrei Kirielnko Moskva CSKA lepingupakkumisega

 

Andrei Kirilenko naases Venemaale napilt enne seda kui Euroliigas lõppes ülesandmiste tähtaeg. Varem oli meedia mujal ja meil kirjutanud, et Philadelphia 76ers loobus Venemaa korvpalliässa Andrei Kirilenko (206 cm) teenetest ning see tähendadas seda, et „AK47“ võib alustada läbirääkimisi Moskva CSKAga.

 

76ers hankis Kirilenko alles detsembri alguses, kuid Philadelphia klubi eest 34-aastane venelane väljakule ei pääsenudki. Nüüd on 76ers Kirilenkost hoopis loobunud ning kui järgmise 48 tunni jooksul ükski NBA klubi lepingut 3,3 miljoniga üles ei korja, saabki tema naasmine CSKA-sse tõenäoliselt teoks.

 

Sixersi loobumine suhteliselt kõrges eas ning tujukast venelasest on ühtpidi arussaadav, sest vahepeal ei ühinenud mees klubi treeningutega ning pallur oli justkui kadunud. Selgus küll, et asi oli seotud justkui mängija abikaasa lapseootusega, kuid kommunikatsioon Kirilenko poolt jäi puudulikuks.

 

Kas NBA karjäärile kriips alla?

Viimati esindas nädal tagasi 34-aastaseks saanud Kirilenko CSKA-d hooajal 2011-2012. Toona olid „Vene sputniku“ näitajad Euroopas 14,1 punkti ja 7,5 lauapalli.

 

Mehe karjääri parimad päevad NBAs olid Utah Jazzis, kelle rivistusse kuulus ta hooaegadel 2001-2011. Lisaks on ta esindanud ka Minnesota Timberwolvesi (2012-2013) ja Brooklyn Netsi (2013-2014).

 

NBAs jäi mehe arvele 797 mängu ning keskmiselt 31 minutiga 11,8 punkti, 5,5 lauapalli ja 2,7 korvisöötu. Märtsi lõpus lausus Kirilenko, et on võimalik, et tulev hooaeg jääb tema viimaseks tippkorvpallis.

 

Kui Kirilenko on peagi Moskvale lähemal, muutub sellega palju tõenäosemaks ka tema osalemine septembris EMil. Soome koondisele see küllap hea uudis ei ole, nagu mõnele teiselegi.

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents