ONLINE mängud

Eesti karikas on kohaliku korvpallihooaja sündmus number kaks – vähemasti Eesti-siseselt kindlasti. Kevadise KMLi finaalseeria järel väärtus ja näitaja number kaks.

 

On käibel suisa väljend: kes võidab karika, ei tule kevadel meistriks. Omajagu tõtt selles on. Näiteks BC Kalev/Cramo tuli viimati karikavõitjaks 2008 a detsembrikuus, kuid on järgevail aastail tulnud Eesti meistriks mitmel korral. Kalev/Cramo ise on erand, mis kinnitab reeglit: hooajal 2015/2016 võideti 2015 detsembris karikas ning 2016 mais Eesti meistritiitel.

 

Karikavõistlusi alustatakse septembrikuus, veidi enne tavahooaja algust, loosi alusel ning täiskasvanud selgitavad paremuse kodus- ja võõrsilmängude põhjal. Noortel kehtib ühest parem skeem – paremus selgitatakse ühe mänguga ning mängitakse seal, kuhu loos viib.

 

Pärnu korvpallitreener Mait Käbin on öelnud välja sama mõtte, mille naiste poolel näiteks Reet Rausberg: „ Karikavõistluste puhul on tegemist alaliidu süsteemi ühe olulise võistlusega, mis on põnev. Kui kaotad, siis kukud kohe välja ja seega on võimalikud mitmed üllatused.“

 

Karikavõistluste otustav nädalavahetus on ka hea võimalus korvpalli suuremal ringil korra aastas enne jõule kokku tulla, omavahel kiirustamata suhelda ning tuttavamaks saada. Eriti võttes arvesse, et harva peetakse karikafinaale Tallinnas; enamasti ikka mujal. Sealhulgas on Final Four’e peetud Rakveres (viimasel kümnendil lausa kolm korda), Pärnus, Viljandis ja isegi Kuressaares.

Et näha konkreetse liiga kohta käivat infot valige alljärgnevast menüüst vastav liiga.
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Regionaalsed liigad
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100
Sünnipäevad
Täna, 20. september
Remo Holsmer (40)
Ants Norak (41)
Aurika Raamat (59)
Rene Raaperi (38)
Tiiu Ronk Kukk (84)
Anastassia Vahruðeva (31)
Homme, 21. september
Kristjan Karm (39)
Ermil Kuldkepp (60)
Andre Pärn (43)
Sonata Eliis Timofejeva (19)
Sulge

Ülekanded