ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
ROAD to MILAN2022

Ilmar Kullami Fond

Ilmar Kullami nimeline fond kutsuti ellu 2008. aasta kevadel selleks, et toetada noori korvpallitreenereid.
 

Ilmar Kullami Fondi loomisest
Eesti Korvpalliliit on veendumusel, et tänases Eesti spordisüsteemis on mitmeid puudujääke, mistõttu üks olulisemaid lülisid süsteemis, treener, on jäänud piisava toetuse ja tähelepanuta.
Treeneri sotsiaalset staatust tuleb oluliselt tõsta, et avalikkus teadustaks treeneri rolli noore põlvkonna kasvatamisel ja väärtushinnangute kujundamisel.
Eesti Korvpalliliidu initsiatiivil loodi Rahvuskultuurifondi juurde Ilmar Kullami Fond, mille eesmärk on toetada tulemuslikke noortetreenereid stipendiumiga.
Pühendunud treener teeb tööd pahatihti oma pere arvelt, sest treeningud toimuvad sageli õhtusel ajal ja võistlused enamasti nädalavahetustel. Trenni läheb laps vabatahtlikult ja on hea, kui treener on talle eeskujuks. See ei ole pelgalt vaba aja veetmine, kuna hea treener õpetab ja motiveerib last pingutama ning eesmärgi nimel tööd tegema. See on just see, mida me üldse elus läbilöömiseks vajame – eesmärgipärast ja pühendunud tööd.

Miks just Ilmar Kullami Fond?
Sest Eesti korvpalli Grand Old Man Ilmar Kullam ei vaja vanemale põlvkonnale tutvustamist. Suurepärase mängijana on ta tulnud Helsingi Olümpiamängudel hõbedale ja on Euroopa meister. Rohkem on ta aga meie rahva mällu sööbinud kui Kuldse Kalevi ja Eesti koondise treener. Need emotsioonid, mida pakkusid Priit Tomson, Jaak Lipso, Jaak Salumets, Anatoli Krikun ja Aleksei Tammiste Ilmar Kullami juhtimisel, on paljudele igaveseks meelde jäänud. Edukad mängud USA koondise ja AKSK-ga väljusid spordi raamidest ja näitasid, et ka endast võimsamatele on võimalik pühendumise, tahte ja nutikusega vastu hakata ning võita. Suurt rolli mängis tolleaegses edus korvpalli akadeemik Ilmar Kullam, kes oma isikuga teenis mängijate vaieldamatu austuse. Treener on kindlasti üks parimaid ja eredamaid juhi kujusid ja omab keskset rolli nii edus kui ka ebaedus. Ilmar Kullami Fondi kaudu on kõigile korvpallisõpradele loodud võimalus anda oma panus toetamaks neid pühendunud treenereid, kes kasvatavad mitte ainult korvpalli järelkasvu, vaid tulemusele ja saavutustele orienteeritud uut põlvkonda.

Eesti Korvpalliliit palub kõigil, kellel võimalik ning kes usuvad antud eesmärki, toetada asutatud fondi!


Ilmar Kullami Fondi detailid:
Annetust Ilmar Kullami fondi toetamiseks saab teha SA Eesti Rahvuskultuuri Fond arveldusarvele EE672200221001101347 Swedbankis.
Selgituseks tuleb kirjutada „Annetus Ilmar Kullami fondi“.
Eraisikute poolt tehtud ülekannetel võimalusel lisada ka isikukood (maksuvabastuse taotlemiseks) ja aadress (tänukaardi saatmiseks).

Toetused on jagatud katgooriatesse, vastavalt millele leiavad fondi panustanud isikud äramärkimist.
Kõik fondi toetanud isikud leiavad vastavalt toetuse suurusele äramärkimist nii basket.ee lehel kui teistes kanalites.

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond on kantud nende mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, kellele tehtud annetusi ei maksustata tulumaksuga. See tähendab seda, et Eesti Vabariigis registreeritud firmad saavad tulumaksuvabalt teha annetusi 3% ulatuses nende poolt samal kalendriaastal tehtud isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatud väljamaksete summast või siis kuni 10% ulatuses viimase majandusaasta kasumist. Alates 1999. aastast saab ka üksikisik teha tulumaksuvabu annetusi 5% ulatuses oma aastatulust.

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 27. september
Peeter Ainsam (76)
Jevgeni Ignatjev (55)
Tarvo Kruup (43)
Freddy Talts (32)
Tatjana Tretjakova (38)
Homme, 28. september
Valdek Pukk (61)
Mikk Teder (35)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Rootsi | FIBA World Cup 2023 Qualifiers