Auhind mulluse turniiri "teemntkäele" Aigar Annokile, ulatamas Janno Viilup (KK 7)

Paides tuleb 34-aastase ajalooga välkturniir

14.04.2016

Pühapäeval, 17. aprillil toimub taas Paide Välkturniir, mille korraldamisega alustati juba 1982. aastal. Turniiril on võimalik osaleda ka meeskondadel väljapoolt Järvamaad.

Turniiril mängitakse tavalist 5 vs 5 korvpalli, kuid mänguaeg on 2x4 minutit puhast aega. Vahetused tehakse keskjoonelt plaksuga, mänguaega peatamata (nagu jäähokis).

Meeskonnad saavad mänguväljakul sooja teha vaid enne avakohtumist. Alates teisest mängust peetakse kohtumised järjest. See tähendab, et ühe kohtumise lõppedes peab järgmine mäng algama ühe minuti pärast. Kõik kohad mängitakse välja, mis tähendab, et igale meeskonnale on garanteeritud 5-7 kohtumist.

Mängud toimuvad Paide E-Piim Spordihallis kahel väljakul ja turniir kestab kella 10-17. Eelregistreerida pole vaja, kui kell 9.45 on vähemalt viis mängijat kohal, saabki turniiril kaasa lüüa. Meeskonna suurus võib olla 5-12 mängijat. Ühe meeskonna osavõtutasu on 50 eurot.

Osalejate rekord on 32 meeskonda, viimastel aastatel on see number jäänud 9 ja 15 vahele. Turniiril on mänginud sõudjate, kergejõustiklaste, jalgpallurite jt spordialade esindajate võistkonnad ja ühel aastal suutsid turniiri võita koguni jalgpallurid.

​Turniiril toimub ka viskevõistlus "Teemantkäsi '16", kus kasutatakse korvpalliliiga NBA Tähtede Mängu nädalavahetuse viskevõistlusega sarnast süsteemi. Iga võistkond saab välja panna ühe viskaja ja Järvamaa MV kolm parimat meeskonda kaks viskajat. Maksimaalselt saab osaleda 20 viskajat.

2016 JUHENDIST:

AEG JA KOHT: Mängud toimuvad pühapäeval 17. aprillil 2016 Paides E-Piim Spordihoones (kahel väljakul). Mängud algavad 10:00.

OSAVÕTJAD: Osa võivad võtta vabalt komplekteeritud 5 kuni 12 liikmelised võistkonnad.

VÕISTLUSVORM: Võistkonnad peavad omama ühtseid võistlussärke, mille esi- ja tagaküljel on selgelt loetavad võistlusnumbrid 0-99 või 00.

REGISTREERIMINE: Võistluspaigas hommikul kella 9.30-9:45-ni. Esitada tuleb võistkonna nimekiri ja tasuda osavõtumaks. Eelregistreerumist ei toimu. Hiljemalt kell 9:45 peab olema igast võistkonnast kohal vähemalt viis mängijat. Vastasel korral võistkond ei saa osaleda.

VÕISTLUSREEGLID: Mängud toimuvad korvpallireeglite alusel. Mänguaeg on 2 × 4 minutit (puhas mänguaeg). Time-outi ei ole, kuid kahe pooaja vahel on 30-sekundiline paus. Mängust eemaldatakse kolme veaga. Võistkonna vigade limiiti ei ole, kuid viskel sooritatud vea puhul visatakse vabaviskeid. Kui normaalaeg lõpeb viigiga selgitatakse võitja „äkksurmaga”, st. et jätkatakse mängu esimese punktini. Vahetused tehakse keskjoonelt plaksuga mänguaega peatamata (nagu jäähokis). Meeskonnad saavad mänguväljakul sooja teha vaid enne avakohtumist. Alates teisest mängust peetakse kohtumised järjest. See tähendab, et pärast kohtumise lõppu peab järgmine mäng algama ühe minuti pärast.

VÕISTLUSSÜSTEEM: Täpne süsteem selgub 17. aprillil kell 10.00, pärast võistkondade registreerimist. Olenevalt osalejate arvust mängivad kõik omavahel läbi või loositakse võistkonnad alagruppidesse ja nende parimad jätkavad play-off süsteemis. Korraldaja jätab endale õiguse loosida eraldi alagruppidesse eeldatavalt tugevamaid meeskondi (näiteks: 2015.a. Järvamaa MV finalistid, Tartu Rock, Valgevene koondvõistkond jne). Kõik kohad esimesest kuni viimaseni mängitakse välja. Igal võistkonnal tuleb mängida 5-7 kohtumist. OSAVÕTUMAKS: Võistluskulude katteks tuleb võistkondadel tasuda osavõtumaks 50€.

AUTASUSTAMINE: Võitjaks tulnud võistkonda autasustatakse rändkarikaga.

VISKEVÕISTLUSE „TEEMANTKÄSI ’16“ JUHEND EESMÄRK: Selgitada välja täpseim kolmepunktiviskaja, kasutades korvpalliliiga NBA Tähtede Mängu nädalalõpu võistlusega sarnast süsteemi.

AEG JA KOHT: Viskevõistlus toimub Välturniiri keskel.

OSAVÕTJAD: 2015. a Järvamaa meistrivõistluste kolm paremat meeskonda saavad välja panna kaks viskajat, ülejäänud välkturniiril osalejad ühe võistleja. Maksimaalselt saab osaleda 20 viskajat. Korraldajatel on õigus anda mõnele osalejale priipääse ehk wild card (juhul kui ühes võistkonnas on kaks tuntud viskespetsialisti, näiteks Aivar Kuusmaa ja Gert Kullamäe).

VÕISTLUSREEGLID: *Iga osaleja saab 1 minuti jooksul visata niipalju kolmepunktiviskeid kui ta jõuab. *Viskekohti on viis – kaks nurgas, kaks korvist 45-kraadise nurga all ja üks keskel (nulli otsas). *Neljas kohas on alus viie palliga - neli esimest palli on tabamuse korral väärt 1p ja viimane pall (ehk „money ball“) 2p. Viiendal ehk viimasel alusel on iga palli väärtus 2p, kusjuures osaleja ise valib, millisele kohale ta viienda aluse paigutab (näiteks lemmikkohale). *Osaleja valib nurga, kust ta alustab ja pärast viie palli viskamist liigub ta järgmise aluse juurde. NB! Vabalt paigutatud aluselt (kõik pallid 2p) peab osaleja viskama viimasena. *Kui viskaja soovib kohe visata 2p-palliga, peab ta eelnevalt 1p-palli(d) aluselt maha lööma. *Eesmärk on saada võimalikult palju punkte (maksimum on 34).

VÕISTLUSSÜSTEEM: *Osalejad loosivad endale numbri, mille põhjal selgub viskamise järjekord eelringis. *Kolm parima tulemuse saanud võistlejat pääsevad finaali, kus visatakse uuesti alustades eelringis nõrgima tulemuse saanud viskajast. *Finaali tulemused määravad esikolmiku järjestuse (eelvooru tulemused ei lähe arvesse, välja arvatud juhul kui finaalis visatakse võrdne summa). *Kui eelringis saavad mitu osalejat võrdse arvu punkte ja jagavad kolmandat kohta, siis pääsevad mõlemad finaali. *Kui finaalis saavad mitu osalejat võrdse arvu punkte ja jagavad esikohta, siis võitja on parima eelvooru tulemusega viskaja. Kui ka eelvooru tulemus on võrdne, siis visatakse uued 1-minutilised seeriad, kuni selgub võitja.

AUTASUSTAMINE: Viskevõistluse võitjat autasustakse rändkarika, isikliku karika ja temaatilise särgiga.

Mullune tabel. Nagu tulemustestki näha - ülepinget oli kõvasti.