Annika Köster. Foto: Siim Semiskar

TalTech/NORDAID alistus Balti liigas Kaunase naiskonnale tasavägises lõpuheitluses ühe punktiga

15.01.2022

62-sekundilise lõpuspurdi jooksul 13 punkti toonud Sofia Kosareva andis TalTech/NORDAID-ile võiduvõimaluse, kuid Kaunase Aistes-LSM kaitses ühepunktilist edu finaalvileni.

Kosareva kaugvise tõi eelviimase minuti lõpul tabloole 72:80. Pärast vaheltlõiget tabas ta läbimurdekorvi. Marie Anette Sepp kahandas vahet vabaviskega, kuid külalised vastasid kahe vabaviskega. Siis sopsas Kosareva kaare tagant ja 13 sekundit enne lõpuvilet tõi veel kaks punkti, 80:82.

Vabavisetega edu suurendanud külalised olid juba võidus kinni, kui Kosareva tabas lõpusekundil kaugviske, 83:84.

Kosareva kogus 23 punkti, 7 lauapalli, 5 vaheltlõiget ja 3 resultatiivset söötu, Annika Köster 19 punkti, 7 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 5 vaheltlõiget, Sepp 16 punkti ja 7 resultatiivset söötu.

Detsembris Eesti karika võitnud naiskonnas ei teinud kaasa Anna Maria Tamberg, Kätlin Kangur ja Kristel Rattasepp. Peatreener Sergio Rico kasutas seitset hoolealust.

Külaliskorvpallurid juhtisid poolajal 51:32 ja nende suurim edu oli 21 punkti. Demante Žukaite panustas võidu heaks 18 punkti ja 7 resultatiivset söötu. Mänguminutid jagunesid üheksa leedulanna vahel.

TalTech/NORDAID sai nelja võidu kõrvale seitsmenda kaotuse ja konkureerib turniiritabeli kespaigas 5.-9. kohale.